Passat-B5-проблем

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
endjov
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 1:23 am

Passat-B5-проблем

Мнение от endjov »

Здравейте,колеги!
Става дума за Пасат Б5-2000г. 1.8турбо бензин с мотор-APU[Motronic-ME 7.5].
Та във връзка с него,искам да ви попитам,след като имо-бокса му е в таблото,ще има ли проблем да му се смени ЕКУ-то?Питам,защото ЕКУ-то му е пълен мъртвец-нито приема нито предава-имам предвид,изграждам комуникация с всички останали модули в тази кола,с изключение на ЕКУ-модула.Всъщност основния проблем е,че колата след претърпяване на няколко "бетствия"(леко наводнение и лек пожар)-известно време след това решава да не пали повече.Проверил съм всички захранвания и маси-всичко е ОК.
Ще ви бъда безкрайно благодарен,ако някой може да помогне с нещо.
Поздрави!!!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от bobolin4o »

Няма никакъв проблем с подмяната на моторния комп. Прави се само адаптация към имото.
Да питам само - проверил ли си връзката имо-ECU на мотора? Тоест на съответния кабел от страната на ECU дали има "позивни" докато се мъчиш да установиш връзка с него?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
endjov
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 1:23 am

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от endjov »

Благодаря ти колега за отзивчивостта най-напред и да проверих всичко възможно,за което можах да издиря схеми,включително и тези-всичко е ОК,но "Старшината"продължава да си е безжизнен-1 седмица се въртя в омагьосан кръг-направо ще полудея.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от mitko »

A на таблото лампата на мотора светва ли?

regards
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от dent »

за адаптаация на новото ЕЦУ ще ти трябеат "пина на таблото" и пина на "новото ECU" , ваденето на пина на таблото е лесно но мисля че ще срещнеш трудност пина на ECU-то
успех. 8)
endjov
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 1:23 am

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от endjov »

Здравейте,колеги!
Значи,всичо си светва и след чека си изгасва-като по книгите,но хубавите неща свършват до тук. :(
Благодаря ти колега"dent",за напътствията,но тези пинове и адаптаций малко ме притесняват щото до сега не съм се сблъсквал с такива проблеми и малко се шашкам,но ще дерзая,с ваша помощ-надявам се и безкрайно благодаря,за което на колегите,който ми помагате!!!
A на таблото лампата на мотора светва ли?
...значи колега всичко според индикацията на таблото си е ок-давам контакт,светкат си лампите,чекват се модулите и всичко си гасне нормално-нищо подозрително.В началото оставаше да свети лампата на еърбега но следкато ресетнах грешките вече и тя гасне-чудна работа-тая котора направо ме побърка. :twisted:
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от vankopestera »

За адаптацията на друг комп. с KTS не са нужни пинове. Става за секунди само мисля, че трябва компютрите да са с еднакви номера. Правил съм си много пъти експерименти, когато ми се е налагало да пробвам с комп. от друга кола. Не съм сигурен, но май и Адиата може (имам я, но не съм пробвал - винаги го правя с KTS-а).
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
endjov
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 1:23 am

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от endjov »

Значи,намерил съм един комп,който е същата система(motronic-ME7.5),но е от друг тип мотор-AWT,който също е 1.8т.Проблема е,че всички цифри от кода съвпадат с изключение на последните две букви,та незнам дали няма да е проблем това.Иначе аз ползувам диагностична апаратура-FAST BOX на BrainBee,но не съм правил още точно такава адаптация през нея,но сигурно ще се пробвам-стига да намеря в ПЗ някой по-знаещ за да помага.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от mitko »

Трябва да стане .Последните 2 букви са годината на производство в повечето случай . Постави го виж дали ила връзка с него и ако е така ще го адаптираме за 10 минути .

regards
endjov
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 1:23 am

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от endjov »

Благодаря ти,колега през идната седмица ще го взема компа и ще пробвам-дано се обади.Ще пиша като има някякво развитие по случая.
endjov
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 1:23 am

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от endjov »

Здравейте,колеги,най-после взех ЕКУ-то за въпросният Пасат.Сега нещата са доста по-обнадеждаващи-вече имаме нормална комуникация,даже колата припалва за 2-3 секунди и изгасва.На скенера изписва"Система на двигателя-блокирана".До тука добре,но сега идва най-трудното(за мене)-ЕКУ-то трябва да се обучава,а на мен това не ми е ясно как точно става,в какво всъщност се състои тази процедура.Ако може някой да бутне едно рамо,ще бъда безкрайно благодарен,защото тук в Пазарджик няма на кой да разчитам за помощ.Благодаря предварително!
Поздрави!!!
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от mitko »

Разполагаш ли с ВАГ Коммандер ? Има ли как да прочетеш пин кода на новото ЕЦУ?

regards
endjov
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 1:23 am

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от endjov »

Разполагаш ли с ВАГ Коммандер ? Има ли как да прочетеш пин кода на новото ЕЦУ?
Значи,командер има,но проблема е,че нямам практика с него и ми е тъмна индия-не са ми ясни процедурите.Все пак да попитам,понеже старото ЕКУ е мъртво-може ли тоя пин-код да се извлече от иммо модула,който е в таблото.И друго ако все пак се сдобия с пин-кода каква е процедурата?
Благодаря ти за отзивчивостта колега-дано не ставам досаден-просто търся помощ!!!
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Passat-B5-проблем

Мнение от mitko »

Публикувай отговор