Фобос 1 с ОБД

- Пропан-бутан<br>
- Метан
alfista
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Фобос 1 с ОБД

Мнение от alfista »

Здравейте колеги,имам дерт с Фобос 1 с ОБД връзка имам съмнения,че комуникацията на газовия контролер рестартира радиото .
Миналата седмица монтирах Фобос 1 на МБ С500 W221 2006 година,работата беше на зор много,буквално предадох колата,няколко часа преди пътуване до Турция,сега се е прибрал всичко е 6 за 2500 км,обаче е забелязал два пъти да се рестартира радиото без причина.
Преди време бях на един семинар на Фобос и ми се върти в главата,че чух там колега да се оплаква от същия проблем при Мерцедес,от Фобос тогава не казаха нищо по този въпрос.Мога ли нещо да направя по този въпрос?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от ivanovbg »

Е и? Ако смяташ че е от ОБД-то разкачи го и да кара така или пък смени марката на газовата.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
alfista
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от alfista »

Аз не съм сигурен да ли е от Фобоса проблема,само бях чул за това.Просто питам да ли на някой му се е случвало нещо такова.Каква е гаранцията ,че с друга система няма пак да стане така.Оставил съм го да кара така,ако му го прави често,ще спра връзката.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от bobolin4o »

Е струва ми се малко вероятно тая работа с OBD-то.
Ако беше заради него, проблемът с радиото щеше да е постоянен, а не 2 пъти за 2500 километра.
Ако пък е заради него... ебати тъпия Мерцедес, заради диагностика по OBD на двигателя, да се бъгва радиото...
По CAN ли е връзката или по K-line?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
alfista
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от alfista »

bobolin4o написа:Е струва ми се малко вероятно тая работа с OBD-то.
Ако беше заради него, проблемът с радиото щеше да е постоянен, а не 2 пъти за 2500 километра.
Ако пък е заради него... ебати тъпия Мерцедес, заради диагностика по OBD на двигателя, да се бъгва радиото...
По CAN ли е връзката или по K-line?
На CAN е вързано ,протокола беше 15765-4(CAN 11-500k),като съм задал директно този протокол.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от ivanovbg »

По кан е възможно като се опитва да чете грешки и нещо да бърка,но е трудно доказуемо. За толкова километри вече се е донастроило. Разкачи я.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от bobolin4o »

По-скоро махни отметката за триене на грешки, ако си я маркирал де... Забелязал съм, че в някои OBD тестери триенето на грешки се отнася за "всички системи". Иначе, пак казвам, ми се струва невероятно, да не казвам абсурдно, при комуникационна сесия с мотор да се шашка нещо друго в колата.
Що се отнася до изключването на OBD корекцията, щото вече се е адаптирала... това изказване ми се струва малко глупаво. Нали това е същността на тази функция - постоянно коригиране на впръскването, така че да няма "омазване" в следствие на разните му там променливи... Все едно да изключиш ламбда сондите, щото вече бензиновия комп се е адаптирал...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
alfista
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от alfista »

Не съм слагал отметката за триене на грешки.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от bobolin4o »

Диагностика на радиото... и каквото покаже.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
alfista
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от alfista »

В петък пътува още 2000 км и другата седмица ще идва при мен за други ремонти,ще споделя да ли има нещо записано в озвучаването.
Gadnyara
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 9:14 am

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от Gadnyara »

bobolin4o написа:Иначе, пак казвам, ми се струва невероятно, да не казвам абсурдно, при комуникационна сесия с мотор да се шашка нещо друго в колата....
Имах точно такъв проблем с OBD комуникацията. Скоростната кутия правеше всевъзможни щуротии, колата палеше лампи за ESP, изобщо не ставаше за каране. Не знам дали конкретният случай е стигнал до Фобос, но преди около година написаха специален ъпдейт. След това можех да вържа OBD без проблеми.
Така, че не е толкова невероятно...

П.п. Мозъкът беше (е) Фобос2-OBD, а колата - Mazda 6, с 5-степенен автоматик.
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от joroboichev »

bobolin4o написа:По-скоро махни отметката за триене на грешки, ако си я маркирал де... Забелязал съм, че в някои OBD тестери триенето на грешки се отнася за "всички системи". Иначе, пак казвам, ми се струва невероятно, да не казвам абсурдно, при комуникационна сесия с мотор да се шашка нещо друго в колата.
Що се отнася до изключването на OBD корекцията, щото вече се е адаптирала... това изказване ми се струва малко глупаво. Нали това е същността на тази функция - постоянно коригиране на впръскването, така че да няма "омазване" в следствие на разните му там променливи... Все едно да изключиш ламбда сондите, щото вече бензиновия комп се е адаптирал...
Имам няколко такива случаи последно при X5-ца 2008 година шашкаше комуникацията с арматурното табло както и при Polo 2009 шашкаше комуникацията с автомат. кутия без да беше активирана опция с триене на грешки!Оправиха се нещата с изключване от софта на obd-то.Газовия контролер праща постоянно заявки за четене на данни от моторния и някои от тези заявки по кан-а съвпадат по време с комуникацията с други прибори и се набива "can comunication error"Не знам как може да се избегне освен с ъпдейт на софта на газовата или изкл .!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от bobolin4o »

Ок, приемам го за възможно.
Дали в конкретния случай е така, колегата ще каже...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от steich »

Случвало ми се е на друга уж една от най-добрите италианска системи при активирана опция за автоматично триене на грешките по КАН, да набива постоянна грешка за педала на газта. Чувал съм и за случаи в които влиза в конфликт със скоростни кутии, бъгове с аудио ситемите и т.н., но пък сериозните системи си имат затова ъпдейти да си чистят тези проблеми.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Фобос 1 с ОБД

Мнение от bobolin4o »

Това за бъг със скоростната кутия го знам конкретно за Фобос и BMW E46... вече е оправен проблема.
Ама чак пък с аудиото... е що пък не.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор