Ranault Laguna 2-проблем

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Ranault Laguna 2-проблем

Мнение от waseko »

За този автомобил Renault Laguna 1,9 dCI-120 k.s. 2005 j.,(F9Q650-трябва да е двигателя според мен),след като са изкормили запушен катализатор и са сменили анггренаж,колата пали,работи перфектно,НО в комбинирания панел на таблото премигва в червено двигател с надпис вътре STOP.Опитах комуникация с Аутотест-2,дават да поддържа тази система,макар че чека не е светнал,не се получи и 15 пин на ОБД-буксата липсва.Моля,кажете каква може да е причината.Поздрави
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Ranault Laguna 2-проблем

Мнение от rangel1 »

Колега и аз имах аутотест 2 мисля че не е в състояние да прочете кола 2005г по добре виж
някои колега близко до теб с някоя по свястна апаратура.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Ranault Laguna 2-проблем

Мнение от waseko »

Проблема е решем,може да се изтрие темата,след подкрепа от Adiasys,се изгради комуникация с контролера и след малка намеса и зачистване на записаните греки,таблото изгаси индикацията.Поздрави.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Ranault Laguna 2-проблем

Мнение от venelek »

В крайна сметка проблема в апаратурата ли беше или в неправилно свързване към диагностичната букса?
Аз също имах Аутотест 2 и не ми се е случвало да не мога да закача нещо което пише че го подържа техниката и за това се учудих.

Поздрави
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Ranault Laguna 2-проблем

Мнение от waseko »

Точно същста система за този автомобил се оказа че не се поддържа,но адиа-та разпозна контролера като "непозната система"и аз влезох под непозната,разликата е че няма четене на живи данни и не е сигурно дали не те подвежда с откритите кодове на грешки,НО можеш да ги триеш.Так донякъде свърши ртабота.Поздрави
Публикувай отговор