Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

- Пропан-бутан<br>
- Метан
seh
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 2:20 pm

Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от seh »

Здравейте колеги!
Виждам, че тук има хора който чуват нещата по газовите, а на мен ми трябва помощ за една инсталация.
Така, намерих си газова Ланди Ренцо с ламбда контол LCS A/1 V05, ще я поставям на Рено Лагуна 2.0 8V пълна инжекция.

http://danieldanov.snimka.bg/experiment ... 4.20101426
Схемата в общи линии я проучих, не ми е ясно обаче:

1. Кабелът който отива до Ламбда сондата, трябва да се свърже с един от кабели й последователно (аз имам 3, черен и два бели - или поне така ги видях), има ли значение към кой кабел ще бъде закачен и ако има кой трябва да е той ?
2.Същото се отнася и за кабела който отива към TPS-то, там също трябва да го свържа към един от трите но не съм сигурен към кой (на схемата пише бяло-жълт, но нямам такъв)?
3. Също и за тези кабели долу на схемата, червен и кафяв , къде трябва да бъдят закачани, червеният е за 12 волта само при контакт, а кафевият би трябвало да е някаде на бобина закачен.

Предполагам има колеги с такива газови, а и хора който се занимават с това, така че ще съм много благодарен за съвети!
moskwicha
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 8:06 pm

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от moskwicha »

Колега що се занимаваш с глупости :?:
В тая криза има газаджии дето слагат цяла уредба за 20лв(скоро ми се похвали приятел)
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от ivailoradoev »

абе за 20 лв може и да се поздравим,ако иска,а кото гледам трябва да наблегне повече на познаннията си върху автомобилната ел,,,, щото тия въпроси дето ги задава не говорят за познания,това нали беше форум за хора които се занимават почти порфесионално с автомобили :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от bobolin4o »

ivailoradoev написа:абе за 20 лв може и да се поздравим,ако иска,а кото гледам трябва да наблегне повече на познаннията си върху автомобилната ел,,,, щото тия въпроси дето ги задава не говорят за познания,това нали беше форум за хора които се занимават почти порфесионално с автомобили :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
По принцип си прав, с едно леко доуточняване...
Не "почти порфесионално" а "професионално".
Сиреч не е само хоби, заемащо повечето свободно време, а е професия, изискваща цялото ви време.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
seh
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 2:20 pm

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от seh »

Добре "Колеги" Извинете ме, че зададох така некомпетентните си въпроси към гилдията от профисоналисти!
Мислех, че форумите са за хора които да си помагат по някакъв начин в дадена област, явно в България обаче е друго уви!!!
Вместо да ме редите можеше просто да ми помогнете, обикновено когато човек не знае пита компетентни хора, а не се прави на разбирач.
А пък на колегата който ми дава съвета за 20-то лева ще кажа, че на мен ми искат 200 :evil: и за какво да ги давам, защото не сам сигурен за 3 кабелчета ли ? Ще си намеря схема и ще се оправя...
А като форума ви е за някакъв затворен кръг от професионалисти, просто си го ограничете и с регистрацията да си подаваме и дипломите за висше :shock:
Модераторите може да трият темата , да не ви грозни форума !!!
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от gt40 »

seh написа:Здравейте колеги!
Виждам, че тук има хора който чуват нещата по газовите, а на мен ми трябва помощ за една инсталация.
Така, намерих си газова Ланди Ренцо с ламбда контол LCS A/1 V05, ще я поставям на Рено Лагуна 2.0 8V пълна инжекция
То за чуване чували сме за газови. Но по това което пишеш се разбира че не си наясно с тези неща. Иначе ще знаеш, че сигналния извод на сондата е черен.Схемата която имаш е ясна, сложното е после. Ланди-то е с програмна настройка. А за там с форуми не става.
Успех.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от ivailoradoev »

ups
Последно промяна от ivailoradoev на Пет Ное 25, 2011 9:45 am, променено общо 1 път.
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от bobolin4o »

seh написа:Добре "Колеги" Извинете ме, че зададох така некомпетентните си въпроси към гилдията от профисоналисти!
Мислех, че форумите са за хора които да си помагат по някакъв начин в дадена област, явно в България обаче е друго уви!!!
Вместо да ме редите можеше просто да ми помогнете, обикновено когато човек не знае пита компетентни хора, а не се прави на разбирач.
А пък на колегата който ми дава съвета за 20-то лева ще кажа, че на мен ми искат 200 :evil: и за какво да ги давам, защото не сам сигурен за 3 кабелчета ли ? Ще си намеря схема и ще се оправя...
А като форума ви е за някакъв затворен кръг от професионалисти, просто си го ограничете и с регистрацията да си подаваме и дипломите за висше :shock:
Модераторите може да трият темата , да не ви грозни форума !!!
Айде пак разсърдихме поредния Юзър, дето иска някой да седне да си чеше пръстите по клавиатурата и да му обяснява какви са тия кабели на сондата, и защо са с различни цветове... Съдба!
Три кабелчета били само! Това е явно неуважение към професията, която някои хора упражняват! Бахти и държавата, на почит са разни фаянсаджии, водопроводчици и т.н. хора с Основно образование, а "жичкаджиите" са хора второ качество... С такова отношение не 200, а 2000 трябва да се вземат!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
robygas
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 3:36 pm

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от robygas »

moskwicha написа:Колега що се занимаваш с глупости :?:
В тая криза има газаджии дето слагат цяла уредба за 20лв(скоро ми се похвали приятел)
За "клиента" не коментирам щото няма смисъл, но това с 20-те лева не го разбирам. Искрено съжалявам, че няма никакъв контрол или ако щете Синдикати в професията.
Лично за себе си знам, че за 20лв. мога да погледам 5 мин. в цифрите на газоанализатора.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от ivailoradoev »

упси
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от vrm »

bobolin4o написа:
seh написа:Добре "Колеги" Извинете ме, че зададох така некомпетентните си въпроси към гилдията от профисоналисти!
Мислех, че форумите са за хора които да си помагат по някакъв начин в дадена област, явно в България обаче е друго уви!!!
Вместо да ме редите можеше просто да ми помогнете, обикновено когато човек не знае пита компетентни хора, а не се прави на разбирач.
А пък на колегата който ми дава съвета за 20-то лева ще кажа, че на мен ми искат 200 :evil: и за какво да ги давам, защото не сам сигурен за 3 кабелчета ли ? Ще си намеря схема и ще се оправя...
А като форума ви е за някакъв затворен кръг от професионалисти, просто си го ограничете и с регистрацията да си подаваме и дипломите за висше :shock:
Модераторите може да трият темата , да не ви грозни форума !!!
Айде пак разсърдихме поредния Юзър, дето иска някой да седне да си чеше пръстите по клавиатурата и да му обяснява какви са тия кабели на сондата, и защо са с различни цветове... Съдба!
Три кабелчета били само! Това е явно неуважение към професията, която някои хора упражняват! Бахти и държавата, на почит са разни фаянсаджии, водопроводчици и т.н. хора с Основно образование, а "жичкаджиите" са хора второ качество... С такова отношение не 200, а 2000 трябва да се вземат!


За съжаление е така.Разни Куфражисти,дето се мусят на надник от 70-100 лв,па кат им кажеш 50-60 лв, с диагностика и труд казват много бе майсторе,кво толкова си правил :lol: наистина нашия труд е неоценен :cry: оня ден клиент с меган звани на пожар в 7:00 колата му не пали,проблем с иммото и му казвам да мине след 3-часа синхронизирах му ключовете и ок,човека идва и пита колко аз му казвам кат селски 50лв, и луд скандал,че съм искал много :lol: ходи обяснявай колко съм му спестил :cry:

понеже съм близо до гърция там наши колеги в малки сервизи работят на 30 евро на ЧАС

Имам предложение да се открие отделна тема в която да определим определени суми за специфични диагностични операции и др.:roll:
90% от проблема е от последния ремонт!
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от waseko »

vrm написа:


Имам предложение да се открие отделна тема в която да определим определени суми за специфични диагностични операции и др.:roll:
Добро предложение,но е желателно да е в закрит раздел.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от bobolin4o »

vrm написа: понеже съм близо до гърция там наши колеги в малки сервизи работят на 30 евро на ЧАС

Имам предложение да се открие отделна тема в която да определим определени суми за специфични диагностични операции и др.:roll:
И пак са малко за там, като се замисля -> 3 дюнера + 2 колички=30 евро
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от mirix »

waseko ако разгледаш някой сервизен софтуер ще видиш примерно:
-смяна съединител 4 часа х ... евро труд =....
-смяна каре 1 час х ...евро труд= ...
-диагностика ??? часа.
няма определено колкото напише техника . Нали се сещаш че една бобина може да я откриеш и за 5 мин може и за 5 дена
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Свързване на Landi Renzo с LCS A/1 V05

Мнение от ogromnii »

предстои ми да монтирам същата система, но не успяхвам да сваля прочутия "досовски" софт за нея, молбата ми е ако някой има линк или самата програма да помогне (ако има склонни да помагат на потребители с под 50 поста)
благодаря предварително
ogromnii@yahoo.com
Публикувай отговор