К Л адаптер

- Пропан-бутан<br>
- Метан
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

К Л адаптер

Мнение от kamen »

Здравейте искам да попитам този K-L адаптер (без да правя реклама на сайта ) http://www.obd2-bg.com/K-L_COM/index.html мога ли да го ползвам в диагностиката на някоя газова система нпример LANDI RENZO, OMEGAS или някоя дуга.. благодаря ви .
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: К Л адаптер

Мнение от bobolin4o »

kamen написа:Здравейте искам да попитам този K-L адаптер (без да правя реклама на сайта ) http://www.obd2-bg.com/K-L_COM/index.html мога ли да го ползвам в диагностиката на някоя газова система нпример LANDI RENZO, OMEGAS или някоя дуга.. благодаря ви .
Не. Не и без преправяне.
По-добре си купи или направи точния адаптер. Схеми из нета много, дори и тук има.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: К Л адаптер

Мнение от ipivan »

При газовите уредби нивото е 5V.(на диагностиката),а при КЛ е 12V.
Това става:
http://www.sirius-pcb.com/index.php?mod ... g&show=358
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

Re: К Л адаптер

Мнение от kamen »

зада неотварям нова тема въпреки че въпросът ми е за друг раздел опитах се със същия K-L адаптер да диагностирам FIAT BRAVO 1.4 12V 96 год с програмата FIATECUSCAN но неможак да се закача , каква може да е причината , проверени настройки COM 1 пуснато външно захранване пробвах и с K и L линиите на адаптора на колата на буксата са два кабела маса и K линията . Благодаря ви.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: К Л адаптер

Мнение от rangel1 »

http://www.sirius-pcb.com/index.php?mod ... g&show=144
Мисля че това е по добрия вариант че даже може се ползва като реален порт с всичките му възможности
Но щом всеки предлага варианта с ком порта явно има нещо гнило ама кво е :roll:
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: К Л адаптер

Мнение от rangel1 »

kamen написа:зада неотварям нова тема въпреки че въпросът ми е за друг раздел опитах се със същия K-L адаптер да диагностирам FIAT BRAVO 1.4 12V 96 год с програмата FIATECUSCAN но неможак да се закача , каква може да е причината , проверени настройки COM 1 пуснато външно захранване пробвах и с K и L линиите на адаптора на колата на буксата са два кабела маса и K линията . Благодаря ви.
Ей сега вече ядоса лъвовете в форума (лично мен не ме бърка щото....................)
А относно въпроса ти :?: :?: :?: И по добър КиЛ от вагкомския няма никога с нищо не ми е изневерявал.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: К Л адаптер

Мнение от ipivan »

rangel1 написа:http://www.sirius-pcb.com/index.php?mod ... g&show=144
Мисля че това е по добрия вариант че даже може се ползва като реален порт с всичките му възможности
Но щом всеки предлага варианта с ком порта явно има нещо гнило ама кво е :roll:
Това създава виртуален COM порт. :idea:

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: К Л адаптер

Мнение от rangel1 »

Значи едното + другото правят адаптер на юсб :idea: Благодарско.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: К Л адаптер

Мнение от ipivan »

kamen написа:зада неотварям нова тема въпреки че въпросът ми е за друг раздел опитах се със същия K-L адаптер да диагностирам FIAT BRAVO 1.4 12V 96 год с програмата FIATECUSCAN но неможак да се закача , каква може да е причината , проверени настройки COM 1 пуснато външно захранване пробвах и с K и L линиите на адаптора на колата на буксата са два кабела маса и K линията . Благодаря ви.
На мен този автомобил ми излиза в червено в програмата на FiatEcuScan,което означава че се поддържа от платената версия.

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

Re: К Л адаптер

Мнение от kamen »

:oops: :oops:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: К Л адаптер

Мнение от ogromnii »

един въпрос към тези които са наясно 8)
хванах се да си направя к-л адаптер, но се задвоумих за следното - някои схеми ползват пин 2 на ком порта за к-линията и пин 3 за л-линията, други ползват 2 и 3 за к и 7 за л
искам да го използвам за газов ламбда контрол, но да остане използваем и за друго, 5/12в нивата ще ги направя на цк, ама не стоплям понеже съм малко бос 8) когато се ползват само пин 2 и 3 к-линията еднопосочна (приемане) ли е? изобщо ако някой може да ме осветли ще съм благодарен.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: К Л адаптер

Мнение от ipivan »

ogromnii написа:един въпрос към тези които са наясно 8)
хванах се да си направя к-л адаптер, но се задвоумих за следното - някои схеми ползват пин 2 на ком порта за к-линията и пин 3 за л-линията, други ползват 2 и 3 за к и 7 за л
искам да го използвам за газов ламбда контрол, но да остане използваем и за друго, 5/12в нивата ще ги направя на цк, ама не стоплям понеже съм малко бос 8) когато се ползват само пин 2 и 3 к-линията еднопосочна (приемане) ли е? изобщо ако някой може да ме осветли ще съм благодарен.
Аз не разбрах какъв е въпроса! :roll:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: К Л адаптер

Мнение от ogromnii »

абе зарежи, тия дни ще тествам и ако остане нещо неясно ще пиша какво. накратко искам да направя к-л ама като гледам газовите са с още по проста комуникация, ще пробвам с 2 транзистора вместо мах232 :mrgreen:
после ще докладвам работи ли или какво съм думнал :idea:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: К Л адаптер

Мнение от ogromnii »

с два транзистора си работи перфектно, тръгна от раз с газовата, като имам време ще го тествам и с кола :mrgreen: , нещо като разделена к-линия
carfan
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Авг 06, 2011 11:59 am
Местоположение: Шумен

Re: К Л адаптер

Мнение от carfan »

мога ли да ползвам този кабел като k-l адаптер с rx tx i gnd
http://pinout.net/browse.php?conid=504
Публикувай отговор