Въпрос към всички газаджии.

- Пропан-бутан<br>
- Метан
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Въпрос към всички газаджии.

Мнение от galin »

Здравейте колеги, не съм газаджия и нямам намерение да ставам, но правя доста коли с монтирани ГИ. Питането ми е следното. Коректно ли е при монтаж на ГИ сигнала от бензиновия компютър до инжекторите да се прекъсне и да мине през газовия компютър и тогава да се върне в бензиновите инжектори?
Питам понеже имах скоро случай с една зафира с ГИ и беше точно така. С две думи ако гръмне газовия комп. колата не може да се запали на бензин.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от waseko »

Що да не може-четири мостчетаи...газ
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от ivailoradoev »

това е мноо смислен въпрос ,ако намериш друго решение заповядаи в конструкторният отдел на би-ес-ем
повечето компове газови ,са с релета затворени естествено, та като изгории щеш не щеш си на бензин
много малко са на транзистори мощтни и тн, та те без напрежение и то стабилно не тръгват на каквото и дае гориво,поне аз така знам,нека да споделят и останалите :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от galin »

Е само монтьори ли карат коли? А така ли се монтират по принцип ГИ? Идеята ми е не трябва ли ГИ да се монтира паралелно на бензиновата система а не последователно. На тая зафира като откача газовия комп. и сигнала към бензиновите дюзи изчезваше.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от ipivan »

При всички ГИ се прекъсва управлението на бенз. дюзи през компа на ГИ.Това се прави и при конвенционални газови през емулатора на дюзите.А при повечето ГИ това става през електронни ключове.Осъществено е така че ако ГИ остане без захранване колата работи на бензин.(не важи за Фобос)
А ако колата няма газ и изгърми компютъра на мотора,какво става?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от galin »

Светнах се...ако не мине през ГИ ще трупа грешки че инжекторите не работят... Благодаря за поясненията :) Еми темата е за ключ вече.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от rangel1 »

galin написа:Светнах се...ако не мине през ГИ ще трупа грешки че инжекторите не работят... Благодаря за поясненията :) Еми темата е за ключ вече.
Не знам кво ти светна колега но това че в тоя форум има няколко великолепни газаджии не означава че ще попаднеш на кола с монтирана уредба от тях за да си сигорен че нямаш грижи от некомпетентен монтаж и настройки :idea: Друг е въпроса че всеки от споменатите колеги за да е на ниво владее перфектно цялостна диагностика и т.н. и никога техен клиент няма се добере до майстори които работят без газ :idea:
(просто давам пример имам няколко клиента които плащат и са склони и да направят квото трябва но искат всичко да е 6точки но се оказа че в русе няма спецове явно защото всички газаджии се оправдават че колата не е добре на бензин :?: Е как да не е добре (три експеримента си направих като върна всичко оригинал бензин и нямат грижи) :lol: Просто некъдърници :roll:
Това да сложиш бутилка и да вържеш няколко кабела не означава че си газаджия :lol:
За това вече като падне съмнителен автомобил с газ не се занимавам въобще и съм много добре :lol:
Моята информация сочи че хорицата ходят в търново и севлиево за монтаж и ремонт :idea:
Е тва ако не е срамота за РУСЕ здраве му кажи :!:
От всяко дърво свирка не става (и аз искам да разковавам епромите ама не става :lol: )
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от venelek »

rangel1 написа: Моята информация сочи че хорицата ходят в търново и севлиево за монтаж и ремонт :idea:
Е тва ако не е срамота за РУСЕ здраве му кажи :!:
А ти чувал ли си лафа че "Наща кучка на нащо куче не дава".
В Търново и Севлиево сигурно не са доволни от техните майстори и ходят в София.Чудно ми е обаче софиянци къде си правят колите? :mrgreen:
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от galin »

rangel1 написа: Не знам кво ти светна колега но това че в тоя форум има няколко великолепни газаджии не означава че ще попаднеш на кола с монтирана уредба от тях за да си сигорен че нямаш грижи от некомпетентен монтаж и настройки :idea: Друг е въпроса че всеки от споменатите колеги за да е на ниво владее перфектно цялостна диагностика и т.н. и никога техен клиент няма се добере до майстори които работят без газ :idea:
Ами отговорих си на въпроса който бях задал. Просто попитах защото не слагам ГИ и нямам никакво намерение да слагам. Ти къде отиде кой кадърен кой некадърен, въпроса беше чисто технически ей така да знам само. И в твоя ред на мисли ще ти кажа че за мен кадърен газаджия е този който се занимава само и единствено с АГУ, такива всеможещи и всезнаещи сме ги чували много!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от rangel1 »

Прави сте заслужавам едномесечен бан :lol:
(дано някой е разбрал кво съм искал да кажа)
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от rockton »

rangel1 написа:
galin написа: За това вече като падне съмнителен автомобил с газ не се занимавам въобще и съм много добре :lol:
От всяко дърво свирка не става (и аз искам да разковавам епромите ама не става :lol: )
-Аз също не "пипвам" газови системи(със изключение на моите лични автомобили), и както спомена рангел, съм много добре! Имам колега газаджия(бих казал изключително кадърен), сервира му е на три преки от моя, работим тандем. Той не пипа бензинови системи, при съмнение че има нещо нередно по горивната или запалителната система на бензин - праща ги при мен, Аз не пипам газ, при проблем в газовата система ги пращам при него. Той няма доверия на друг диагностик, аз нямам доверие на друг газаджия и "тандема" се движи много добре. Никой не се главоболи със системи които не са му работа да пипа!

-Рангеле, EPROM-мите се "разковават" със "разковниче" или по нашенски с теслата :lol: лично съм пробвал, много пъти, отхлупват се чудесно :lol: ..това е майтап, да не се обидиш. А всъшност съм пръснал "мозъка" на доста чипчета с дефекти, слагам го на наковалнята на менгемето и с трикилограмовия чук му е...вам ма..та , така се изкефвам и изпускам парата дето ме е тормозил докато открия дефекта :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос към всички газаджии.

Мнение от bobolin4o »

Готина тема...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор