Тамона TGstream-PM

- Пропан-бутан<br>
- Метан
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Тамона TGstream-PM

Мнение от hohooo »

Предварително благодаря на всеки които ще даде своето мнение и коментар в това запитване.

Проблема е следния..... Монтирах инжектори Hana 2001 на Тамона TGstream-PM и по време на тестването на автомобил след 300 метра той изпуши ( спря да работи ) :oops: .
Въпросът ми е ..... Дали има колега или сервиз където да бъде ремонтиран този компютър или да затварям очите и където падне :lol:
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от ivanovbg »

Наскоро един колега се оплакваше от една Тамона - на няколко месеца и стопяваше инжекторите.

Където падне :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от ipivan »

Стопява ги когато в програмата не са зададени коректно инжекторите.Различните инжектори по различен начин се управляват от газовата............
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от ivanovbg »

Възможно, но не мисля че е толкова некомпетентен. Не я е монтирал той, клиента при него си ходи в последствие. Стара е системата. Накрая я сменил със Стаг и драмата приключила.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от venelek »

Преди време имаше проблем с една от версиите на фърмуера.Просто се качва новата и спира да топи инжектори.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от hohooo »

Да, уредбата беше монтирана от друг сервиз преди година и повече, проблема беше че инжекторите тропаха и автомобила не работеше никак стабилно.
На клиента монтирах един Агис ( безплатно за моя сметка ) и той си замина доволен че автомобила му работи и няма старите проблеми , клатене на обороти и гаснене по кръстовищата.

Това не е толкова важно и не е нужно да описвам какво съм направил и как съм решил проблема на клиента, безпокои ме повече че за втори път ми изгаря Тамона когато сменя
инжекторите ( Турски 3 ома или Валтек 3 ома ) с нещо по-добро. Преди година сложих на една Тамона инжектори Кейхен и след 2 дни резултата беше същият - скапа се.

Извода е ясен :evil: на тези компютри само Валтек 3 ома инжектори и нищо друго или рискуваме да изпуши компа.

До колкото..... дали съм избрал правилно вида на инжекторите мисля че не е нужно да го коментирам :wink:

Да минем на въпроса от първия пост : :arrow: Къде или кой може да ремонтира тези Тамони.
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от ipivan »

Ремонтирал съм газови компютри(точно такъв не съм).Като ги ремонтирам или трябва да е при мен колата или я викам от време на време за да видя какво се случва в реално време.
Ако имаш познат телевизионен техник може към него да се обърнеш.Проверката дали работи само на автомобил може да стане.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от mafiota »

Проблема със стопяването на инжектор беше точно свързан с една тестова "прошивка" която бяха пуснали, и то мисля че беше за ТГстриим в пластмасовия корпус. Иначе най-надеждния фърмуер за ТГстриим на 4 цилиндъра според мен е 5.50, с весия на програмата 3.05.
А ЕКУ-то не е проблем да се отвори и да се прегледа,може и спойка да има проблемна, но за по-обстоен ремонт си трябва да е с колата. Какъв е точно проблема, свързва ли се с програмата, виждат ли се оборотите и имп. на бенз. инжектори ?
Изображение
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от auto »

Пиши на лични от къде си оли по тел. няма проблеми с ремонта. :D
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от mafiota »

някой имал ли е подобен проблем с електронен блок STAG-4, може би пробил ел. ключ:
при работа на газ бензиновата дюза на 3-ти цилиндър си впръсква нормално гориво, т.е. все едно не е изключена?
Изображение
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от ivanovbg »

Stag-a не беше ли с реленца?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от hohooo »

mafiota написа: А ЕКУ-то не е проблем да се отвори и да се прегледа,може и спойка да има проблемна, но за по-обстоен ремонт си трябва да е с колата. Какъв е точно проблема, свързва ли се с програмата, виждат ли се оборотите и имп. на бенз. инжектори ?
Проблема за сега е че няма комуникация, не мога да се свържа с него, а дали ще има друг проблем ще стане ясно когато се отстрани проблема с комуникацията.
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от mafiota »

hohooo написа:Проблема за сега е че няма комуникация, не мога да се свържа с него, а дали ще има друг проблем ще стане ясно когато се отстрани проблема с комуникацията.
Дано да е нещо по захранването, а иначе и аз с комуникацията съм имал доста проблеми докато на FTDi-то не направих галванично разделяне. Струва ми се , че Тамона са доста податливи на смущения от ВВ инсталация, и на това от къде се взема сигнал за оборотите както и "+" след контакт (особенно ако е от ВВ бобината).
ivanovbg написа:Stag-a не беше ли с реленца?
Предстои да разберем, не съм отварял засега, дано да е с релета, но си мисля че може да е с ел. ключове, тъй като при необходимост от дообогатяване на бензин да може по-прецизно да се управляват бенз. инжектори.
Изображение
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от ivanovbg »

Аз не съм четворка, но 200 е с релета със сигурност.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Тамона TGstream-PM

Мнение от mafiota »

Прав си,
и този се оказа с релета.
Изображение
Публикувай отговор