Фиат Браво 2.0 няма искра

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Фиат Браво 2.0 няма искра

Мнение от rockton »

Здравейте колеги , вчера ми докараха Фиат Браво 2.0 20клапановия 5 цилиндров кода на мотора 182А1.000 1996 година!
-Предисторията, ..ударил е клапаните всички криви (в багажника) строшил ангренажно зъбно колело на единият разпределителен вал(това със датчика на хол) и не знам още какво??...Колата е била в два сервиза в продължение на 4 месеца, направиоли са главата , нови клапани, ново ангренажно колело и датчик на разпределителният вал -втора употреба но ми казват че е бил с някаква друга номерация, старият е бил поразен от пръсналото се ангренажно колело и не са го запазили, не се знае какъв е бил!
-Та така това ми обясни клиентът в двата сервиза не са успели да я запалят, НЯМА ИСКРА НЯМА И ИНЖЕКТОРЕН ЦИКЪЛ.
-Проверих я за греки...пише грешка № 8 - фазов датчик ,късо към В+ ,меря с осцилоскопа на 8ми крак на компира-НЯМА правоъгълен сигнал, от хол датчик разпределителен вал!
Компира е мотроник М 2.10.4 с премахнато IMMO от мен преди повече от 1 година , сигналът от датчика на коляновият вал си го има но май при тази система не е достатъчно само той за да възпроизведе искра!
Няма искра няма и инжекторен цикъл!
Колегите ми монтьори започнаха да разглобяват ангренажа, днес продължаваме, имаме си пети(розовите) за нея и часовника,
-Та въпроса ми е такъв, имам съмнения че счупеното ангренажно колело е заменено с друго неподходящо а не знам оригиналното какво е било по точно с колко процепа на него за датчика на хол, това тук е със един процеп, около 2см. празнина??? А също и не знам какъв трябва да е оригиналният датчик на хол с каква номерация е, защото клиента каза че този тук монтираният датчик бил втора употреба но с друга номерация от оригиналния!
-Та ако някой знае какво е ангренажното колело на разп.вал с колко заслонки или процепа е а също и какъв е точният датчик на хол моля да помага!
Благодаря предварително!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Фиат Браво 2.0 няма искра

Мнение от KLESHTITE »

колега в драгичево има една морга само за фиат отиди там момчето ги разбира и ще ти каже кое е колелото
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Фиат Браво 2.0 няма искра

Мнение от ifidik »

само един процеп има.ако няма правилно зацепен ремък няма искра.
не вярвам да трябва да сменяш датчика.
наместете ремъка и всичко ще си дойде на мястото.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Фиат Браво 2.0 няма искра

Мнение от rockton »

Проблемът е решен, запалих днес колата , клиентът си я взе и отпътува "щастлив като мида" :mrgreen: ...утре ще пиша тук ,като редакция, -подробностите и пояснения, ..че сега вече е доста късно!

-А сега да допълня с малко закъснение, значи разцепихме наново ангренажа, въпреки че колегите от сервиза в който е била последно колата преди мда дойде при мен , я бяха зацепили правилно и точно!
Багажника на колата беше пълен с 20 клапана всичките в странни форми на S и на Z !
Ангренажното колело на рединият разпределителен вал е било счупено, поставено втора употреба, но и то със счупена шпонка..беше разпробито синхронно с челото на вала и поставена стоперна шпилка 5мм от опашка на свредло :?: ...все пак добре и на място, нямали са друг избор(търсихме ново или здраво..-няма)! Колелото е с един процеп за датчика на хол, такова е по каталог! Поставен датчик на хол (Бош) втора употреба -от колегите в другият сервиз дето е била преди това....нооо НЕработещ ,защото цената на нов е 303 лева(бош) 167лв е на (мобилелетрон)!
Лошото е че датчикът на хол се намира под колелата на разп. валове и за да го свалиш.... разцепразцепваш всичко горе!
След като го измъкнахме от мястото му, замерих, оказа се прекъснали и трите кабела, но вътрешно, под външната изолация-общата обвивка! А видими наранявания на мястото на прекъсване нямаше! -Явно при разглобката в някоя морга са го чукнали по кабела с нещо тежко...как да е възстанових с нов кабел...сглобихме зацепихме .......показах и ключът и пламна.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Фиат Браво 2.0 няма искра

Мнение от rockton »

Благодаря на колегите които ми писаха в темата по горе, също и на колегата който ми писа на лични.
Темата се изчерпа, моля ключ.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Фиат Браво 2.0 няма искра

Мнение от traqnsavov »

rockton написа: ......Багажника на колата беше пълен с 20 клапана всичките в странни форми на S и на Z !....
Аз съм виждал почти цялата азбука на клапаните, че и отпечатана по буталата.. :lol:
Така е, клиентите като се скрънзят за ремъци ще правят двигатели..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Фиат Браво 2.0 няма искра

Мнение от vankopestera »

На Фиата не се сещам какво представлява датчика на хол, но съм слагал на LANCIA DEDRA 1.8 16V (пак е сума ти пари) универсален, който се занитва за планката, запояват се кабелите и си работи идеално само за 45 лв.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Фиат Браво 2.0 няма искра

Мнение от rockton »

vankopestera написа:На Фиата не се сещам какво представлява датчика на хол, но съм слагал на LANCIA DEDRA 1.8 16V (пак е сума ти пари) универсален, който се занитва за планката, запояват се кабелите и си работи идеално само за 45 лв.
-Точно така колега, и тук датчикът беше същият (бош) който се монтира масово в делката на автомобилите от VAG груп! Ако е с планката и конектора беше 75 лева ?? ако не се лъжа а гол само с кабелчетата беше май 35 лева! В моят случай беше нитован на една доста голяма метална планка закрепена с три болта под ангренажното колело на 1-ви разп. вал!
Незнам защо при фиатите е толкова скъп,-може би планката им е "позлатена" :mrgreen: ..- но успешно може да се замени по системата "разпробий и занити" с един от евтините при полужение че наистина е дефектирал.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор