грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от nik7dob »

Вече на трето пежо ми изписва тази грешка,викам сменяш датчика,но клиента ме опонира с "имах същия проблем преди година,смених с нов но не се оправи и тогава майсторът уви нещо с фолио и замаси за двигателя и проблема се оправи",направо ме закопа.Някой борил ли се е с такъв проблем?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от bobolin4o »

Ми добре де, нали вече е увито във фолио нещото и замасено... защо търси друг майстор??? Да смени фолиото ли?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от ogromnii »

на 2.0 хди съм забелязал склонност инсталацията да се протрива от гофрирания шлаух
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от nik7dob »

Аз от опит си знам да не вярвам безпрекусловно на клиентите,той така казва,но кой знае още колко неясни обстоятелства има.При поредното такова пежо сменявам датчика и оттам нататък ще видим.Исках просто да питам дали точно този проблем има някакъв пиниз или не.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от rockton »

ogromnii написа:на 2.0 хди съм забелязал склонност инсталацията да се протрива от гофрирания шлаух
-Точно така , колегата е прав, само допълвам че не само при 2.0 HDi а при почти всички от "котилото" PSA съм брал ядове с протрита изолация на кабели в инсталацията на моторният отсек. Следствието е или ликажи или вкъсявания или прекъсване.при получаване нарушение на изолацията и проникване на влага вътре под изолацията, жиците се превръщат в "син камък" :mrgreen: :mrgreen:
Явно тая "метаморфоза" се дължи на продължително и задълбочено научно изследване от страна на француцките гении' химико технолози в комбинация с куца инженерна мисъл :lol: ..насочена към селското стопанство и по специално-лозята с цел осигуряване "мат'риал" за пръскане :lol:
Ама да не ги плювам много, те просто толкова си могат-традиционно :lol: , добре че са френч "хАвтунубилите" ......носят добри доходи на сервизите в това число ...и аз :idea: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от bobolin4o »

Тоя проблем с инсталацията на мотора, положена в гофраж е присъщ не само на PSA групата... Имам достатъчно натрупан опит и с VAG-ините :lol:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от nik7dob »

Синия камък по сноповете го има по доста коли,особено там където захранването е non stop on и има разкъсване на изолацията.Е,значи ще свършим малко гадна работа - ще се поровим по сноповете... :P
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от ogromnii »

прави ми впечатление че идиотските проблеми по автомобилите датират от епохата на масово навлизане на компютрите :mrgreen:
ама не в автомобилите :idea: а по бюрата, просто автомобилите сякаш са проектирани от инженери-аутокадисти и икономисти, много фешън са моторетките с тези капаци ама .... нещо жичките много мърдат, някой е трябвало да каже че този двигател вибрира и се нагрява а не седи на чертожната дъска.

след като разплитах окъсила инсталация на мерцедес спрях да обръщам внимание, французи-мранцузи глупости, лай...а са под всички капаци :lol: няма прошка. поне тия с пежата не са олекнали 100 000 :twisted:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от rockton »

ogromnii написа:прави ми впечатление че идиотските проблеми по автомобилите датират от епохата на масово навлизане на компютрите :mrgreen:
ама не в автомобилите :idea: а по бюрата, просто автомобилите сякаш са проектирани от инженери-аутокадисти и икономисти, много фешън са моторетките с тези капаци ама .... нещо жичките много мърдат, някой е трябвало да каже че този двигател вибрира и се нагрява а не седи на чертожната дъска.

след като разплитах окъсила инсталация на мерцедес спрях да обръщам внимание, французи-мранцузи глупости, лай...а са под всички капаци :lol: няма прошка. поне тия с пежата не са олекнали 100 000 :twisted:
-Много добре казано, то и аз спрях да обръщам внимание ама не мога все още да спа да го пцуем :mrgreen: ...инж.икономисти и айти спецове...... :lol: :lol:
Що'т ми е останало усещането че някога автомобилите се правеха-сътворяваха, от хора техници-механици и разбирачи! А сега се "изсират" от...-главни счетоводители съ активното СЪучастие на подрастващи и недоучили аутокада штракачи по клавиатурата на компира :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
plamen632
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 7:21 pm

Re: грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от plamen632 »

Добре , бе колеги как така давате оценки за конструктори, като никога не сте конструирали и едно болтово съединение много е лесно да ремонтираш нещо което друг е конструирал и да му търсиш кусури след това, ама напънете се вие да го проектирате естествено ако имате съответното образование ( ама то на B.G. ДИАГНОСТИКА МАИ ТОВА НАЙ МНОГО МУ ЛИПСВА) пък тогава давайте оценка за фирми които са създадени повече от век, "и нищо лично". :evil:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: грешка за кохеренция на TPS Peugeot 406 2.0 HDI

Мнение от ogromnii »

колега, моята професия е автомонтьор, а не конструктор или проектант :mrgreen: , както може да прочетеш няколко мнения нагоре не осъждам никого, а дискутирам с колеги възможна причина за проблема с който са се сблъскали, а това че съвременните автомобили ДОСТА ЧЕСТО страдат от недомислици е неоспорим факт :!:
колегата ми им една крилата фраза " голяма работа че си направил 50 тонен непробиваем танк от висококачествена стомана, като си му сложил калпаво чукче и наковалня и не пали, иначе е много як" , една протрита жица може да ти разкаже играта (съвсем наистина, примерно при изпреварване)
Публикувай отговор