Pasat b5 1900 tdi проблем с работата на двигателя

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
weso
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 6:35 pm

Pasat b5 1900 tdi проблем с работата на двигателя

Мнение от weso »

Здравейте на всички.преди няколко дена пуснах тема за пасата но беше непълна сега ще дам повече информация.
Пасата не работи добре на празен ход прекъсва и тресе здраво когато се вдигнат оборотите е по добре но пак няма тяга и тресе. Също така свети (мига )Лампата за подгряване.
С Вага дава следното:

http://snimka.bg/profile.php?edit_photo ... id=2383939

Мигането на свещите е оправено но проблема с работата на двигателя не .Имаше силови фусове които бяха изгорели 50 амперови. И 1 друг по малък на енжине грешките са следните


грешка 18034
и 18057
В ауто датата пише 4е няма комуникация по кан и си мисля да проследя кабелите м/у ЕСМ и КАН модула.?
Ако някои може да помогне да помага..
а това е новия скан:
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo ... id=2394997
hristo
КОЛЕГА
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 6:43 pm
Местоположение: София, Картроник ЕООД
Обратна връзка:

Мнение от hristo »

Колега, мисля, че тези грешки към CAN-шината няма да ти помогнат.Почни с елементарните неща:компресия,работа на дюзите,ако можеш сравни количествата и корекцийте, сравни оборотите.
Картроник ЕООД - BOSCH Модул
тел.: 832 11 67
weso
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 6:35 pm

Мнение от weso »

Преди да му поставят алармата всичко е било ОК а сега е зле и за това си мисля че не е от дюзи и тн. а е проблем с електрониката.
YuliGeorgiev
КОЛЕГА
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 8:12 pm
Местоположение: Varna

Мнение от YuliGeorgiev »

Какво е коли4еството гориво? по принцип трябва да е около 3-6 мг/ход и има ли стабилни 12 волта на ELAB- :) .разка4и алармата ако толкова те сумнява.при разка4ане на буксата на алармата се възстановяват връзките.аванса му накъде е?
weso
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 6:35 pm

Мнение от weso »

Горивото е в норма а 12-те волта каде да ги меря.Алармата съм извадил и въстановил блкоровката.за аванса утре ще погледна.
kiantchev

Мнение от kiantchev »

Провери си кодировката на двигателя.
azxd
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 11:28 pm
Обратна връзка:

Мнение от azxd »

вземи и првери работата на дебитомера и другите датчици с осцилоскоп защото ако неработят правилно не винаги ги дава като грешка
Публикувай отговор