Проблем с отчитането на температурата на двигател Z18XE

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Проблем с отчитането на температурата на двигател Z18XE

Мнение от rudoni »

Колата е Зафира с посочения мотор. Проблемът е следния-указателния уред на таблото започва да отчита след 60гр или въобще не отчита .При загряла кола подаваш контакт и не отчита . Отчита след време. Преди седмица е отчитал веднага с подаването на контакт и аз така я помня защото ми е редовен клиент! Тестван с Оп-ком,Аутоком ,и всичко каквото може да чете тоз мотор,провеждани активации на уреда на 80,90,100и 130гр.- двигател ,ел модул на охлаждането,табло и и т.н. няма грешки ,правилно и еднакво на всички скенери показва температурата .Емулиран датчик но показва чак след 60гр.,задействат се вентилаторите при емулацията,контролната лампа светва ,че е прегрял и това за мен е ,че системата работи .Но това с указанията на таблото остава !Възможно ли е датчика да има такава голяма инертност до 60гр.?След празниците го сменям ,но ако някой е имал такъв проблем нека сподели опит! Моля!
С нами Бог!

0886 224486
steve
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:35 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Проблем с отчитането на температурата на двигател Z18XE

Мнение от steve »

Таблото взема информация за темп. от компа на мотора - Simtec71 (а от него може да се очаква всичко).
Може да имаш вътрешно прекъсване в зависимост от температурата на ЕКУ-то !
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с отчитането на температурата на двигател Z18XE

Мнение от ivanovbg »

Кабела от датчика се разклонява на 3 - комп, табло и модул за вентилаторите. Та обикновено кербовката или около нея гние.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Проблем с отчитането на температурата на двигател Z18XE

Мнение от llcoola »

имал съм подобен проблем с зафира дизеловата отчиташе температурата по подобен начин и от време на време включваше вентилатора на радиатора и при не загрял двигател.Оправи се с почистване на двете букси на компа за управлението ,и не можах да разбера какво му е общото с уреда вътре ,на диагностика колата нямаше грешки никъде.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с отчитането на температурата на двигател Z18XE

Мнение от galin »

Те затова термостатите им ги продават с датчиците, явно изкарват по малко от термостата :lol:
Аз не разбрах когато не показва на таблото ЕКУ-то вижда ли темп. на живи данни
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Проблем с отчитането на температурата на двигател Z18XE

Мнение от rudoni »

Галине, приятно ми е !Тук е хубаво ,че всичко се чете поотделно през- Моторния, Ел.блок на охлаждането и таблото. Виждат се и през трите места действителната температура , но датчика седи долу ,натиснат в ъгъла. След някое стартиране се събужда и с подаването на контакт забива действителната температура. Това притеснява клиента , а и мен ,че в много моменти оставаме без инфо колко е температурата. Тия дни ще го сменя и ще видя резултата.
С нами Бог!

0886 224486
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Проблем с отчитането на температурата на двигател Z18XE

Мнение от rudoni »

ivanovbg написа:Кабела от датчика се разклонява на 3 - комп, табло и модул за вентилаторите. Та обикновено кербовката или около нея гние.
Далече от датчика ли е разклонението ,за да не разбивам цялата инсталация?
С нами Бог!

0886 224486
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с отчитането на температурата на двигател Z18XE

Мнение от galin »

rudoni, що не му отвориш таблото, стрелката се движи от едно малко електромоторче, за да прави така да не би да има някоя студена спойка? Аз съм сменял няколко пъти моторчета в таблата на тея години опели. Според мен датчика ще е наред щом го виждат контролерите. Специално на тея чуруци с модулите за охлаждане им тръгват перките като умре датчика ама тогава го отчита като -40 градуса, демек замръзнал :lol:
Ако стигнеш до моторче, мисля че ми се търкаля едно табло от вектра Б фейс в сервиза.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Проблем с отчитането на температурата на двигател Z18XE

Мнение от rudoni »

Благодаря Галине, в събота ще дойде човека!
С нами Бог!

0886 224486
Публикувай отговор