fiat marea - проблем със запалвянето

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от automax »

Днес дойде Fiat Marea 1.6 16v 2000 и монтиран в Италия ГИ, със следния проблем - Пали и след 5 секунди гасне и така до безкрай.
Вчера и свалили бутилката за проверка и клиентът се прибрал. След десетина минути вече няма палене.
Колата има и аларма, монтирана в Италия - Първо разкачих нея(няма отношение). При четене дава грешка във инжекторите на всички цилиндри, и горивна помпа. Чистя - всичко точ, но проблема остава. Възстановявам кабелите на дюзите, прекъснати за ГИ - няма промяна. Съмнение в релето - не е. Във транспондера, въпреки че понякога записва проблем с имото, но тогава изобщо няма да запали.
Някой ако знае нещо - HELP!!!!!!!!!!!!!!
След малко ще постна две осцилограми. на токовете на помпата и захранването на инжекторите, както и на вторичната, кото много ме озадачават.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от automax »

съжалявам, но не мога да постна нищо. Не е разрешено ъплоудването май.
Питане до модераторите? :roll: :cry:
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от waseko »

Ако изгасва след 1-2 секунди ,би могло да е поради липса на първичен сигнал за скорост,замасяваш веригата на горивната помпа от ЕКУ-то ако автомобола е запалил,направи тест на CAS.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от automax »

това ще го проверя. във вторичната липсват затихващи сигнали и пробивното напрежение, освен на първи цилиндър е доста ниско. Освен това преди да угасне колата напрежението от релето на помпата пада от 12v до 300mV и пак се възстановява за няколко ms, след което отново пада и колата гасне. Импулсът на първичната и той е вял и пада малко преди този момент. Точно за това исках да постна осцилограмите.
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от diagnostic »

Колега прочетох внимателно какъв проблем имаш и реших да пиша.Връзката между двете грешки дето записва е релето,но това реле се управлява от ЕКУ-то. За да се подаде масичка за да залепи релето ЕКУ-то трябва да получи сигнал от датчика на коляновия вал... Хубаво е да се премери и да се размърдат кабелите около него,или да се смени за проба... от мен успех :)
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от automax »

Подадох 12v на изхода на релето към помпата и на захранването на дюзите - резултатът е същия. Винаги 2 сек. и колата гасне.
Днес говорих с наколко колеги и работата върви на имо.
Колатя отиде за immo kill. Пък после ще видим.
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от diagnostic »

добре колега извинявам се, че дадох кофти мнение , но не знаех че гасне всеки път след 2 сек ... след иммо кил си готов :) пиши после тук за да разберем
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от automax »

разбира се. ще пиша. До ден - два ще имам резултат.
Благодаря на всички.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от automax »

Между другото. Имото личеше, че е сваляно и преди. Не знам къде и кога.
autodrago
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 2:21 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от autodrago »

Здравей колега.И аз имах същия проблем и се оказа имото.На 100 процента е то.Успех от мен ,но не си губи времето да търсиш друга причина.
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от САКСО »

.....
Последно промяна от САКСО на Пет Фев 05, 2021 2:30 pm, променено общо 1 път.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от automax »

Ето и развръзката колеги,
Клиента си взе колата и отиде да му оправят имото. След два дни ми звъни да му си вържа алармата, която бях разкачил за да съм сигурен, че не е от нея. Питам го какво стана, а той каза че е бил датчик на коляновия вал!!!!!!!!!!!. добре, но го бях мерил ивсичко си беше ОК. На всичко отгоре той не може да прекъсне тока към помпата. Айде и това да е. Навеждам се да вържа кабелите на алармата под таблото - опа блокчето на имото го няма.
Абе разни хора, разни проблеми. :mrgreen:
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от diagnostic »

Пиши го досие Х :) може проблема да е бил както по рано писах в датчика на коляновия вал , но за по сигурно да са премахнали и имобилайзера... Колега automax напрежението към помпата се пуска само когато има сигнал за честота на въртене на коляновия вал,ти си го мерил(датчика на коляновия вал) но проблема се е появявал за момент и затова е запаметена грешка за помпа и дюзи
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от diagnostic »

мани ама и аз ги пиша глупости яко ... :) обаче съм имал случай с ауди А3 като загрее гасне,проблема беше в датчика,той е в масло и се нагрява доста...момчето си купи нов и след седмица същия проблем...след това пак нов и досега няма проблем :)знаете ги датчиците какви са с много тънък меден проводник и топлина и вибрация - аномалии ...
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: fiat marea - проблем със запалвянето

Мнение от waseko »

@automax,"На всичко отгоре той не може да прекъсне тока към помпата."Точно липсата на сигнал от него(пъвичен сигнал за скорост)може да бъде причината колата да не запали,защото замасяването на релето на горивна помпа става само по сигнал на ECU-то но след като е получил сигнал(правилен) от датчика,както и преди те бях насочил.Първоначално помпата работи за 1-2 сек.само за да повиши наляганвто в горивната система за по-лесно запалване,след което ECU-то разкачва веригата и.Поне така пише в дебелите книги.
Публикувай отговор