Проблем с празния ход на Фиат 1.6 16v

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Проблем с празния ход на Фиат 1.6 16v

Мнение от bobolin4o »

Системата е IAW 1AF.13, '95 година. Когато е студена пали, държи обороти, форсира се, с две думи е перфектна...
Когато достигне работна температура и е на празен ход - на място или в движение; при рязко натоварване на мотора - перки, светкавица, обиране на волана в крайно положение мотора угасва, след което веднага може да се запали.
Сменено е - свещи, кабели, бобинен блок, стъпков мотор за пр. ход, TPS, MAP. Пробвано е с още два компютъра, налягане на горивото в рейката, проверена е инсталацията на мотора... захранвания, маси... зацепка със специалния инструмент, компресия - 13 бара.
Моля ако някой се е сблъсквал със същия проблем да сподели!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с празния ход на Фиат 1.6 16v

Мнение от gt40 »

Провери с кодочетец на колко стъпки е мотора за тихи. Също и стойност на ТПС . Възможно е да е разцентрована дросел клапа. Такъв случай имах! Успех!
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Проблем с празния ход на Фиат 1.6 16v

Мнение от diagnostic »

Колега колата има ли газова уредба :?: ако е карано на газ 30000км изчисти дюзите с ултразвук...огледай да не би да е с друга дроселова клапа с друг диаметър от друг фиат ... от мене успех :)
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Проблем с празния ход на Фиат 1.6 16v

Мнение от diagnostic »

като решиш проблема пиши ...
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с празния ход на Фиат 1.6 16v

Мнение от bobolin4o »

Не, няма газ; дросела си е оригиналния - няма друг модел фиат с подобен дросел, много ясно че съм го почистил, макар че дросел с байпас е тъпо да го чистиш... байпасния канал свети, а и целия дросел е като нов!
Както вече писах не съм сменял само датчик колянов вал - просто не е там причината
Помолих за мнение при положение, че някой се е сблъскал със същия случай със същия модел!
Общите положения за загуба на празен ход са ми известни...
А иначе колата я изпратих да си ходи... голям срам...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с празния ход на Фиат 1.6 16v

Мнение от auto »

Дебит на гориво,регулатор,,датчик температура,не разбрах тествал ли си тая кола?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с празния ход на Фиат 1.6 16v

Мнение от bobolin4o »

Да, тествал съм я.
Налягане и дебит на горивото - в норма. Колата ускорява прилично.
Казах проблема е само на място или в движение на празен ход - ако по някакъв начин се натовари двигателя и оборотите мръднат леко надолу, мотора гасне от раз; през това време се чува, а и вижда на диагностиката как стъпковия мотор отваря за да пусне повече въздух... импулси на дюзите и бобината има докато не спре да се върти.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
endjov
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 1:23 am

Re: Проблем с празния ход на Фиат 1.6 16v

Мнение от endjov »

Здрасти,колега,занимавам се от има-няма 2 години с тая работа,но съм имал сходен проблем с едно BMW.Проблемите идваха от запушена ауспухова система-същите маймунджолуци правеше,докато не развих ламбда сондата(щото е по-лесно от това да сваля цялия ауспух) за проба.След издънване на катализатора,проблемите се решиха.
От този случай насам при необяснимо държание на мотора винаги правя и този тест-развивам ламбдата за да му осигуря по-добро продухване и пробвам.
Дано съм бил полезен.Успех!!!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с празния ход на Фиат 1.6 16v

Мнение от bobolin4o »

endjov написа:Здрасти,колега,занимавам се от има-няма 2 години с тая работа,но съм имал сходен проблем с едно BMW.Проблемите идваха от запушена ауспухова система-същите маймунджолуци правеше,докато не развих ламбда сондата(щото е по-лесно от това да сваля цялия ауспух) за проба.След издънване на катализатора,проблемите се решиха.
От този случай насам при необяснимо държание на мотора винаги правя и този тест-развивам ламбдата за да му осигуря по-добро продухване и пробвам.
Дано съм бил полезен.Успех!!!
Благодаря ти за мнението! Наистина, че не ми мина през ума... обаче тя просто си се форсираше добре - без намек за запушване, от ауспоха вееше яко. Ама ако е малко запушването има някаква логика...
Съжалявам, че не пробвах и този вариант, нищо чудно да е от това... както и да е, колата отдавна я няма.
Може да заключваме темата!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Заключено