Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ogromnii »

това в лога си е диференциално.
забележи, че когато се върне на бензин се качва над 2, при положение че е регулиран на 1.5...
това че изпарителя е смотан е видно, най-простото ферони за 50 кинта работи мноооого по-стабилно, но това няма връзка с прехвърлянето на бензин....
за мен логично обяснение че има бензиново подвпръскване или следвпръскване, което газовия разчита грешно. първата централа е била фобоска, сега е тази и положението не се променя.
според мен потърси в софтуера опции за отработване на допълнителни импулси и си поиграй (ако има) за да видиш дали ще остане двойния скок на газовото време.
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

ogromnii написа:това в лога си е диференциално.
забележи, че когато се върне на бензин се качва над 2, при положение че е регулиран на 1.5...
това че изпарителя е смотан е видно, най-простото ферони за 50 кинта работи мноооого по-стабилно, но това няма връзка с прехвърлянето на бензин....
за мен логично обяснение че има бензиново подвпръскване или следвпръскване, което газовия разчита грешно. първата централа е била фобоска, сега е тази и положението не се променя.
според мен потърси в софтуера опции за отработване на допълнителни импулси и си поиграй (ако има) за да видиш дали ще остане двойния скок на газовото време.
Всичкото е хубаво, но като софт-а е прост като тъпан няма такива екстри!
Накрая ще му сваля от ори комп-а чиповете да ги прочета за какво става въпрос, ама едва ли проблема е там!
Един колега писа тук, че е правил същата кола и проблеми никакви не е имал!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ipivan »

Sybevv написа:За дюзите пробвах и full group, но тогава е по-зле чак и гърми във всмукателния колектор на моменти което за мене е много бедна смес!
Ако е се пусне на фул груп дюзите трябва да са с 0,2-0,4мм. по-големи отколкото на сикуент.Тези дюзи 2мм. са малки за този мотор дори и на сикуент!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ogromnii »

с по-големи дюзи ще паднат времената и може и да се заобиколи проблема, а конкретните дюзи дали са малки или големи не знам, не са ми познати
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

ogromnii написа:с по-големи дюзи ще паднат времената и може и да се заобиколи проблема, а конкретните дюзи дали са малки или големи не знам, не са ми познати
И това съм го замислил, но първо ще сменя изпарителя!
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от bobigas »

Колеги доста съм се "забавлявал" с този вид автомобили. Монтирал съм ловато изи фаст ,фобос ,тамона, а и доста съм ремонтирал такива дето не са монтирани от мен. С контролер от типа MP48 се борих два -три дни ,разпробиваах дюзи вдигах налягане и какво ли още не,резултата който постигнах беше под товар да прехвърля на около 4500 оборота и леко нестабилен празен ход. С фобосите им зареждах по стара прошивка и ги пускам да работят на фул груп. С тамона работят без проблем ,не си спомням точно но си миля че работеха на полупоследователно впръскване и имаше отметка за двойка успоредни газове. Мисля че с контролер на тамона този автомобил работи най добре.
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

bobigas написа:Колеги доста съм се "забавлявал" с този вид автомобили. Монтирал съм ловато изи фаст ,фобос ,тамона, а и доста съм ремонтирал такива дето не са монтирани от мен. С контролер от типа MP48 се борих два -три дни ,разпробиваах дюзи вдигах налягане и какво ли още не,резултата който постигнах беше под товар да прехвърля на около 4500 оборота и леко нестабилен празен ход. С фобосите им зареждах по стара прошивка и ги пускам да работят на фул груп. С тамона работят без проблем ,не си спомням точно но си миля че работеха на полупоследователно впръскване и имаше отметка за двойка успоредни газове. Мисля че с контролер на тамона този автомобил работи най добре.
Днес го решихме! Сваляме тази уредба защото изглежда е тотално сгрешена хардуерно и софтуерно и си я връщаме!
Търся човек около Пловдив, Първомай, Хасково, Стара Загора или всички близки градове до изброените да се монтира нова уредба! Единственото изисквание е да стане както трябва да е! Два пъти вече и се слага газов инжекцион при уж много добри газаджий и два пъти едно и също, под товар прехвърля на бензин! Приемам оферти тук или на лични!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от bobolin4o »

Колега, не знам как точно я мислиш, че ще стане тая торба като хората...
Тя си е фул груп отвсякъде! Някакво си там Магнет Умрели на баба ми от младежките години.
Каквато и уредба да сложите, при който и да е голям майстор, винаги ще има кусури, винаги нещо в работата на газ ще е на компромис...
Успех желая, искренно при това, в газифицирането!
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

bobolin4o написа:Колега, не знам как точно я мислиш, че ще стане тая торба като хората...
Тя си е фул груп отвсякъде! Някакво си там Магнет Умрели на баба ми от младежките години.
Каквато и уредба да сложите, при който и да е голям майстор, винаги ще има кусури, винаги нещо в работата на газ ще е на компромис...
Успех желая, искренно при това, в газифицирането!
Поздрави!
Колега как така реши че системата е магнет марели като не е!
Бош Мотроник MP 3.2 е, вярно че е по-стара колата но какъв е проблема да и се сложи газова уредба?
Какво толкова сложно има в нея? И по-стари коли съм виждал с газови инжекциони които нямат проблеми!
Каде е проблема точно в тази кола? Примерно на Опел с C20LET да не може да се сложи газов инжекцион успешно!
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

Няма ли желаещи да си спечелят още клиенти............?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от bobolin4o »

Проблемът да се сложи на тая кола газов инджекцион успешно си го установил сам.
Две различни уредби, при различни майстори - ефектът е един и същ.
Проблемът е в самата същност на впръскването на бензина и в това, че на производителите на газови уредби им е през х*я за системата "фул груп". Всички са насочили поглед към развитието на системите си в посока на все по-новите автомобили.
Ако все пак има уредба, която да се справи с тази кола, то аз не знам за нея, и ти пожелавам да я уцелиш още следващия път.
Успех!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
keltis
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 12:57 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от keltis »

bobolin4o написа: Ако все пак има уредба, която да се справи с тази кола, то аз не знам за нея, и ти пожелавам да я уцелиш още следващия път.
Успех!
Имате я на десктопа тази уредба, която става

http://astronavt.hit.bg/tazi.jpg
Колкото по-малко знаеш, толкова по-често имаш повод да се чувстваш като откривател!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от bobolin4o »

keltis написа:
bobolin4o написа: Ако все пак има уредба, която да се справи с тази кола, то аз не знам за нея, и ти пожелавам да я уцелиш още следващия път.
Успех!
Имате я на десктопа тази уредба, която става

http://astronavt.hit.bg/tazi.jpg

Гаранция?
Sybevv, вече се знае марката на уредбата, която гарантирано ще движи колата на газ, до 6500 оборота при напълно подадена газ - нарича се Blue Tronic. Остава да се свържеш с колегата keltis и да се разберете за монтажа.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
keltis
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 12:57 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от keltis »

bobolin4o написа:
keltis написа:
bobolin4o написа: Ако все пак има уредба, която да се справи с тази кола, то аз не знам за нея, и ти пожелавам да я уцелиш още следващия път.
Успех!
Имате я на десктопа тази уредба, която става

http://astronavt.hit.bg/tazi.jpg

Гаранция?
Sybevv, вече се знае марката на уредбата, която гарантирано ще движи колата на газ, до 6500 оборота при напълно подадена газ - нарича се Blue Tronic. Остава да се свържеш с колегата keltis и да се разберете за монтажа.
Ако иска ще се свърже с Младен Дойчев и ще стане, ако не иска има и други варианти :mrgreen: Аз Блутроник не монтирам, нямам толкова умения :mrgreen:
А колкото до гаранция..... за сега виждаме с какво гаранция не става
:mrgreen:
Колкото по-малко знаеш, толкова по-често имаш повод да се чувстваш като откривател!
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

bobolin4o написа:
keltis написа:
bobolin4o написа: Ако все пак има уредба, която да се справи с тази кола, то аз не знам за нея, и ти пожелавам да я уцелиш още следващия път.
Успех!
Имате я на десктопа тази уредба, която става

http://astronavt.hit.bg/tazi.jpg

Гаранция?
Sybevv, вече се знае марката на уредбата, която гарантирано ще движи колата на газ, до 6500 оборота при напълно подадена газ - нарича се Blue Tronic. Остава да се свържеш с колегата keltis и да се разберете за монтажа.
Ще видим какво ще стане и при третия монтаж! Колегата keltis даде координати и само момчето да върне уредбата на тези прехвалените и на деня колата отива за монтаж за следващата уредба! :)
Публикувай отговор