Газ на Ford Focus 2008-ма година

- Пропан-бутан<br>
- Метан
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Газ на Ford Focus 2008-ма година

Мнение от mupk0 »

Имам един въпрос...днес реших да слагам газ на колата , и всичко ми е ясно и го виждам как ще стане...само зареждачката не ми го побира акъла. Самата капачка за резервоара е кръгла,а конструкцията вътре е като фуния.Няма никъде метал или прав участък.Самата пластмаса(всичко е пластмаса) е няква здрава и твърда.Имам директен достъп зад нея от багажника. Чудя се дали няма да стане ,ако направя една планка ,която е обла и от едната страна я сгъна на 90гр ,като монтирам зареждачката на плоската част която ще се образува ,а самият овал го захвана с няколко нита за пластмасата.Ако някой е правил ще бъда благодарен,ако покаже как е направил монтажа.

Колата е от този тип фордчета:
Изображение
Капачката е от този тип:
Изображение

Ако искате утре мога да направя и снимки с телефона. Просто досега все съм слагал на коли с метални основи и там е лесно :)
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Газ на Ford Focus 2008-ма година

Мнение от ipivan »

Тази кола броня и калници отзад няма ли?
На моята кола е така,не е Форд и не е пластмаса там.
Изображение
На нормално зарядно е махната чашката и към него е заварена на оксижен метална планка.
Планката е хваната към ламарината с болтове 5мм. за сонда и гайки отвътре.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Газ на Ford Focus 2008-ма година

Мнение от mupk0 »

Не съм я разглобявал още....предполагам че зад пластмасата ще е метал.Идеята ми на мен беше същата като цяло,само че пак да навивам чашка :) Монтаж на зареждачка извън резервоара не е вариант,че колата е супер светло синя и всичко е боядисано....и някакси не върви на облата броня да ударя зареждачката...
Публикувай отговор