Проблем с бензиномера при работа на газ на HONDA CIVIC VIII

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Заключено
zizo
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Авг 04, 2012 4:31 pm

Проблем с бензиномера при работа на газ на HONDA CIVIC VIII

Мнение от zizo »

Здравейте на всички колеги.
Имам следният проблем с бензиномера при работа на газ на "HONDA CIVIC VIII (FK/FN) 1.8-litre i-VTEC 140 hp (R18A2)":
Когато колата се кара на газ бензиномера отчита че бензина свършва и така докато достигне резервата.Има коментари че когато бензина достигне до показание нула е възможно колата да спре да пали защото бордкомпютъра така командва електрониката.
Реално бензина си е на мястото в резервоара.За да се растартира показанието трябва да се зареди поне 5 л. бензин.Това е добре до момента в който се напълни резервоара до горе после :?: .
Решението е слагането на емулатор за ресетване на показанието на бензиномера който ресетва постоянно данните от бензиномера и той показва постоянно вярното количество гориво а от там и данните в бордкомпютъра .

Колегите от форумите на "peugeot" и "citroen" имат същият проблем но са го решили с едно реле и съпротивление.

http://clubcitroen.bg/forum/viewtopic.php?f=34&t=56320

Пробвах този вариант с различни съпротивления но не върши работа при HONDA.

Има готов имолатор за HONDA който струва 56лв. с доставката 62лв. но според мен не си оправдава цената за кутийка с с едно или две релета и едно-две съпротивления вътре който струват максимум 5-10лв.

Това е линк откаде може да се закупи в България : http://www.fobosgas.com/product/709/emu ... Nm09WfSBnp


На оригиналната схема за свързване на емулатора за HONDA (A.E.B. 393H тип "H" ) има още един кабел който се свързва към газовият вентил който при другите модели емулатори за други марки коли го няма което ме навежда на мисълта че вътре има още едно реле или нещо друго.

Въпроса ми е ако някой се е сблъскал със същият проблем и го е решил по някакъв начин да сподели как го е направил?

Мисля че темата е важна защото 8-ма генерация на HONDA вече навлиза много бързо в България и за напред ще е полезна за всички.

МОЛЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ВСИЧКИ КОЛЕГИ КОЙТО НЯМАТ РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА ПО ТЕМАТА ИЛИ НЕ СА СЕ СБЛЪСКВАЛИ С НЕГО ДА НЕ ИЗКАЗВАТ НЕНУЖНИ МНЕНИЯ ИЛИ КОМЕНТАРИ В НЕЯ.
Последно промяна от zizo на Вто Фев 10, 2015 4:34 pm, променено общо 1 път.
РАЖДАШ СЕ МОКЪР,ГОЛ И ГЛАДЕН - ПОСЛЕ СТАВА ПО-ЗЛЕ.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с бензиномера при работа на газ на HONDA CIVIC V

Мнение от bobolin4o »

Едно ми е чудно... при положение, че има готово решение на проблема ти (САМО 62 лева), какво още има да умуваш?
Или тук нещата опират до честта на Българина - той трябва сам да открие топлата вода!
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с бензиномера при работа на газ на HONDA CIVIC V

Мнение от ivanovbg »

Явно не си колега щом задаваш така въпроса. Като гледам от три години си регистриран, а това ти е първото мнение. Помогна ли на някого досега? Иначе е елементарно да се досетиш какво има вътре и да си го направиш. Ако можеш де. :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с бензиномера при работа на газ на HONDA CIVIC V

Мнение от bobolin4o »

1. В поста си написал, че има решение на проблема. Решението е монтиране на емулатор на стойност 62 лева.

2. Дали си струва парите си е лично твое решение. Според мен - да. Готово устройство, в подходящ за монтиране вид, с инструкция и гарантиран резултат...

3. Не ми се струва уместно да очакваш инструкции как да си оправиш колата (безплатно или с минимални средства) при положение, че за тия години, от които си се регистрирал тук, не си положил абсолютно никакви усилия да се обозначиш кой си, с какво се занимаваш и т.н. А тук безплатни съвети на непрофесионално занимаващи се хора с ремонт на автомобилна техника не се раздават току-така.

4. Нямаше да си губя времето да пиша всичко това, ако не ме беше подразнил фактът, че си променил поста си в смисъл "не ми пишете глупости, ами ми дайте решение на проблема", при това в червено, сиреч да не би случайно да не го видим...

5. Мога да ти предложа решение, различно от това, което вече си открил. А именно - заповядай в моя сервиз да ти монтирам емулатор, който ми струва 5-10 лева. Крайната цена за теб е 100 лева.

6. За да не се продължава с писането на глупости, заключвам, а ако някой колега иска да ти каже как да си оправиш колата, нека ти пише на лични.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Заключено