въпрос за схема мах232

- Пропан-бутан<br>
- Метан
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

въпрос за схема мах232

Мнение от iohostart »

здравейте и благодаря предварително изчетох може би всички теми свързани с това та въпроса ми е за този преходникhttp://www.sirius-pcb.com/index.php?mod=catalog&show=358 виждам 4е на него пише че работи на +5волта Rx Тx и маса но на моя инжекцион ланди омегас на диагности4ната букса има +12 вупроса ми е ако свържа няма ли да изгоря преходника
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: въпрос за схема мах232

Мнение от rockton »

Няма , има вграден маломощен стабилизатор на напрежение за 5.0 волта = 78L05
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: въпрос за схема мах232

Мнение от iohostart »

благодаря за отговора имам една друга схема на такъв преходник и не мога да разбера дали са еднакви но не ми е разрешено да прикачвам файлове в форума и още един въпрос ще стане ли и ако му закача преходник usb към ком и ако става каквъв трябва да е имам един копувах го за един кабел за диагностика на фобос и работеше
NPN
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Яну 21, 2012 10:57 pm
Местоположение: Г. Оряховица

Re: въпрос за схема мах232

Мнение от NPN »

Погледни добре схемата. Направена е да се захранва директно от СОМ-порта. Предлагам ти да махнеш двата диода на входа от страна на порта и да свържеш на входа на стабилизатора 12-те волта от куплунга на газовата (е поне аз така правя и си мисля, че е по-добре). Другият вариант е да превключиш джъмпера в положение OFFи да не използваш 12-те волта от газовата. Успех!
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: въпрос за схема мах232

Мнение от iohostart »

благодаря колега прав си на тази схема която има е точно така както ти казваш само дет аз трябва да гледам и друго да питам на въпросната схема на входовете и изходите на Rx и Tx има и по едно съпротивление по 1килоом те пък за какво са
благодаря на вси4ки които им се занимава с мен
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: въпрос за схема мах232

Мнение от iohostart »

здравеите схемата мах232 от сириос работи с ланди ренцо омегаз опитах да влезна и в комуникаця с фобос но не оспях имам кабел за фобос просто искам да знам може ли този преход да се направи да работи с фобос благодаря
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: въпрос за схема мах232

Мнение от mitko »

Колега iohostart положи малко старание . Имаш 4 поста и те в всички само с правописни грешки .

best regards moderator
Публикувай отговор