Система за смазване на клапаните на турбо кола? НИКОГА!

- Пропан-бутан<br>
- Метан
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Система за смазване на клапаните на турбо кола? НИКОГА!

Мнение от mupk0 »

Някой досега слагал ли е ? Идеята ми е да си сложа на моята,защото мога да я взема евтино,занимава ми се а и би било от полза.Виждам,че работи на вакуум,но се замислих какво става когато колата "напомпи".Някой да е монтирал и да знае дали е без значение това ? Като цяло въпроса ми е дали при boost казанчето няма да се спука или нещо такова,защото тези неща все пак работят на вакуум.Иначе колата надува 0.5/0.6
Последно промяна от mupk0 на Нед Фев 22, 2015 11:56 am, променено общо 1 път.
keltis
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 12:57 pm

Re: Система за смазване на клапаните на турбо кола?

Мнение от keltis »

mupk0 написа:Някой досега слагал ли е ? Идеята ми е да си сложа на моята,защото мога да я взема евтино,занимава ми се а и би било от полза.Виждам,че работи на вакуум,но се замислих какво става когато колата "напомпи".Някой да е монтирал и да знае дали е без значение това ? Като цяло въпроса ми е дали при boost казанчето няма да се спука или нещо такова,защото тези неща все пак работят на вакуум.Иначе колата надува 0.5/0.6
Какво значи "...би било от полза..." ?Полза за колата или за теб?
Защото ако не ти е чисто нова колата не виждам каква полза ще има за нея .
Колкото по-малко знаеш, толкова по-често имаш повод да се чувстваш като откривател!
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Система за смазване на клапаните на турбо кола?

Мнение от mupk0 »

keltis написа:
mupk0 написа:Някой досега слагал ли е ? Идеята ми е да си сложа на моята,защото мога да я взема евтино,занимава ми се а и би било от полза.Виждам,че работи на вакуум,но се замислих какво става когато колата "напомпи".Някой да е монтирал и да знае дали е без значение това ? Като цяло въпроса ми е дали при boost казанчето няма да се спука или нещо такова,защото тези неща все пак работят на вакуум.Иначе колата надува 0.5/0.6
Какво значи "...би било от полза..." ?Полза за колата или за теб?
Защото ако не ти е чисто нова колата не виждам каква полза ще има за нея .
Полза за каквото съм решил.Имаш ли нещо по темата да кажеш ?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Система за смазване на клапаните на турбо кола?

Мнение от ivanovbg »

Можеш винаги да го включиш преди турбото.

И според мен си е безсмислено, но ти си знаеш.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
keltis
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 12:57 pm

Re: Система за смазване на клапаните на турбо кола?

Мнение от keltis »

mupk0 написа:
keltis написа:
mupk0 написа:Някой досега слагал ли е ? Идеята ми е да си сложа на моята,защото мога да я взема евтино,занимава ми се а и би било от полза.Виждам,че работи на вакуум,но се замислих какво става когато колата "напомпи".Някой да е монтирал и да знае дали е без значение това ? Като цяло въпроса ми е дали при boost казанчето няма да се спука или нещо такова,защото тези неща все пак работят на вакуум.Иначе колата надува 0.5/0.6
Какво значи "...би било от полза..." ?Полза за колата или за теб?
Защото ако не ти е чисто нова колата не виждам каква полза ще има за нея .
Полза за каквото съм решил.Имаш ли нещо по темата да кажеш ?
На стара кола дето си гори масло няма смисъл да и слагаш, там има какво да омаслява клапаните :lol: :mrgreen:
А ако е за оня мерцедес дето си го наснимал в една друга тема, там пък хич няма нужда.Уникално здрав мотор!Лични впечатления от 8 години на метан :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Колкото по-малко знаеш, толкова по-често имаш повод да се чувстваш като откривател!
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Система за смазване на клапаните на турбо кола?

Мнение от mupk0 »

Колата прекара между 500/600мл вече.Сложих го,защото монтажа стана за точно 5мин.Полза....ам не знам дали има,но ако следя по тръбите преди катализаторите...малко се бяха избелили(изчистили). Наложи ми се да махна катализаторите ден преди монтажа и да ги върна месец след монтажа и това беше което видях.Да си капе там.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Система за смазване на клапаните на турбо кола?

Мнение от bobolin4o »

Нормално е да се избелят тръбите, когато гориш газ, а не бензин.
Няма нищо общо с мазилото, дето си капе.
Дали има полза от тая мъзга за клапаните не знам, но знам, че не вреди... А пък психологическия ефект е на лице!
Клиентът се чувства удовлетворен, както и аз естествено.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Система за смазване на клапаните на турбо кола?

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа: Дали има полза от тая мъзга за клапаните не знам, но знам, че не вреди... А пък психологическия ефект е на лице!
Клиентът се чувства удовлетворен, както и аз естествено.
Поздрави!
:D
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Система за смазване на клапаните на турбо кола?

Мнение от mupk0 »

Ето ефекта за дросела след 800мл от тази течност...няма да в казвам колко добре изгоря в печката....

Дросела отдолу:
ИзображениеИзображение

Дросела отгоре :
Изображение

Ефекта:

Изображение

Ето и турбо пътя преди дросела...грам мазно няма:
Изображение

Дюзата за омаслителя е на 1см под дросела.Колата преди 15 000км и свалях дросела и го чистих.Колектора беше СУХ без да има грам нещо по него.Сега някой ден трябва да го свалям,защото имам картерна вентилация в колектора през 1мм дюзи и като се запуши надува системата.....ах да се ... в идиота :@ Въпросното образувание много наподобява когато триеш дълго време дъвка по пръстите си...не е течно,а стои като гумено. Течността беше 200мл JLM и 600мл FlashLube
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Система за смазване на клапаните на турбо кола? НИКОГА!

Мнение от ivanovbg »

Аз бях убеден, че няма ефект, но явно има :mrgreen: :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор