frontera 2.3 d надува

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Stoilkata
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:08 pm
Местоположение: Айтос

frontera 2.3 d надува

Мнение от Stoilkata »

сменени са гарнитура глава , глава радиатор ,водната помпа проверена
надува маркучите ,на място като и подавам газ не се вижда да прави балони в водата
възможно ли е блока да има някакъв проблем
ставали някакъв бензинов мотор на тази ск кутия
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: frontera 2.3 d надува

Мнение от Kirilpm »

Възможно е водните съединения да са раздути и да изглежда,че надува от гарнитура,аз преценявам като стискам с ръка,ако имаш малко опит лесно се разбира,ако нямаш не е проблем да смениш 1 от тях за проба.В момента имам в сервиза точно такова 2.3 турбо дизел разглобено за основен ремонт,като гледам блока и главата колко масивно желязо са яко прегряване ще трябва.Главата шлайф има ли правен и проверка под налягане минала ли е?
Stoilkata
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:08 pm
Местоположение: Айтос

Re: frontera 2.3 d надува

Мнение от Stoilkata »

всичко е проверено без блока
блока е проверен само за кривина
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: frontera 2.3 d надува

Мнение от donkole1 »

Аз при съмнения винаги надувам ако е бензин през свещите ако е дизел откъдето е удобно,и винаги е на 100%. дигам буталата горе затворени клапани запъвам с яко рамо вала пускам 10 бара и гледам казанчето стискам маркучи слушам ауспуха.Последният път на едно Субару като му отвиеш капачката на радиатора правеше 7-8 см воден стълб.След проверката се оказа че всичко си е ок и тогава видях,че си има нова водна помпа а при тях така става като смениш помпата.Познай колко главоболия си спестихме.
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: frontera 2.3 d надува

Мнение от vrm »

колега,не че нещо да не се обиди некой ако попитам,спазена ли е процедурата за стягане на главата :oops: наскоро имах същия проблем с фронтера кат твоята,проблема се реши друга гарнитура и нови болтове!
90% от проблема е от последния ремонт!
Stoilkata
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:08 pm
Местоположение: Айтос

Re: frontera 2.3 d надува

Мнение от Stoilkata »

вече е 2.4 бензин преди мен е сменяна 2.3 пъти гарнитура на главата все някои я стегнал както трябва
по принцип ги стягам както трябва вече не знам имах сащия проблем с бмв 2.4 тд преди години тогава сменях болтове пак проверки глави всичко и нестана
Публикувай отговор