хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел..

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел..

Мнение от traqnsavov »

Дойде едно скудо с духната гарнитура, колекторите завряни на майка си в гъза и нищо не се отвива..

Дайте някакви идей как да сваля главата :shock: :shock:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от presko79 »

Коя год .е това скудо? 1.9тд пишеш ,значи е дъртия мотор.Турбината наистина е някьде си там.Събаряи магарето и мотора барабар с кутията
Бензина е за измиване на дизелови части.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от ogromnii »

отка4аш тръбата на егр-а, махаш смукателните тръби и има по-добър достъп, смукателните имат 1 болт централно под изпускателните гаден за отвиване
на изпускателните вадиш шпилките, за да излезе главата нагоре, иначе не иска, стойката на тампона и горе долу това е
едва ли е само гарнитура, сигурно е спукана м/у клапаните, на "усиленото"
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от traqnsavov »

:x :x тоя фиат е ебахти гадната кола за ремонт.. трябва да се разглобят колекторите на място то нищо не се отвива...
или да се сваля целият мотор..

луда работа, съжалявам го човека но го отпратих някъде другаде...
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от Todio »

Не жалете клиента!!! Орден за заслуги няма да ти дадат!!! Мотора долу, свършваш работата точно и прецизно БЕЗ КОМПРОМИСИ (по отношение на консумативи), кчваш и палиш. В тази ситуация сменяш всичко, което те съмнява, за да нямаш проблеми. Използваш по възможност оригинални (или с доказано качество) части. Ако клиента не е съгласен с твоето предложение, обявяваш цена само за сваляне на главата, равна на гореспоменатите процедури. Ако се съгласи ти решаваш как ще свършиш работата, но не забравяй, че ако има издънка ще си носиш последствията, ако пък не - друг да му бере дерта.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от bobolin4o »

Точно!
С уважение към един мъдър колега!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от ogromnii »

тоя фиат да е фиат, да е фиат , колко да е фиат? най обикновенно пежо :mrgreen:
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от presko79 »

traqnsavov написа::x :x тоя фиат е ебахти гадната кола за ремонт.. трябва да се разглобят колекторите на място то нищо не се отвива...
или да се сваля целият мотор..

луда работа, съжалявам го човека но го отпратих някъде другаде...
Неможе само диагностики и тънкани.Що не го препърли тоя сьс Скудото.Мотор -мотор сваляш и толкоз.В краина сметка за няколко часа двигатела е вън .
Дето вика горния колега ,няма прошка теб някои да не те мисли имаш ли пари ,трудно ли ти е ,детето ти болно ли е и т.н.
Бензина е за измиване на дизелови части.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от traqnsavov »

Еми аз не бях правил точна такава кола, и се уговорихме за пари и време което се указа че не е реално...

Не ми се щеше да променям уговорката ни, не съм такъв човек, предпочетох да му кажа че не мога да се справя, и да го пратя при някой друг майстор...

Какво толкова, някой друг колега да се гърби нат тази кола, аз ще сменя днеска две бобинки и без да си давам зор ще извадя пак толкова колкото за една седмица сваляне на глава.... :lol: :roll:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
ico001
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 1:50 am
Местоположение: Червен бряг

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от ico001 »

днес го изядохме със един EXPERT td :twisted:
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от karamilev »

Имам една фирма с седем такива недуразомения :lol: Главата я свалям за 1 час а целия двигател за час и половина,само че задължително на подемник и мотора остава на количката,не че не става и напред ама много разглобяване на маски брони и......А за главата само имам си направен от мен набор с инструменти за гайките на изпускателния колектор.А колегата който е върнал колата,не е трябвало да се отказваш,като я започнеш ще видиш че не толкова мисията невъзможна,само трябва добра калкулация на труда!
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от traqnsavov »

Рено еспейс и фият скудо.... :lol: :lol: :lol:
ебахти гадните отвратителни коли за ремонт.... :shock: :shock: :shock:
вече видя ли някой от гореспоменатите
дъргели напрова ги истрелвам някъде другаде...

Аз така едно ауди А6 му дадох много бързо направление на друго място да ходи, не харесах собственика му как се държи, хем нищо не разбира, хем определя как искал да се прави ремонта.

После случайно видях майсторите (от един магазин за части пазаруваме ) и ги питах какво стана с аудито.. те ми казаха остъй са.. :lol: :lol: маслен обтегач бил строшен сменили го струвал 1000 лева ебати обтегача...
после пак се строшил и новия, явно от недостатъчно налягане на маслото не воже да опъне и веригата блъска в обтегача който е абсолютно пласмасов, после сменяли помпа маслена която е пак към хиледарка и пак обтегач и общо взето на тай кола ремонта е излязал към 3500 лв при което оня се е закучил естествено..... и после едни разправиии си ебало майката....

Сега до колко са виновни и масторите че са го дръпнали с 1000 лева назад, няма да коментирам, понеже на всеки може да се случи, всичко наред биелите здрави само обтегача счупен...
Ама като се счупи веригата прехвърля зъб и удря клапани....

Хубаво че съм абсолютен параноик, и ако видя нещо дребно което ни ми харесва не я хващам да я правя...

Колеги то се видя че тая тема ще е от типа ах защо ли се хванах...
Разказвайте случки е такива за побеляване на косите, на какъв модел какво се е случило.... :| :|
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от Todio »

Колкото пъти съм направил компромис - толкова съм го отнасял, затова вече не си правя експеримени. Както го е писал някой по-умен от мен така го правя и не се обяснявам на клиента, ако не му изнася другаде. Върне ли се втори път, цената двойно. По-добре беден и отпочинал, отколкото беден и уморен!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от rangel1 »

Todio написа:Колкото пъти съм направил компромис - толкова съм го отнасял, затова вече не си правя експеримени. Както го е писал някой по-умен от мен така го правя и не се обяснявам на клиента, ако не му изнася другаде. Върне ли се втори път, цената двойно. По-добре беден и отпочинал, отколкото беден и уморен!
Абселютно точно и вярно :!:
Веднъж се наиграх с един еспейс и от тогава цената ми за сваляне ,ремонт и слагане глава е 550лв (труд)Е да луд съм :lol: но вече нямам проблеми с гадините :lol:
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: хора как се сваля главата на фиат скудо 1.9 турбо дизел

Мнение от traqnsavov »

Ти не си правил 6 цилиндров боксер на еспейс.. :lol: :| :|
двигателя капаците не лягат, бах мама му и двигател тъп два силикона виктор-ренц отидоха за да не тече :lol: капаците се разминават с по един милиметър...

Самият двигател мисля е е правен от същите хора и машини които са правили и москвич 12 :lol: :lol: толкова некъдърно направени отливки после още по некъдърно обработване.....

като казах москвич :lol: това беше колата която тровеше едно време майсторите, имаше една 8-мица още силикона не беше навлязал...
Та на тая осмица два пъти сваляхме двигателя да мажем с някакви лепила с някави простотии, те там са 4 гарнитури, ей не можеш да ги накараш да не текът... :evil: :twisted: :twisted: :evil:


И аз вече компромиси не правя.. всичко се преглежда каквото трябва ново....

Аз на моята кола бързах и затворих двигателя с един леко течащ клапан, 4 години 20000 километра двигателя клатеше на ниски, 2-ри цилиндър го нямаше..
най накрая се ядосъх отворих я и я направих както трябва. сега е перфектна... :lol: :shock:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор