газодизел

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

газодизел

Мнение от ogromnii »

имам намерение да си пробвам кемпера с газодизел, за начало ще пъхна един маркуч в смукателната тръба и ще пробвам да пусна малко газ да видя как ще му се отрази
главоблъскам се как да реализирам идеята количеството газ да се увеличава с надуването на турбината, единия вариянт е да си изработя пневмо-механичен кран, но ми се върти и идеята за инжектор управляван от блок който взима инфо от мап-сензор.
някой занимавал ли се е с подобна простотия? някакви идеи?
двигателя е с 100% механично управление и нямам никакъв ел. сигнал който да ползвам
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: газодизел

Мнение от karamilev »

Незнам с какъв двигател ти е кемпера ама ако е с предкамерно горене не се занимавай изобщо,започва да трака като каменоломна и се засилва като набие турбото.А според мен най-лесния начин е или изпарител за турбо или за карбуратор (вакуумен) само трябва да му намалиш мощноста.Ако двигателя ти е с директно впръскване се получава много приятно,пробвал съм само с газова къмпинг бутилка и регулирам с крана.Мощноста се покачва и пушеци няма никакви,за сваляне на разход не мога да кажа,защото само експериментирах.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
najdobrix
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 7:44 pm
Местоположение: Sofia kv.Krasnapolyana
Обратна връзка:

Re: газодизел

Мнение от najdobrix »

venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: газодизел

Мнение от venelek »

Колега има ли успешни разработки на троника с дизел?
Дай по подробно инфо че един ме е заял за газодизел.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: газодизел

Мнение от bobolin4o »

venelek написа:
Колега има ли успешни разработки на троника с дизел?
Дай по подробно инфо че един ме е заял за газодизел.
Колега, виждам, че си представител на фирмата. Не си ли ти най-наясно с възможностите на това устройство?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: газодизел

Мнение от venelek »

bobolin4o написа:
venelek написа:
Колега има ли успешни разработки на троника с дизел?
Дай по подробно инфо че един ме е заял за газодизел.
Колега, виждам, че си представител на фирмата. Не си ли ти най-наясно с възможностите на това устройство?
Наясно съм колега относно бензинките.А Младен все е зает и не ни е оставало време да си побъбрим за газодизели,просто ми е подхвърлял че в пловдиско и софия са направили няколко,но до там.И понеже знам че колегата е доста близък с Младен(ако не се лъжа),та реших да го питам него.
Пък тоя дет ме е заял за газодизела,май няма да го огрее,щото само пита,ама за пари нищо не се е споменавало до сега :mrgreen:
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: газодизел

Мнение от renene »

То с Младен няма нужда да си близък ,трява да да го фанеш в крачка :lol:
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: газодизел

Мнение от ogromnii »

предкамерен е но все пак ще пробвам с малко количество газ, ако се разтрака ще се откажа :)
Публикувай отговор