MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от vankopestera »

Здравейте, имам следния проблем - това Vito не може да вдигне повече от 3000 оборота. Имаше няколко проблема - запушен маркуч на МАП-а и не отчиташе налягането на турбото, записва клапана за гасенето - имаше проблем в ГНП-то и не гаснеше при активиране на клапана - този проблем е оправен сега си гасне, но интересното е че пак записва клапана и то само на контакт а не при палене и гасене. След отстраняването на тези проблеми продължава да не вдига повече от 3000 оборота. Интересното е че точно до там ограничава като е на място и би трябвало в движение да се изфорсира, което не става. Държи се така, все едно компа не отчита че колата се движи. Това нямам идея как да го проверя. На актуални стойности няма скорост на колата. До колкото разбрах сигнала си го получава по CAN от ABS - а, а CAN комуникациите ги дава, че са добре, ABS-а няма никакви проблеми.
Вече ззапънах яко. Ако някой има идея може да сподели.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от gergesevlievo »

CDI ли е мотора ?
rabotnika
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:58 pm

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от rabotnika »

провери изключвателя на съединителя там често създава ядове и прави точно така
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от gergesevlievo »

Преди около месец мои колеги бяха брадясали с абсолютно същия проблем на СДИ , дойдоха при мен за помощ - сменили клапана , но не могат да изтрият грешката ( аз разполагам със Стардиагноза) . И аз не успях , активирах клапана , но мотора не реагираше по никакъв начин . После учудващо грешката стана временна и колата се форсираше и на място , докато не я угасихме и .....всичко отначало . Усъмних се в регулатора на налягането- сменихме го , после цялата помпа , свалихме сондата в резервоара . Най-накрая сменихме подкачващата помпа , проба в движение - ОК , но въпросната грешка продължи да си изкача като актуална при подаване на контакт и сменя статуса след запалване . Не предизвиква запалване на чека , колата има мощност . На мен ми писна двудневната загубана време и оставих нещата до там . Ако успееш да пребориш проблемът докрай-пиши , ще ми бъде интересно .
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от Todio »

Провери куплунга на компа, да не е зеленясъл и както колегата каза ключа на съединителя. Ако са прали салона, може да очакваш подобни гадости.
bradata
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 7:28 am

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от bradata »

ако мотора е cdi това му е аварийния режим около 3000 оборота .онзи ден се занимавах с едно вито 2004 година ,беше му се скапала клапата на входящия въздух /актуратор на потока/,оправиха я ,на другия ден ,при тест със стар диагнозата ,ми даде небезупречна работа на EGR клапана.и при всяка такава грешка 3000 оборота. така че ако е cdi на диагнозата докато не му се изчистят всички проблеми няма да тръгне,инъче е самолет, със 6 степенна кутия е направо лети като си е наред всичко.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от KLESHTITE »

докато не изгасиш грешката с клапана няма да тръгне закачи един нов клапан ако не се оправи го закачи директно на компа на буксата нали говорим за пласмасовия до помпата
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от vankopestera »

Здравейте, колеги. Днес продължавам да се боря. Проверих ключа на съединителя - наред . Клапана го сменях с нов - не се оправя. Ще пробвам с новия да го забода директно на компа, въпреки че описанието на грешката не е късо или прекъснал ами бавно гаснене, което е още по странно защото я записва без да го паля. А за авариен режим не знам, защото преди време друго Vito пак 110CDI имах същия проблем със клапана, но тогава просто си светеше лампата и записваше постоянно грешката, но колата си вървеше идеално.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от ivanovbg »

имал съм досега два такива случая-единия беше от мокър комп(сменяли са стълото и как беше влезнала вода там незнам)
Втория беше от дебитомера.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от vankopestera »

Тоя няма дебитомер. В ESI-то пише, че дебитомер и клапа за затваряне на входящия въздух имат само тези които са Евро 2. Тоя явно е по-стар. А компа го свалях - няма нищо видимо, никаква влага. Но вече всичко ме насочва към него и утре ще търся да го смена за проба.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от KLESHTITE »

боцни го на компа и ако не се оправи и вземеш нов комп той може и да не търси клапан но ще иска дебитомер
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от KLESHTITE »

имах същия проблем с един спринтер така го оправих но като не е на място гори клапана през месец а това че не гасне не е от него
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от ivanovbg »

Боцни се на датчика за налягането на рейла с осцилоскоп и сравни осцилограмите.Може и да имаш малък проблем с помпата или с някоя дюза и да му пада налягането на изгасена кола.Не си спомням колко беше остатъчно но по осцилограмите си личи.Тези компютри са доста здрави.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от vankopestera »

Интересното е, че обяснението на грешката е не късо или прекъснала верига, а неправилно падане на налягането - до тук добре, но проблема е, че след като колата е стояла без да е палена дълго време иналягането си е паднало каквото си е паднало и няма вече за каде да се променя, трия грешката и без да паля давам на контакт няколко пъти и пак я записва.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
YuliGeorgiev
КОЛЕГА
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 8:12 pm
Местоположение: Varna

Re: MB Vito 110 CDI - Ограничава на 3000 оборота

Мнение от YuliGeorgiev »

viewtopic.php?f=18&t=664
Само че тогава не съм написал решението :oops:
Оказа се че има строшена една от пружините на единия елемент в комън райл-помпата.
Незнам по каква причина това отклонение в наляганията КТС-а го четеше като дефектен клапан за гасене :shock:
Заключено