nisan primera 2.0 d не пали

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: nisan primera 2.0 d не пали

Мнение от rockton »

В двигателният отсек. гледано отпред откъм радиатора-отдяно, където инсталацията на двигателя влиза в подкалника и отива в купето-ТОЧНО НА ЗГЪВКАТА-под филтърнатрната кутия!! Разплети инсталацията и поровери за претрита изолация на проводници , окислени, прекъснали ,вкъсили???....Имал съм аналогични случаи точно с Примера дизел! С Кой скенер четеш? Освен кодове за грешки , живи данни/лайв дата/ имаш ли, и ако да какво се вижда там?
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Stoilkata
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:08 pm
Местоположение: Айтос

Re: nisan primera 2.0 d не пали

Мнение от Stoilkata »

чета го с авто бос не е мои незнам дали има живи данн
понякога дава ток на клапана и като въртя искарах почти цялата инсталациа освен да е изгоряло и новото еку
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: nisan primera 2.0 d не пали

Мнение от ivanovbg »

Явно си блокирал с тази кола.На мене като ми се случи така,спирам и почвам отначало.Като чета вече си оправил инсталацията и си сменил компа и ти е дошло захранване на клапана като въртиш.
Почни отначало и спазвай последователността!
1.На спрей пали ли?Свещите работят ли?Аз обикновено ползвам спрей за ръжда на моторекс.С него при подходящо дозиране мога да задържа двигателя да работи 20-тина сек на нормални обороти и без да чука.С ВД40 не става.Ако е налапала въздух за това време се самообезвъздушава.
2.откачи я от филтрите, вържи я към едно шише с нафта и разхлаби дюзите и пробвай да обезвъздушиш(кеф ти само на стартер,кеф ти и със спрей). Виж дали засмуква и нафта от шишето.
3.Ако няма успех провери на буксата на помпата с осцилоскоп има ли всички нужни напрежения и сигнали на контакт и всички нужни сигнали когато въртиш-не само на стоп клапана?Ако всичко е наред значи проблема е в помпата-ако ли не ,виждаш кое ти липсва и от там по жицата...

Успех!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Stoilkata
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:08 pm
Местоположение: Айтос

Re: nisan primera 2.0 d не пали

Мнение от Stoilkata »

благодаря за савета неми доиде на ум да я запаля
помпата я смених само не знам дали е точно на белег
вазможное като не е на блези с коляновиа вал да не дава налягане на дузите
при по продалжително вартенe на стартер намокри диузите слабо
Публикувай отговор