Газов инжекцион на Форд Мондео 1,8 дуратек

- Пропан-бутан<br>
- Метан
pavel
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 18, 2013 6:10 pm

Газов инжекцион на Форд Мондео 1,8 дуратек

Мнение от pavel »

Здравейте колеги, имам следната сага, монтирах на Форд Мондео 3ка, 1.8 125 коня 2005 година кит на Alex obd с рейка Хана и почнаха мъките, оказа се че уредбата не подържа протокол ISO 11519, което значи че трябва да подбера друг вариант! Следващото нещо което ме мъчи е че ламбда сондата при загрял двигател " заспива" на бедна смес какво и да правя, това на газ, при обръщане на бензин хвърля на богато и след това се нормализира, показанията при забиване е 0,10 без значение при какви обороти е! Ако някой даде жокер ще съм благодарен!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Газов инжекцион на Форд Мондео 1,8 дуратек

Мнение от ipivan »

Прави се колата да работи нормално на бензин и след това се гледа газта.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
evgenitatev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юли 02, 2013 7:51 pm
Местоположение: Габрово

Re: Газов инжекцион на Форд Мондео 1,8 дуратек

Мнение от evgenitatev »

Какво показват тримовете в този момент , специално short trim , да не би наистина да е бедна сместа.
pavel
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 18, 2013 6:10 pm

Re: Газов инжекцион на Форд Мондео 1,8 дуратек

Мнение от pavel »

Колата на бензин работи добре, както и на газ, това е докато не загрее добре, тогава започват мъките и чековете, тогава реално сондата забива, комуникация така и не можах да постигна!
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Газов инжекцион на Форд Мондео 1,8 дуратек

Мнение от joroboichev »

Без диагностичен уред няма как да разбереш какво става и като правиш диагностика за всеки случай откачи кабела от газовата!
pavel
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 18, 2013 6:10 pm

Re: Газов инжекцион на Форд Мондео 1,8 дуратек

Мнение от pavel »

Разкачих газовия комп от ланд сондата и спря да забива, което не мога да си обясня, комуникация между двата компа така и не можах да постигна за съжаление.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Газов инжекцион на Форд Мондео 1,8 дуратек

Мнение от ivanovbg »

Някои газови компютри имат ниско входно съпротивление на входа за ламбда сондата. Като е стара сондата не може да понесе двойния товар и кляка. На диагностиката или с осцилоскоп се вижда.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Газов инжекцион на Форд Мондео 1,8 дуратек

Мнение от ipivan »

Ако има комуникация по ОБД си излиза ламбда сондата в програмата на газовата,без да се свързва кабел към нея.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор