Lancia Dedra 1.6 16V 1998год. Не пали -CODE свети

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
didogeri
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 1:26 am

Lancia Dedra 1.6 16V 1998год. Не пали -CODE свети

Мнение от didogeri »

Ланчията и са прекъснали постоянния плюс към компютъра през ключе с /две позиции/ за да се изтриват грешките които трупа от метана. След като са закачили компютъра и акумулатора колата не пали и CODE свети.Закачих я с KTS не изгражда възка с компютъра, а преди тази кола е идвала при мен и съм я чел.Самненията ми са ,че когато са опитали да я запалят ключето /с което прекъсват постояния плюс/ е било в положение на прекъсване на плюса и те са дали контакт за да я запалят и колата е влязла в някаква блокировка.Затова CODE свети и колата не пали.Няма ток ни на помпа, ни на свещи.Вазможно ли е да е заминал компютъра?Замерих захранванията и масите на компютъра и имобилайзера според схемите на SIS/CAS от
ESI tronic на Bosch,всичко си има.Моля ви колеги даите съвет! Може да ми пишете и на email:
dean_76bs@abv.bg Пратете схема или ръководство за модела. Благодаря ви предварително!
0888/289755 за връзка Деян.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Lancia Dedra 1.6 16V 1998год. Не пали -CODE свети

Мнение от gt40 »

Кофти. преди време имах подобен случай с Пежо: газаджии нулират с реле компа, но само при работещ на газ мотор. Ефекта е лоша работа една седмица и сменен Бош!! Порови в Аутодата, Workshop и други за схема и описание
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Lancia Dedra 1.6 16V 1998год. Не пали -CODE свети

Мнение от mitko »

Ми тои случая е ясен .След редовно така наречено ресетване ( което е недопустимо за автомобили с keycode) се нарушава комуникацията ECU-Immobox или в 30% от случайте ЕЦУ се предава и давабогудух.Предполагам че тука сте в тия 30% .

Best regards
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: Lancia Dedra 1.6 16V 1998год. Не пали -CODE свети

Мнение от alex07 »

:lol: здравейте колеги.имах същия проблем с 1.8 16 v 96г изолирах cey code и колата ревна .ама не ме питайте какви ядове брах питайте митака колко го притеснявах за този изрод
didogeri
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 1:26 am

Re: Lancia Dedra 1.6 16V 1998год. Не пали -CODE свети

Мнение от didogeri »

А някой ще каже ли как да изолирам имобилайзера,... или кой може да го направи.В началото на темата съм си дал email dean_76bs@abv.bg и телефона си. Ще бъда много благодарен!

Вече, решавам да търся и компютър за колата в случай ,че не успеем да го разблокираме.По възможност в комплект с имобилайзера. Модела на компютъра е: Магнет Марели IAW 49F.B5
за Lancia Dedra SW 1.6 16V 1998год.

Който има някаква идея нека се обади.
cardiag
КОЛЕГА
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:29 pm
Обратна връзка:

Re: Lancia Dedra 1.6 16V 1998год. Не пали -CODE свети

Мнение от cardiag »

didogeri написа:А някой ще каже ли как да изолирам имобилайзера,... или кой може да го направи.В началото на темата съм си дал email dean_76bs@abv.bg и телефона си. Ще бъда много благодарен!

Вече, решавам да търся и компютър за колата в случай ,че не успеем да го разблокираме.По възможност в комплект с имобилайзера. Модела на компютъра е: Магнет Марели IAW 49F.B5
за Lancia Dedra SW 1.6 16V 1998год.

Който има някаква идея нека се обади.
Изпрати ЕКУ на адрес:
Кар Диагностик
бул.Панония
Видин
giudurov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 11:05 pm

Re: Lancia Dedra 1.6 16V 1998год. Не пали -CODE свети

Мнение от giudurov »

колеги ако проблема е в имобилайзера както предполагате то колегата трябва да може да влезе във връзка с компа и да го прочете.... а щом не може а захранванията са наред то провери на диагностичния извод имаш ли поне 10в. напрежение.. ако не отваряй компа...
didogeri
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 1:26 am

Re: Lancia Dedra 1.6 16V 1998год. Не пали -CODE свети

Мнение от didogeri »

Колата запали но с нов компютър.Благодаря на всички колеги, които се обадиха по темата.
Публикувай отговор