Проблем с Опел Корса Б - не иска да се изфорсира

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
Kosturkov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 8:49 pm

Проблем с Опел Корса Б - не иска да се изфорсира

Мнение от Kosturkov »

Имам опел корса б 2000г. Вървеше си перфектно, докато не светна лампичката за неизправност. Въпреки това колата си вървеше без грешка. Послушах приятели да съм я закарал на диагностика. Отидох гледаха я на компютъра майстора - каза Ламда сонда. Купих една англиска, защото уж била по хубава от немската, монтира я, обаче лампичката пак свети. Сменихме и клапана за недоизгорелите газове и лампичката угасна. Да ама колата пак не иска да върви. Не може да се изфорсира двигателя. Чуди се майстора и ме подкани да си махна катализатора и за малко да го направя но се отказах. Колата е 3 цилиндрова 1.0 с верига. И по пътя на пробата открих, че като откача тръбопровода след джаджата след въздушния филтър, колата върви като пушка без никакви проблеми. Ка го сложа и почва да се мъчи, явно кислород и не стига. Поръчал съм си оригинална ламда сонда, но не съм сигурен дали проблема ще се реши с нея, след като след свалянето на старата се появи. Жалкото е, че така и не разбрах къде я прибрах. Случвало ли ви се е подобен проблем и ако да Ви моля за консултации и съвети. Всички консумативи са сменени и са в експоатационен срок. При студено време или дъжд върви по добре. Но сутрин като я запаля клявка , ту на един цилиндър, втори, трети. А при откачен въздуховод преди какво се там казва работи добре.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Проблем с Опел Корса Б - не иска да се изфорсира

Мнение от VOLUMAX »

Смени си "майстора" !
Или продължавай да отремонтирваш автомобила по метода на елиминирането !
КТМ is the BEST fuck the rest !
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Проблем с Опел Корса Б - не иска да се изфорсира

Мнение от vankopestera »

Тия коли си страдат от дебитомери. Най вероятно той се е скапал. Лошото е , че не може да се хване по стойности, нито пък компа го хваща като проблем. Диагностицира се само със смяна. Ако имаш познат със такъв мотор сменете ги за проба.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Проблем с Опел Корса Б - не иска да се изфорсира

Мнение от presko79 »

vankopestera написа:Тия коли си страдат от дебитомери. Най вероятно той се е скапал. Лошото е , че не може да се хване по стойности, нито пък компа го хваща като проблем. Диагностицира се само със смяна. Ако имаш познат със такъв мотор сменете ги за проба.
атака
Бензина е за измиване на дизелови части.
Kosturkov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 8:49 pm

Re: Проблем с Опел Корса Б - не иска да се изфорсира

Мнение от Kosturkov »

Благодаря, утре ще видя какво може да направим по въпроса. Направо ще си поръчам нов, че докато пристигне.
Не знам дали се ремонтира по някакъв начин, дали е възможно смяна на елементи или е с чип. Благодаря за съвета отново!
Иначе майстора е много съвестен човек и всички го хвалят.
Kosturkov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 8:49 pm

Проблема се реши със смяна на дебитомера

Мнение от Kosturkov »

Проблема се реши със смяна на дебитомера. Днес си купих нов дебитомер, само че беше за друг модел Опел с по-голям диаметър на тръбата, но със същия датчик. Монтирах го в гнездото на местото на стария и колата си проработи. Остава да видя какви стойности на разход ще даде. Благодаря за съветите на всички във форума!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблем с Опел Корса Б - не иска да се изфорсира

Мнение от rangel1 »

vankopestera написа:Тия коли си страдат от дебитомери. Най вероятно той се е скапал. Лошото е , че не може да се хване по стойности, нито пък компа го хваща като проблем. Диагностицира се само със смяна. Ако имаш познат със такъв мотор сменете ги за проба.
По света имало и осцилоскопи......
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Проблем с Опел Корса Б - не иска да се изфорсира

Мнение от vankopestera »

Радвам се че проблема се е отстранил.

Само не разбрах забележката на колегата :
rangel1 написа:
vankopestera написа:Тия коли си страдат от дебитомери. Най вероятно той се е скапал. Лошото е , че не може да се хване по стойности, нито пък компа го хваща като проблем. Диагностицира се само със смяна. Ако имаш познат със такъв мотор сменете ги за проба.
По света имало и осцилоскопи......
Не ми стана ясно как ще помогне осцилоскопа в случая. А още по не ми стана ясно какво точно да му гледам с осцилоскоп на тоя дебитомер при положение, че при тая Corsa в актуалните стойности си се виждат стойностите и като напрежение и като кг./ч. па ако щеш (зависи от тестера) може да си пуснеш и осцилограма да гледаш.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Проблем с Опел Корса Б - не иска да се изфорсира

Мнение от BaHka »

да бе верно що е осцилоскопа?
Заключено