ланча ЛИБРА - свети CODE и не пали

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ivailohristov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 6:01 pm
Местоположение: Перник

ланча ЛИБРА - свети CODE и не пали

Мнение от ivailohristov »

Здравейте колеги.Тези дни докато си монтирах аларма на моята кола(и по добре че е на моята)от многото проби и мерения реших че се по изтощил акумулатора.Точно преди да го сваля пробвах изходите от контактния ключ за да видя кой е за стартера и да го прекъсвам с алармата и колата си палеше.На другия ден след около 15 ч. без захранване след като посъбрах жиците реших да проверя как действа ,когато дадох на контакт светна и не изгасна лампата КОД и категорично отказа да запали. :cry: Докато свързвах ми направи впечатление че имобилайзера си виси подпрян на жиците на панела с предпазителите(долния панел).Проверих да не е прекъсната връзката с антената(бобинката около конт. ключ)докато съм пипал по кабелите но е здрава.Дава около 18 ома съпротивление.Четейки из този форум разбирам че сте добри професионалисти,а аз съм малко ламер :wink: така че ще бъда много благодарен ако ми помогнете!Да не забравя мотора е 1.8 ВВТ 99г..
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ланча ЛИБРА - свети CODE и не пали

Мнение от mitko »

Първо провери захранването на имо бокса и на ЕЦУ. Ако всичко е ок кофти означава нарушена комуникация .

Best regards
ivailohristov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 6:01 pm
Местоположение: Перник

Re: ланча ЛИБРА - свети CODE и не пали

Мнение от ivailohristov »

Днес отворихме еку-то.Някой е барникал вътре много грубо.Освен това не е оргинално от колата.Обещаха да ми препрограмират паметта ,и вече да си карам без имо.Та е отпоявана и магерена нещо.дано стане.
Публикувай отговор