хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел..

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от gt40 »

rangel1 написа:
Todio написа:Колкото пъти съм направил компромис - толкова съм го отнасял, затова вече не си правя експеримени. Както го е писал някой по-умен от мен така го правя и не се обяснявам на клиента, ако не му изнася другаде. Върне ли се втори път, цената двойно. По-добре беден и отпочинал, отколкото беден и уморен!
Абселютно точно и вярно :!:
Веднъж се наиграх с един еспейс и от тогава цената ми за сваляне ,ремонт и слагане глава е 550лв (труд)Е да луд съм :lol: но вече нямам проблеми с гадините :lol:
За Еспейса с напречния мотор. За надлъжните се се работи.
Последно промяна от gt40 на Съб Мар 03, 2012 10:01 am, променено общо 2 пъти.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от Todio »

От всичко казано до тук какъв е извода - трябва да се уважава мнението на майстора, а не едни на други да си подбиваме цените. Да създадем една тема за ценообразуване стойноста на ремонта, за изненадите при различните марки и модели, та като се каже, че сваляме глава за 500 лв. - всички да я свалят за 500. Така клиента няма да се сърди, пък и ние ще получаваме толкова, колкото се полага.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от bobolin4o »

Todio написа:От всичко казано до тук какъв е извода - трябва да се уважава мнението на майстора, а не едни на други да си подбиваме цените. Да създадем една тема за ценообразуване стойноста на ремонта, за изненадите при различните марки и модели, та като се каже, че сваляме глава за 500 лв. - всички да я свалят за 500. Така клиента няма да се сърди, пък и ние ще получаваме толкова, колкото се полага.
Това просто няма как да се случи!
Винаги ще има "майстори", подбиващи цените за сметка на някаквата печалба, в тоя глад, дето е настанал...
Пък и къде остава конкуренцията? Вече живеем в капиталистическа държава, комунизЪма отдавна го няма.
P.S. Не съм от хората, които работят евтино, затова потокът на автомобили през мен е малък... за сметка на това е качествен.
Успехи на всички "евтини майстори"!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от Todio »

Това е така защото СИВИЯ сектор в бранша е над 70%. А що се отнася до конкуренцията, при еднаква цена, качеството ще е определящо. Ниския оборот води до висока себестойност на услугата, защото качествен резултат се постига с добър инструмент, много информация и много труд, а всичко това е много пари.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от bobolin4o »

Въпреки това не съм съгласен с идеята за уеднаквяване на цените... как тогава ще взимам повече от другите :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от traqnsavov »

аз си ценя труда......
ако някой иска за 100 лева да сваля глава на такава кола ще си взема едно столче и едно пакетче семки, ще седна да си чопля семки и да гледам и броя колко майки ще изреди.. :lol: :lol: :lol: и вашите и нашите всички наред...

Истината е че живота поскъпна много... преди със 100 лева караш половин месец сега заминават само за храна....
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от karamilev »

За 100лева може някой да се набута ако не знае с какво се захваща,аз за глава на тази кола взимам 250,а за двигател 600.И не ме притеснява да ги правя,ако има някой от Варна и региона който не иска да се занимава да ми ги препраща :mrgreen:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от mitko »

И аз съм против КАРТЕЛ в цените . Който иска да вземе и 30 за сваляне на главата . Проблема си е негов ! Всеки си оценя труда по различен начин . Има хора , който работят 12 часа днес и правят това което други за 3 . Няма как да има еднакви цени .

best regards
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от ivanovbg »

Абе вие да не сте от Герб? Хем нищо да не свършите, хем да си давате бонуси. :lol: :lol: :lol:

При монтажа и демонтажа не мисля че трябва да има големи разлики. То на запад си работят по каталози и всяка операция си е нормирана като време. Виж като се влага и акъл е друга работата.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от mitko »

Ти май не успя да разбереш какво написах . Ремонта на един автомобил не включва демонтаж и монтаж .Това е най-лесната и най-ниско платена операция . Ремонта е:
1.Демонтаж
2.Почистване на демонтираните части
3.Измерване и дефектовка
4.подмяна на дефектиралите части и елементи
5.Монтаж
6.Регулировки и центровки

Това според тебе без акъл ли се върши????

best regards
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от traqnsavov »

хора всеки сам си цани труда....
Мен за инсталиране на програма в компютъра на колата ми искаха 200 лева за 10 минути работа, прецених си че не мога да дам парите и търсих по евтин вариант..

Но човека нито съм го обиждал нито го мразя, даже напротив пращам му работа постоянно...
Всеки сам да си прецени дали му отърва да ли е за него или не е....

На който не му отърва, има сервизи колкато щете... :lol: :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от ivanovbg »

Митко, в тези точки не се иска акъл , а умения. Да не го правиш наново?

traqnsavov каква програма искаше да инсталираш?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от traqnsavov »

софтуерно премахване на имобилайзера на MARELLI 1AP поради съмнения че не ми е наред компютъра гаснеше колата намерих марели за 200 лева и искаха още 200 да качат друг софтуер който не иска код но ключето свети а колата бачка, с две думи си ебало майката.....
сметнах че 400 лв за едно гаснене, просто натегнах малко клапата..

Те бобините сажем горяли нещо електрониката на компа и почвала да гасне...... :lol: :lol: :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор