Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ipivan »

Някой спомена за редуктор Романо,аз съм доволен от тях.Монтирай такъв че да храни със сигурност.Между редуктора и клапана навий поне 1,5м. тръба 8мм.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ivanovbg »

А ето така се пише, че иначе боба не показва :lol:
Знам много добре за какво иде реч. Затова и налягането на газта трябваше да е над 2 бара, а не 0,9. Нормално е компа при 0.2бара дидеренциално налягане да даде цикловата порция на макс и да хвърли на бензин. Снимай и монтажа и особено изпарителя с всичките му маркучи и къде отиват ако искаш някаква помощ.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

Няколко дни нещо имаше проблем с форума и затова и не съм писал! Пускам снимки на каквото успях да снимам да видим ще се открие ли нещо нередно според вас!
Пускам линк към снимките тъй като тук не мога да кача всички заради големината на файловете!
http://milevv.snimka.bg/automobiles/gaz ... dba.838372
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ipivan »

Ей това Пежо го правих преди около месец. Пежо 407,2005г.,V6,3000 кубика,211 коня беше,автомат,всичко му е Романо.Още не се е обаждал да плаче.
Изображение
Не е чак за снимка ама работи!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ivanovbg »

Еми мапа не е вързан както трябва май. Срежи маркуча към регулатора на налягане за бензина и премести там тройника.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

ivanovbg написа:Еми мапа не е вързан както трябва май. Срежи маркуча към регулатора на налягане за бензина и премести там тройника.
Maп-а е вързан точно след дросела на всмукателния колектор, ще пробвам и това което предложихте но съм песимист! Утре мисля да пратя момчето да му сменят изпарителя с такъв до 240к.с и да му вдигнат налягането на 2 бара и при натоварване да държи поне 1.3-4бара, ако е възможно! Поне да знам че няма пад в налягането на газта под 1 бар, защото налягането на турбото е на 0.8 бара и си мисля че това на газта трябва да е поне малко повече иначе няма как да се захрани колата с газ!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ivanovbg »

Май не си чувал за абсолютно налягане :mrgreen:
Къде е отметката за турбо?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

ivanovbg написа:Май не си чувал за абсолютно налягане :mrgreen:
Къде е отметката за турбо?
Не е като да не знам какво е абсолютно налягане, при положение че съм
писал и за него в предните постове по повод първия лог на колата!
Но май и ти не четеш всичко което е писано! :)
Изхода където е вързан мап-а и изхода за регулатора са едно до друго, вижда се и от снимките и незнам каква ще им е разликата освен
ако на изхода за регулатора няма някакъв клапан вътре в колектора който при надув да затваря и да не се получава налягане но не вярвам! По-късно ще направя и това което ми препоръча и ще пиша какъв ще е резултата! Отметка за турбо няма никъде?!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ivanovbg »

А дали след като мине през мапа маркуча отива в изпарителя? А ако няма такава отметка значи тази газова е неподходяща за турбо кола. Алгоритъма за управление е коренно различен.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

ivanovbg написа:А дали след като мине през мапа маркуча отива в изпарителя? А ако няма такава отметка значи тази газова е неподходяща за турбо кола. Алгоритъма за управление е коренно различен.
И аз това си мислех, че трябва все някъде да има отметка за турбо, но няма!
Обърнах целия софт и няма!
Май ще е най-добре да го пратя да си свалят газовото и приемам съвети къде да го пратя да му
монтират подходящ газов инжекцион!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ogromnii »

какви са тия дивотии? "диференциално" е разликата между наляганията на газта и в колектора. с томасето винаги ще кляка, просто са си тъпи изпарителите, ама не е това проблема. 0.9 е надналягането на газта спрямо колектора :). прекалено скача газовото време - разбери защо, виж коефициентите в таблицата. може и бензиновите да пръскат по 2 пъти и да се шашка газовия.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ipivan »

Тази електроника е на AEB,не е различна от БиГаз,Романо,Заволи......Електрониката става за турбо мотор.Има нещо сбъркано в останалите компоненти и монтажа.Това Пежо коя година е и с какъв код на мотора?
Примерно тези дюзи 2мм.,малки ми се струват.Моята кола е 115к.с. с дюзи 2,2мм.
Като гледам бензиновите времена,май е full group или semy sequent......
Абе май човек дето знае какво прави трябва да се захване с тази кола!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

ogromnii написа:какви са тия дивотии? "диференциално" е разликата между наляганията на газта и в колектора. с томасето винаги ще кляка, просто са си тъпи изпарителите, ама не е това проблема. 0.9 е надналягането на газта спрямо колектора :). прекалено скача газовото време - разбери защо, виж коефициентите в таблицата. може и бензиновите да пръскат по 2 пъти и да се шашка газовия.
Бензиновите дюзи си пръскат по един път, тази кола не е някакво по-ново поколение че да пръска по два пъти!
На снимките се вижда всичко което може да се види и на живо по колата като софтуер и таблици!
Сега ще се слага изпарител Антарктик, бил до 250кс уж и да видим пак какво ще е положението!
Sybevv
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 5:29 pm

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от Sybevv »

ipivan написа:Тази електроника е на AEB,не е различна от БиГаз,Романо,Заволи......Електрониката става за турбо мотор.Има нещо сбъркано в останалите компоненти и монтажа.Това Пежо коя година е и с какъв код на мотора?
Примерно тези дюзи 2мм.,малки ми се струват.Моята кола е 115к.с. с дюзи 2,2мм.
Като гледам бензиновите времена,май е full group или semy sequent......
Абе май човек дето знае какво прави трябва да се захване с тази кола!
За дюзите пробвах и full group, но тогава е по-зле чак и гърми във всмукателния колектор на моменти което за мене е много бедна смес! Сега е Sequental, така си беше и като ми докараха колата! Търси се някой който знае наистина как се работи с газови инжекциони да я нагласи да е наред! Аз не се занимавам с това по-принцип, в случая се опитвам да свърша услуга! Казал съм си че с тези уредби има кой да се занимава, да беше на каквото и да е друго гориво фабрично нямаше да е проблем да я оправя! :)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 806 прехвърля на бензин при натоварване

Мнение от ivanovbg »

Това което виждам по лога е, че не се вдига налягането на газта в съответствие с налягането в смукателния колектор. Би трябвало при налягане от 1,5 бара абсолютно на газта при мап 0,3 да стане над 2 при мап 0,9, а при мап 1.8 трябва да отлита на 3. Вместо това пада под 1бар... Или не достига газ или не му се подава налягане на изпарителя от мап сензора. Я чак сега видях че е захранен изпарителя с 6мм. Малко ми се чини.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор