Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

- Пропан-бутан<br>
- Метан
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от venelek »

Аз лично съм монтирал Блутроник на Фиат улизе с мотор 2000куб.м 147к.с.Вече няколко години(май станаха 4) и около 200х.км , колата се движи без забележки с разход на газ извън града 10лт/100км.Там ползвах дюзи Рейл метис 3ом, и редуктор GAMA до 200к.с.С по бързи дюзи може би и разхода щеше да е малко по нисък.
Единствения проблем който срещнах ,беше че на газ гореше и бензин,но го реших с монтиране на бензинов клапан.Така и не можах да си обясня защо гори бензина,но и друг колега е имал същия проблем със СТАГ200.

Много съм далече,иначе нищо не ми прече да газифицирам този ван.

А относно Блутроник-а, ако има някой който може да го настрои перфектно,то това е точно Младен.Така че колега пращай човека направо в София.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
keltis
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 12:57 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от keltis »

venelek написа:Аз лично съм монтирал Блутроник на Фиат улизе с мотор 2000куб.м 147к.с.Вече няколко години(май станаха 4) и около 200х.км , колата се движи без забележки с разход на газ извън града 10лт/100км.Там ползвах дюзи Рейл метис 3ом, и редуктор GAMA до 200к.с.С по бързи дюзи може би и разхода щеше да е малко по нисък.


А относно Блутроник-а, ако има някой който може да го настрои перфектно,то това е точно Младен.Така че колега пращай човека направо в София.
Има прост и елегантен начин при Блутроник-а да се направи тази кола .Газовия контролер се извежда в режим механична инжекция(както се казва и опцията в Блутроника) http://www.bluetronic.info/bg/servizi/m ... _injekcia/, хваща се такт било от датчик на Хол, било от другаде (варианти има достатъчно......) пише се горивна карта на газ (както се пишат карти на Мегаскуирт) в Блутроника и готово.Тестваш дали да е фулгруп или семисекуент впръскването ако е необходимо вдигаш опцията под 1000 оборота да минава на фулгруп ( с цел по-добър празен ход) а над 1000 да си е семисекуент (ако това довежда до по-добро във високите режими) и това е.
Младен има голям опит в писането на горивни карти за разни бензинови бегачки с Мегаскуирт, виждал съм го как пише карта за газовия контролер.....опита си казва думата, писането не му отнема много време.И далеч по-тежки случаи от това Пежо е извеждал в експлоатация на газ.Венелек добре познава възможностите на Блутроник-а и е наясно, че варианти има, но си иска друг подход :wink:
Колкото по-малко знаеш, толкова по-често имаш повод да се чувстваш като откривател!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от bobolin4o »

Е това не е слагане на "последователен газов инжекцион" а на "самостоятелен"
Какво се случва с адаптациите на бензиновия комп... боза.
Че то и с "Фобос" може да се направи същото упражнение, даже е бил и монтиран, ама всъщност надали е бил "фобос 1"... според клиентите, той е ненужно по-скъп! :mrgreen:
Така или иначе се връщам на думите си - ако има уредба, която да се справи перфектно със странните режими на впръскване на това Пежо, то аз не знам. Във всеки случай това важи за "последователен газов инжекцион".
TuningMaster Изображение
0887 704 900
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от venelek »

Само да допълня че въпросната кола не съм я настройвал в режим механичен инжекцион.Компа на газта си чете бензиновите времена,преизчислява и отработва импулси към газовите дюзи.Резултата е стабилен празен ход и много добра работа в останалите режими.С адаптациите никакви грижи.Сутрин пали от раз и работи на бензин без забележки.
Доста си играх да я настроя.Може и да съм изкарал късмет,защото втора такава не съм правил.
Въпреки всичко си мисля че и с друга марка може да се настрои достатъчно добре,че клиента да не съжалява за инвестицията.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от bobigas »

Колеги не знам какво го дъвкате това пежо като във годините съм направил доста такива автомобили и с различни видове контролери ,като единствените проблеми ги имах с контролер от типа MP48 ,а колеги имаха същите проблеми с контролер от типа MP32. С другите контролери с който съм работил има автомобили който работят от 6-7 години без особени забележки.
keltis
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 12:57 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от keltis »

bobolin4o написа:Е това не е слагане на "последователен газов инжекцион" а на "самостоятелен"
Какво се случва с адаптациите на бензиновия комп... боза.
Че то и с "Фобос" може да се направи същото упражнение, даже е бил и монтиран, ама всъщност надали е бил "фобос 1"... според клиентите, той е ненужно по-скъп! :mrgreen:
.
Има два начина в случая да не се позволи омазване на бензиновото ЕКУ:
1.В режим механична инжекция се връзва ламбдата към газовия комп и използваш вградената опция за ламбда контрол на сместа.Тази функция е вградена в последния сервизен софтуер на Блутроник. http://astronavt.hit.bg/blu.jpg

2.Не толкова елегантен, но достатъчно резултатен метод - емулираш ламбда сондата при работа на бензин, както това се правеше при онези системи със стъпкови мотори - Тартарини Етагас или при обикновените газови уредби монтирани на автомобили с инжекциони.
Колкото по-малко знаеш, толкова по-често имаш повод да се чувстваш като откривател!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от bobolin4o »

bobigas написа:Колеги не знам какво го дъвкате това пежо...
Не го дъвкаме Пежо-то, ами си чешем езиците... скука...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
keltis
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 12:57 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от keltis »

bobolin4o написа: Че то и с "Фобос" може да се направи същото упражнение, даже е бил и монтиран, ама всъщност надали е бил "фобос 1"... според клиентите, той е ненужно по-скъп! :mrgreen:
И двете твърдения са верни, Фобоса го може, а закупуването на възможно най-евтиния контролер не винаги е добра стратегия.Хубавото е, че рядко се появяват такива проблеми (като тази с Пежото), което показва, че компетентността на хората монтиращи ГИ е много висока, натрупан е опит, успехите и неуспехите са анализирани.
Преди 3-4 години не беше така и форумите гъмжаха от мнения за нескопосано монтирани или некадърно настроени ГИ.
Колкото до Фобос(както и с Мегаджет) - високият клас контролери е гъвкав за настройване и стабилен в работа.
Проблеми съм имал само заради некачествени газови инжектори или редуктор-изпарители.
Колкото по-малко знаеш, толкова по-често имаш повод да се чувстваш като откривател!
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

Колеги малко развитие по темата!
Оказа се че момчето има проблем с връщането на газовата уредба, този сервиз директно го режат, че това няма да стане или варианта да я свалят е 300лв минимум да им остави!
Той им каза тогава по гаранция да си я оправят защото му дали гаранция 100000км, а те му казали какво повече искал от това! Нали колата се движела, голяма работа че при подаване на повече газ сменя на бензин! Да не ги занимавал повече и вече дори и не му вдигат телефона! Оказа се че не съм го разбрал каде е сервиза където е монтирана уредбата, оказа се че е в Карлово, а не в Пловдив както бях писал! Бил голям сервиз, шефа им бил някакъв председател в управата на газаджйите, това той го каза като се разправяха но за мен този сервиз не става! Гледам, че и други колеги са запознати с някакъв сервиз в Карлово, но както и да е! Момчето се отказа да се разправя повече с тях като това беше грешно, но той решава! Реши да продължаваме с оправянето на проблемите и каквото това!
Сменихме сондата на бутилката и тръбичката до изпарителя с 8мм, сложихме по-голям изпарител който стига до около 250-60кс и колата вече държи налягане на газта при всички режими! Под товар си държи 1.5 бара постоянно! Но прехвърля на газ както преди и не върви, същото като преди си остана! Пуснах и нова калибрация и пак така! Пробвах да я дам в режим VALVETRONIK и стана нещо интересно, колата взе да върви и най-учудващото е че не прехвърля на бензин! Сега на 1-ва и 2-ра няма никакви грижи до прекъсвач, на 3-та около 5к/об за момент понякога леко претриса и пак стига до края и на 4-та и 5-та вече се усеща по-осезаемо как около 4500-4800об се затриса за момент като че ли вече не и стига газта и после продължава да набира, но е по-слаба там на тези предавки! Но не сменя на бензин! Времената сега вървят според мен както са описани по карта, само като претриса видях, че ги вдига на около 28-30 за момент! Пробвах да сменя коефицента на газовите дюзи да пръскат по-повече в тези режими, но тогава става по-зле, още повече прелашква и накрая сменя на бензин! Пробвах и с намален коефицент, но колата спря да върви така и пак си лашка кофти! Сега мисля да разпробивам на по-големи отвори дюзите защото сега са на 2мм и мисля да ги правя на 2.8 и пак проби! Сега както е колата е съвсем различна и върви много добре, само ще се опитам да изчистя това лашкане на 4500-4800об!
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от caravel »

Колата ще се оправи,това е ясно,но тия в Карлово осраха пейзажа на всичко,чак председател на автогаз сервизите бил тоя там.Сигурно за това бях скептичен към тая асоциация на времето и не влязох в нея- имало е защо!Късмет с решенията!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от bobolin4o »

Sybevv написа:Колеги малко развитие по темата!
Оказа се че момчето има проблем с връщането на газовата уредба, този сервиз директно го режат, че това няма да стане или варианта да я свалят е 300лв минимум да им остави!
Той им каза тогава по гаранция да си я оправят защото му дали гаранция 100000км, а те му казали какво повече искал от това! Нали колата се движела, голяма работа че при подаване на повече газ сменя на бензин! Да не ги занимавал повече и вече дори и не му вдигат телефона! ...Момчето се отказа да се разправя повече с тях като това беше грешно, но той решава! Реши да продължаваме с оправянето на проблемите и каквото това!

Мила картинка...
За пореден път ще кажа - докато има такива клиенти, ще има и такива сервизи (и не само).
Явно аз съм най-простия, да се връзвам на основателните оплаквания на клиентите си...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
keltis
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 12:57 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от keltis »

[quote="caravel"........Сигурно за това бях скептичен към тая асоциация на времето и не влязох в нея- имало е защо!Късмет с решенията![/quote]

Явно асоциацията е оглавена от истински корифей :mrgreen: :mrgreen: Браво!!
Колкото по-малко знаеш, толкова по-често имаш повод да се чувстваш като откривател!
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от rockton »

caravel написа:Колата ще се оправи,това е ясно,но тия в Карлово осраха пейзажа на всичко,чак председател на автогаз сервизите бил тоя там.Сигурно за това бях скептичен към тая асоциация на времето и не влязох в нея- имало е защо!Късмет с решенията!
Стана ми "интересно" за карловскя корифей' и асоциацията му' ,та покопах за инфо , май е това >>
http://www.abags.bg/contacts

http://avtogazserviz.avto.catalog.bg/co ... визи/49037
Или съм в грешка, не че съм газаджия....ама има интрига! :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
alfista
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от alfista »

Здравейте,и аз имах един опит с този двигател но на Ланчия Зета монтиран,излизат четри канала от ЕКУ-то но е фулгруп, види ли бедна смес си отваря бензиновите дюзи на 100 % и ги държи така.Аз го направих с Фобос 4,Реъл апач,меджик за 250 к.с , тръба и клапан на 8 мм, успях да го настроя до 4800 оборота само,после е на бензин,дюзите мисля ги оставих на 2.3мм.Не помня да съм имал кой знае какви трудности с настройката му,освен че трябва компромис с максималните обороти заради празния ход.
abags
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Окт 31, 2014 10:42 am

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от abags »

Държа да ви уверя, че не само председателя на Асоциацията на българските автогаз сервизи не е от Карлово, ами и нямаме членове там.
Можете да проверите на сайта на Асоциацията www.abags.bg/members
Публикувай отговор