Омега Б атоматична кутия проблеми

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Омега Б атоматична кутия проблеми

Мнение от presko79 »

Значи колеги ,не ми е много работа,но клиента на когото е колата е мои човек и аз се опитвам да помогна ,мотора е 2,0 115 кс 95 год с автоматична кутия,ходила е на доста места ,София ,Пловдив,В.Тьрново. Проблема е следния ,при включване на Д колата потегля мудно и според мен е на 3 скорост ,като не сменя при никькво положение ,принудително всички позиции работят.До момента от предходни ремонти са сменени 3пьти масло и филтьр,контролера на кутията и позиционера или избирач,незнам как е по правилно.Чета я и показва грешка 10 (по аутодата),но тя се трие,друго гледам че пише температура на маслото за кутията -40гр.без промяна ,та вьпросите са 2 кьде се намира този темп.сензор и дали кутията е в сервизен режим от него.И второ има ли колега които се наема да я прави тая кола да му я пратя на него,зада помогнем на човека.
Бензина е за измиване на дизелови части.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Омега Б атоматична кутия проблеми

Мнение от presko79 »

чакам отговор и по втората част на вьпроса ,моля за отговор и от колегата Митко
Бензина е за измиване на дизелови части.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Омега Б атоматична кутия проблеми

Мнение от mitko »

Какво мога да отговоря без да знам състоянието на колата ,кодовете за неизправности ,какви данни в реално време дава и кой какво е маисторил по тая кола !
Преди да видя колата не се ангажирам с мнение дали ще сатане или не и за това немога да кажа да доиде до Велико търново .

regards
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Омега Б атоматична кутия проблеми

Мнение от traqnsavov »

-40 градуса показва най често, при прекъснат или откачен температурен датчик....

Датчика за температурата на маслото в кутията, е монтиран най често на едната тръбичка, подвеждаща маслото от кутията във водният радиатор.

И наистина, добре е да я види човек който разбира, самолечението вреди на вашето здраве. :)
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор