Проблем с пасат 4 1.6

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Проблем с пасат 4 1.6

Мнение от bobigas »

Колеги имам странен проблем с пасат 4 1.6 бензин ,има и газова уредба с ламбда контрол система на ренцо ланди.На газ колата работи без забележки.На бензин когато е студена пали и веднага загасва ,когато загрее работи на ниски обороти нестабилно и при подаване на газ гърми в смукателния колектор.При четене дава само грешка ламбда сонда, В Режим живи данни всичко с лабдата си е ок ,гледах я и на осцилоскоп когато колата работи загряла на ниски обороти дава бедна смес. Налягането на помпата е 3 бара ,инжекторите ги свалях и ги почистих .
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с пасат 4 1.6

Мнение от bobolin4o »

Стойности на дебитомера - на празен ход; и при рязко натискане до долу на педала на газта - максимална стойност (през диагностиката)???
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Проблем с пасат 4 1.6

Мнение от bobigas »

Стоиности на дебитомера (MAF сензор) На празен ход 1.4 на 3000 оборота 2 волта на пълно натоварване 4,5 волта
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Проблем с пасат 4 1.6

Мнение от BaHka »

А във живите данни какви стойности отчита дебитомера (колко кг/ч). Мисля, че това искаше да те пита колегата.
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Проблем с пасат 4 1.6

Мнение от ifidik »

а опита ли с откачен дебитомер как е ?
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем с пасат 4 1.6

Мнение от Aspar »

Според мен или замърсен дибитомер или замърсени дюзи . А адаптазийте му къде са обърни внимание , смучене на въздух и ниско налягане на горивото смятам че не е нужно да споменавам . Успех.
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Проблем с пасат 4 1.6

Мнение от bobigas »

Колеги не си спомням точните стойности в режим живи данни но си бяха в нормата .Когато откача дебитомера колата стабилизира ниските обороти а ламбдата отива на богата смес.Колега Aspar и аз първоначаЛно си мислех така но налягането го премерих а дюзите след почистване ги проверих с колби колко гориво дават и на четирите е еднакво,адаптацията мисля че беше -30%.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с пасат 4 1.6

Мнение от bobolin4o »

bobigas написа:Колеги не си спомням точните стойности в режим живи данни но си бяха в нормата .Когато откача дебитомера колата стабилизира ниските обороти а ламбдата отива на богата смес.Колега Aspar и аз първоначаЛно си мислех така но налягането го премерих а дюзите след почистване ги проверих с колби колко гориво дават и на четирите е еднакво,адаптацията мисля че беше -30%.
Еми зануляваш адаптацията, правиш 10 километра пробег и я оставяш да изстине. После виждаш има ли резултат и си правиш сметка какво още трябва да се направи.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с пасат 4 1.6

Мнение от auto »

ПОЧИСТИ ДЮЗИТЕ и виж дебита на помпата
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: Проблем с пасат 4 1.6

Мнение от Aspar »

Здравей , bobigas щом имаш отрицателни адаптаций 99% проблема е там на гас е богато и ецу обеднява от адаптаций и като запалиш сутринта бедно :) .
Публикувай отговор