Смяна на код на Ситроен ZX

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Смяна на код на Ситроен ZX

Мнение от VOLUMAX »

Ще се радвам ако някой колега сподели как става смяната на четирицифрения код на тия Ситроени .

Благодаря предварително !
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от САКСО »

.......
Последно промяна от САКСО на Съб Май 19, 2012 7:22 pm, променено общо 1 път.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от mitko »

Елементарно става .
Набираш кода който е в момента работещ. Веднага когато светне зелената лампа задържаш бутон C ,клавиатурата писва след което въвеждаш новия код.А ако не знаеш кода прочети ор клавиатурат Моторолата която трябва да е 05 и ми прати бин фаила да ти кажа кода.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Мнение от VOLUMAX »

Благодаря ви колеги стана !

Проблема се изразяваше в това,че бутоните за досегашния код бяха толкова амортизирани,че едвам се въвеждаше кода .
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Смяна на код на Ситроен ZX

Мнение от mirix »

Предполагам че имобилайзера е като на Xantia. при мен светват червената и зелената лампи едновременно и не приема ниаккъв код. От какво може да е това и как се отстранява ? Благодаря предварително
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Смяна на код на Ситроен ZX

Мнение от mitko »

Нарушена комуникация имо бокс (в случая клавиатура) Управляваш блок . Имал съм подобни случаи няма захранване на управляващия блок или клавиатурата има проблем.
giudurov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 11:05 pm

Re: Смяна на код на Ситроен ZX

Мнение от giudurov »

а има ли вариант да се изключи легално след като знаем кода , защото в градски условия много дразни....
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Смяна на код на Ситроен ZX

Мнение от vankopestera »

Някой ми беше казал, че ако набереш кода и след като се активира компа изключиш клавиатурката и после компа не си търси код а веданаг пали. Не съм го пробвал и не знам дали не е поредната глупост. Ако ти се занимава пробвай и пиши дали става.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
rober4o
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:58 pm

Re: Смяна на код на Ситроен ZX

Мнение от rober4o »

vankopestera написа:Някой ми беше казал, че ако набереш кода и след като се активира компа изключиш клавиатурката и после компа не си търси код а веданаг пали. Не съм го пробвал и не знам дали не е поредната глупост. Ако ти се занимава пробвай и пиши дали става.
Зависи от модела.Най-старите "клавиатури" управляваха отворено реле на клема 15 на ECU-то.После започнаха да си "говорят" с него като истинско имо.Обаче с въвеждането на кода и зелена индикация с последващо откачване на клавиатурата при първите модели номера минаваше.Мисля от 96 година нагоре това не се получава.Но има така наречения Valet или Service режим.Въвежда се първо деблокиращия код последван от сервизния(също 4 цифрен).От тук нататък винаги свети само зелено и никога не изчаква код.Идеята е когато автомобила е на сервиз,автомивка или просто ни дразни въвеждането на код всеки път.Връщането в обратен режим става по същият начин.Поздрави.
Публикувай отговор