проблем с омега б

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

проблем с омега б

Мнение от milenski821 »

колеги два дена се боря с една омега б значи проблемът е че колата е загаснала и не пали,нямаше искра,кодът на двигателят е X20XEVР беше хванала грешка 19 т.е, датчик колянов вал или още датчик за оборотите,след много трудна смяна с нов датчик,колата почна да дава искра,но още когато дадем контакт дава искра и следва едно запалване в цилиндрите,видяхме центровката както трябва е ,почвам да въртя на стартер и тъкмо да запали забива и само припатква,все едно не е на центровка,някакви идеи също така ми хваща и температурен датчик като грешка,не съм сменил сам бобина и комутатор,ама на омегата не си спомням да имаше комутатор или бъркам,датчика на разпределителният вал клиента каза че го е сменял с нов ,идеи има ли някой :roll:
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: проблем с омега б

Мнение от rudoni »

провери горивото! имах такъв проблем с форд !само пропуква и толкова!налях бензин и запали . просто нямаш кой да продължи работатат на двигателя.
С нами Бог!

0886 224486
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: проблем с омега б

Мнение от galin »

Да виж горивото както казва колегата. Закачай манометъра поне рейките им са предвидени за целта. 2.2-2.5 бара трябва да е на включен регулатор
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: проблем с омега б

Мнение от milenski821 »

колеги нене горивото вера колата я запалих и си работеше идеално нямаше никакъв проблем ,но свалихме стартера за смяна на бендикс,слагам го днес и същата история,колата забива при въртене на стартер и при подаване на контакт се чува пукане в смукателят и двигателят,не искаше да запали и накрая счупи и муцуната на стартера,и нямам вее идея какво става :oops:
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: проблем с омега б

Мнение от rudoni »

а проверка на ремъка за правилно зацепване направи ли? нищо не пишеш за него?
С нами Бог!

0886 224486
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: проблем с омега б

Мнение от milenski821 »

да зацепен е правелно когато дам контакт дава искра на свещите и пука
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: проблем с омега б

Мнение от rudoni »

закачай на осцито запалването!от там може да излезе нещо!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: проблем с омега б

Мнение от ivanovbg »

То е ясно че дава искра когато си поиска. Принципно е възможно да има лоша маса на компа. Тогава импулсите на стъпковото се мешат със сигналите на датчика и колата прави каквото си иска. Премери му всички маси под товар- примерно през една лампа за фар. Ако са здрави отвори компа отвътре и огледай за лоши спойки и нагорели пътечки.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: проблем с омега б

Мнение от gt40 »

Наистина това само по захранване може да прави тези магарии. Евентуално и връзките мотор-акумулатор-купе. Като вариант релетата захранване, ама на 2 Омега май не съм имал проблем.
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: проблем с омега б

Мнение от milenski821 »

колеги омегата е готова,значи проблемът беше в датчика който смених, в ауто плюс ми искаха рамата на омегата за да могат да поръчат датчика,взех го -да ама не датчика който са ми дали е друг,вчера го подмениха с друг и нещата заспаха,но заради тях 3 дена мъки,а уж ми го дали по рамата на колата :evil: .....темата е за ключ,благодаря на всички
Публикувай отговор