Проблем с турбо настройки

- Пропан-бутан<br>
- Метан
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от mitkofitnesa »

Би ли споделил какви изпарители използвахте.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от ivanovbg »

Tomaseto AT13 добавихме към нейния. Оригинално беше с Принс уредба и с нейния си изпарител остана.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от mitkofitnesa »

Благодаря,Колега но преди време ползвах два различни изпарителя и не е много добре така.Хубаво е да са еднакви иначе не дават еднакъв дебит.Ще търся вариант или с два изпарителя или с някой голям достатъчно мощен и с добър топлообмен.Не ми е останало много време да работя тези дни по този казус но мисля да пробвам този да му направя серпентина от медна тел като на Заволито.Изгледите за успех са незначителни но поне става лесно и евтино.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от ivanovbg »

Екстра си стана, нищо че са различни. Много добре трябва да направиш отоплението. В никакъв случай не трябва да са последователно изпарителите. Тънкостта при настройката е да нагласиш налягането на единия изпарител на празен ход, после го изключваш и включваш другия и на него отделно гласиш същото налягане. Включваш накрая двата и си готов.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от mitkofitnesa »

Благодаря на всички колеги за съветите,махнах копието на КМЕ наречено Атикер РС 06 и сложих оригинала КМЕ голд.Още щом ги видях един до друг разбрах че е като китайско произведение турски боклук.Слагам КМЕто и още при запалването почна да грее просто материала си е качествен месинг а не сплав оцветена в жълто.Сега колебания няма и пълня километража без придърпвания и пукания в гърнето.Тримовете са ми до 5% което ме устройва и сега върви с малко по малко натискане на педала и реди скоростите мазно.Аман от турските боклуци измъчих се.Предстои ми и смяна на това старо БРЦ като целта ми е още по финна настройка и намален разход.
Публикувай отговор