сеат ибиза 01 проблем

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
yasser
КОЛЕГА
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 10:43 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: сеат ибиза 01 проблем

Мнение от yasser »

значи имал съм следния случай. При монтирана аларма (не че е проблемна) ами се получава едно леко закъснение при разблокирането и все на един сеат отчно 2001г му светеше лампата за двг-то. Получаваше се така, защото когато се даде на контакт трябва на няколко места по едно и също време да се получат +-совете. Та, като ч закача на диагностиката ми изпесваше 6-7 грешки, като само 4 бяха за 4-те цилиндъра.
Останалите 3 - лабда и др. Проверил ли си дали всички бушони са изправни? Някой спомена за датчика на коляновиа вал - той излиза ли ти като грешка?

Не би било никак зле да кажеш с кой двигател е?
Има ли допълнително поставяна аларма или не?
Ако има - направи експеримент и премахни блокировката или поне провери дали релето е добре. Често се среща релето да се повреди и да не контактува.
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: сеат ибиза 01 проблем

Мнение от alex07 »

yasser написа:значи имал съм следния случай. При монтирана аларма (не че е проблемна) ами се получава едно леко закъснение при разблокирането и все на един сеат отчно 2001г му светеше лампата за двг-то. Получаваше се така, защото когато се даде на контакт трябва на няколко места по едно и също време да се получат +-совете. Та, като ч закача на диагностиката ми изпесваше 6-7 грешки, като само 4 бяха за 4-те цилиндъра.
Останалите 3 - лабда и др. Проверил ли си дали всички бушони са изправни? Някой спомена за датчика на коляновиа вал - той излиза ли ти като грешка?

Не би било никак зле да кажеш с кой двигател е?
Има ли допълнително поставяна аларма или не?
Ако има - направи експеримент и премахни блокировката или поне провери дали релето е добре. Често се среща релето да се повреди и да не контактува.
колеги много благодаря за изчерпателните отговори но аз не можах да се справя а проблема е бил някакво скапано реле ще се изям от главата мислех го като вариант но го изключих защото виждах че няма импулс на дюзите а то е било 1 РЕЛЕ много сам тъп ОТНОВО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ
na4red
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 4:50 am

Re: сеат ибиза 01 проблем

Мнение от na4red »

Не се ядосвай колега - този занаят изисква време и постоянство :wink: .Понякога се случва да не можем да решим проблема а да сме били на крачка - няма как да знаем всичко на 100% макар и понякога това да са били елементарни на пръв поглед причини :oops:
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: сеат ибиза 01 проблем

Мнение от alex07 »

na4red написа:Не се ядосвай колега - този занаят изисква време и постоянство :wink: .Понякога се случва да не можем да решим проблема а да сме били на крачка - няма как да знаем всичко на 100% макар и понякога това да са били елементарни на пръв поглед причини :oops:
ДА ТАКА Е НО НАЛИ КАЗАХ ЧЕ САМ СИ ГО МИСЛЕЛ А НЕ САМ ГО ПРОВЕРИЛ ТОВА МЕ Е ЯД А И ТОВА ЧЕ ТРЯВНА Е МАЛЪК ГРАД И НАЛИ СЕ СЕЩАТЕ ЗА КАКВО ГОВОРИМ
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: сеат ибиза 01 проблем

Мнение от renene »

Точно така колега това е газова измислица намери къде прекъсват дюзите и ще решиш проблема.Може и реле да има сдало багажа
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: сеат ибиза 01 проблем

Мнение от alex07 »

renene написа:Точно така колега това е газова измислица намери къде прекъсват дюзите и ще решиш проблема.Може и реле да има сдало багажа
това го пробвах но не е от там оправиха го в габрово а дюзите се късат и минават през компа на ГИ и собственичката каза че е някакво реле ама не сам го виждал кой е мръсника дето ми вартеше чарвата 2 нощи подред
Публикувай отговор