C 270 CDI мени обороти

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

C 270 CDI мени обороти

Мнение от vanelino11 »

Колата е Mercedes C 270 CDI 2002

Мени оборотите на празен ход,няма записани грешки,налягането в рейла на празен ход се мени от 240 до 280 bar.Най-вероятно е регулатора но как да съм на 100% сигурен.Понякога пали и гасне веднага.В момента нямам колбите за да проверя колко връщат дюзите,на контакт от никоя не протича нафта.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от KLESHTITE »

на контакт няма да ти капе през обратно но проблема ти е в дюза или егр
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от vanelino11 »

KLESHTITE написа:на контакт няма да ти капе през обратно но проблема ти е в дюза или егр
ЕГР-а го чистих,показанията на дюзите са:
1 3.6 mm 3/Hub
2 3.3
3 -3.0
4 -1.2
5 -2.7
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от rangel1 »

vanelino11 написа:Колата е Mercedes C 270 CDI 2002

Мени оборотите на празен ход,няма записани грешки,налягането в рейла на празен ход се мени от 240 до 280 bar.Най-вероятно е регулатора но как да съм на 100% сигурен.Понякога пали и гасне веднага.В момента нямам колбите за да проверя колко връщат дюзите,на контакт от никоя не протича нафта.
100% може да е сигорен само господ :lol: Но ако искаш поне 95% да си точен ти требват не само колби а два аналогови волтмера,имитатор сигнали,товарни резистори,маномерър...........и малко четене и нема ти трябва помощ :idea:
Извинявай за иронично изглеждащия отговор но това е истина :idea:
(имам си колега приятел светлинни години напред от мен и винаги когато го питам нещо се ме качва на върбите,незнам дали го прави от спортна злоба или се опитва да ми помогне да се уча но е факт че успя да ме убеди че трябва ровене и четене иначе и господ неможе ти помогне :lol: )
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от vanelino11 »

rangel1 написа:
vanelino11 написа:Колата е Mercedes C 270 CDI 2002

Мени оборотите на празен ход,няма записани грешки,налягането в рейла на празен ход се мени от 240 до 280 bar.Най-вероятно е регулатора но как да съм на 100% сигурен.Понякога пали и гасне веднага.В момента нямам колбите за да проверя колко връщат дюзите,на контакт от никоя не протича нафта.
100% може да е сигорен само господ :lol: Но ако искаш поне 95% да си точен ти требват не само колби а два аналогови волтмера,имитатор сигнали,товарни резистори,маномерър...........и малко четене и нема ти трябва помощ :idea:
Извинявай за иронично изглеждащия отговор но това е истина :idea:
(имам си колега приятел светлинни години напред от мен и винаги когато го питам нещо се ме качва на върбите,незнам дали го прави от спортна злоба или се опитва да ми помогне да се уча но е факт че успя да ме убеди че трябва ровене и четене иначе и господ неможе ти помогне :lol: )
Успя да ме мотивираш още повече,прав си за всичко.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от presko79 »

Ванка ,на контакт отде да даде пробила дюза,те маи всички мерцове комън реил са без ел доставна помпа.
Каква стана с регулатора ?
Бензина е за измиване на дизелови части.
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от vanelino11 »

presko79 написа:Ванка ,на контакт отде да даде пробила дюза,те маи всички мерцове комън реил са без ел доставна помпа.
Каква стана с регулатора ?
Не мога да намеря втора ръка да пробвам първо с друг.Клиента е сериозен и ще купи нов веднага,ама ако не е от него,не му е малка цената все пак.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от KLESHTITE »

при тези корекции е от дюза според мен
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от mitko »

То е повече от ясно че не е от дюза а от ДЮЗИ . Само една е що годе в норми ако са верни тези данни .

regards
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от mitko »

rangel1 написа:
(имам си колега приятел светлинни години напред от мен и винаги когато го питам нещо се ме качва на върбите,незнам дали го прави от спортна злоба или се опитва да ми помогне да се уча но е факт че успя да ме убеди че трябва ровене и четене иначе и господ неможе ти помогне :lol: )
Е най-сетне и ти да засвириш с правилни ноти ! :lol:

regards
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от rangel1 »

vanelino11 написа:
presko79 написа:Ванка ,на контакт отде да даде пробила дюза,те маи всички мерцове комън реил са без ел доставна помпа.
Каква стана с регулатора ?
Не мога да намеря втора ръка да пробвам първо с друг.Клиента е сериозен и ще купи нов веднага,ама ако не е от него,не му е малка цената все пак.
Не е нужно да правиш като повечето колеги да пробваш от моргата :idea: Азамислял ли се дали от моргата всичко работи или че някой ден ще дойде кола с характер и няма донори :?: Заиграй се и най много за два часа си 95% сигорен обаче тия 5% божа работа докто сложиш скъпата част и видиш дали 100% си оцелил си е най големия адреналин в света :lol: Ето тва е кефа от диагностиката а не че примерно великия ктс ми казва че дебитомера не бива и кво аз да му повярвам и айде 500лв назад :lol: защото проблема може да е в егр в турбо пътища и т.н.
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от vanelino11 »

mitko написа:То е повече от ясно че не е от дюза а от ДЮЗИ . Само една е що годе в норми ако са верни тези данни .

regards
Е сега ако кажеш и къде да ги пращам дюзите да ги прават ще е супер
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: C 270 CDI мени обороти

Мнение от presko79 »

vanelino11 написа:
mitko написа:То е повече от ясно че не е от дюза а от ДЮЗИ . Само една е що годе в норми ако са верни тези данни .

regards
Е сега ако кажеш и къде да ги пращам дюзите да ги прават ще е супер
Я ми се обади
Бензина е за измиване на дизелови части.
Публикувай отговор