Мерцедес C-class 98г. проблем със отечка

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Мерцедес C-class 98г. проблем със отечка

Мнение от dent »

тази кола преди три дни не изкаше да се отключи оказа се че е изтощен акумулатора, седяла е близо седмица във гараж, след като го заредил собственика идва при мен измервам консумацията и изненада 12-13 А всичко изключено. Залалих колата меря зарейдането от генератора 13.8 В , контролната лампа на акумулатора не свети. Откачам силовия кабел от генератора меря на ново консумацията 0.05 А , което е напълно нормално. Свалям генератора меря всичко ОК няма консумация и си зарежда 14.4 В дайте идея че утре трябва да я вземат тая барака. Имам съмнение за диодния блок но за мен няма такъв вариант "диод да пробие а след това да се оправи". Допълнителна аларма няма монтирана, има само някакво CD Sony допълнително монтирано. Генератора е Bosh 90A.
krasisil
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 10:44 am
Местоположение: СИЛИСТРА

Re: Мерцедес C-class 98г. проблем със отечка

Мнение от krasisil »

Музиката не може да даде такава консумация дори и при неправилно свързване на плюсовете й. 12-13А това си е около 150W консумация :!: Диодите наистина няма да се оправят сами. Да не е обаче регулаторът :?:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Мерцедес C-class 98г. проблем със отечка

Мнение от bobolin4o »

krasisil написа:Музиката не може да даде такава консумация дори и при неправилно свързване на плюсовете й. 12-13А това си е около 150W консумация :!: Диодите наистина няма да се оправят сами. Да не е обаче регулаторът :?:
Едва ли, токът през четките е около 5 ампера.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Мерцедес C-class 98г. проблем със отечка

Мнение от rangel1 »

Според мен е диодния блок при смъкнат генератор мериш диодите без товар а това понякога лъже пък и още повече си откачил силовия и проблема изчезва няма какво да е освен диодите :oops: :oops: :oops:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мерцедес C-class 98г. проблем със отечка

Мнение от ivanovbg »

Ако е дизел може да е залепнало и релето за свещите.Също така може и wентилатора на парното или печката за потгряване.По принцип процедирам така-закачам амперметъра и почвам бушоните един по един и нататъка се знае-това е квадратно гнездовия метод,много е бърз :D Също така изчакай 10тина минути ,че някои системи при мерцедес и бмв работят по дълго след изключване на контакт.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор