HONDA CR-V сервизен интервал масло - нулиране!

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

HONDA CR-V сервизен интервал масло - нулиране!

Мнение от rockton »

HONDA CR-V 2.4l ivvt код на мотора К24А1 2004година докарана е от САЩ(ляв волан) , таблото е в мили и километри ! Интересува ме как се нулират сервизните интервали за маслото на това джипче!
Благодаря предварително!
-Забравих да спомена че таблото не е дигитално! Няма дисплей със надпис oil life..%
при контакт светва всичко и гаси чек енджина ,айрбъци ,АБС, но осва да мига жълта лампа с надпис(не помня какво пише, много е ситно) и писука (тон)... последователно няколко пъти след това гаси и нея и спира звуковият сигнал!
Предполагам че това е за интервала на маслото , но като отида в сервиза ще погледна (с ЛУПА) надписът и ще го пиша тук!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HONDA CR-V сервизен интервал масло - нулиране!

Мнение от ivanovbg »

Мисля че няма сервизен интервал.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: HONDA CR-V сервизен интервал масло - нулиране!

Мнение от rockton »

Значи днес погледнах таблото на лампата пише MAINT REQ'D
Намира се отляво долу ,на оборотомера точно под стрелката му!
При подаване само на контакт този надпис започва да мига около 5-7 пъти и едновременно има звуков сигнал биип...бииб... бииб..... и т.н, колкото пъти мигне толковапъти и бипка! Според мен е за сервизен интервал масло, ноооо незнам все пак?
Отдясно под спидометъра има малък LCD дисплей и до него бутон с три позиции /натиснат-наляво -надясно/ , на дисплея показва изминати мили, и два дневни километража А и В .....пробвах всякакви варианти на бутона, натиснат и задържан - контакт държах го 5-20 секунди...после наляво надясно, как ли не.....без резултат!
Лампата мига , врескалото пищи..няма оправия , помагайте моля :oops:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
avtokit
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 5:05 pm

Re: HONDA CR-V сервизен интервал масло - нулиране!

Мнение от avtokit »

При изгасен двигател натискаш и задържаш Reset бутона на таблото,даваш на контакт без да пускаш бутона докато MAINT REQ'D light не изгасне.Това е успех :idea:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HONDA CR-V сервизен интервал масло - нулиране!

Мнение от ivanovbg »

The Maint Req'd light has been on:
After servicing vehicle, do the following:
1)With ignition switch off push & hold Trip/Reset button on the instrument cluster

2)While holding the button turn ignition switch ON. (Engine Off)

3)Keep holding the button until "Main. Req" light goes out.
Avtokit правилно казва :oops:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: HONDA CR-V сервизен интервал масло - нулиране!

Мнение от rockton »

ivanovbg написа:The Maint Req'd light has been on:
After servicing vehicle, do the following:
1)With ignition switch off push & hold Trip/Reset button on the instrument cluster

2)While holding the button turn ignition switch ON. (Engine Off)

3)Keep holding the button until "Main. Req" light goes out.
Avtokit правилно казва :oops:
-Да така е правилно казва автокид....тази методика я знаех преди да пиша темата, ноооо какво ме е заблудило и подвело??!!
явно оше от първият или вторият път съм успял да нулирам сервизният интервал, но досадната лампа продължи да свети и да врещи на умряло!
След още два три опита(неуспешни) , реших да отворя барчето на колата (не обичам да ровя в жабките на клиенти)...и какво да видя там стои пълна сервизна книжка и юзър мануал, писана просто и елементарно, тоест лесно разбираемо , като за "Хамрукански тъпоумници"! понеже колата е внесена от щатите, всичко си беше описано чисто и прегледно та даже и в картинки!
Та там за този многофункционален индикатор пишеше че ако светне, да се обърнете към своят дилър (иди го търси в USA) и след това...многообясвнително на колко хиляди мили започва да предупреждава на колко, започвая да свети постоянно и тъй нататък, и начин на ресетиране същият както сте описали вие колеги, и както знаех и аз, добре де ама се наложи да прелистя целият дебел тефтер (колкото старият завет) :lol: за да открия че този многофунционален индикатор свети и вреши също и при полужение че не си си сложил предпазният колан :idea: :mrgreen: , обаче тази операция е индикирана и от специална лампа с иконка , човече с предпазен колан(американска им работа)!
Значи трябва да светят и мигат двата индикатора и звуков сигнал в продължение на 15 секунди ако не си си курдисал коланът!
-Да де ама късно разбрах че лампата на иконката (човече с колан), просто беше изгоряла и затова светеше само многофункционалният..MAINT REQ'D....индикатор!
Та така,,,, смених лампичката в таблото и сега ако си без колан е "цвето- и-музика", туриш ли колан преди контакт...е тишина и "тъмнина"
-Благодаря на колегите за помоща!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: HONDA CR-V сервизен интервал масло - нулиране!

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 10:36 pm, променено общо 1 път.
qalite
КОЛЕГА
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:38 am

Re: HONDA CR-V сервизен интервал масло - нулиране!

Мнение от qalite »

Не,трябва да се учат чужди езици и да се четът книжки,но на "Арлекин"
Публикувай отговор