Agis

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от ipivan »

auto написа:130 лв. за мини кит
Аз не съм монтирал досега такива,ама кажи от къде може да се вземе на тази цена?(най-добре на лични)
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от ivanovbg »

http://www.autogashybrid.com/product/47 ... -4cyl.html
Тука друго пише, а като гледам няма и инжектори, та ако може и на мен на лични адреса :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

ivanovbg написа:http://www.autogashybrid.com/product/47 ... -4cyl.html
Тука друго пише, а като гледам няма и инжектори, та ако може и на мен на лични адреса :)
Точно това е компютъра който настройвах, не е толкова зле колкото си мислях в началото, просто не бях запознат с него. Иначе разхода вече е с 1-1.5 кила надолу и то с проби от няколко зареждания и всички предърпвания и нестабилни обороти и гаснения изчезнаха при моя човек :)
В общи линии след като преработихме почтви всичко е доста доволен, тоест проблема не беше в уредбата! Имаше и доста забележки по монтажа, например компа беше хванат с миши опашки за кабелите на акумулатора и се беше свякал. Дупчили са колектора 2 пъти, първия преди клапата за прасния ход, където явно са имали проблеми, запушили са ги с винтове и са дупчили вече отгоре :lol: Общо взето парлапанска работа :mrgreen:
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Agis

Мнение от traqnsavov »

bobolin4o написа:Пак ти казвам - изстрелвай приятеля си барабар с колата там, където са му взели парите!
Тая работа не може да продължава вечно, едни хора да сгъват кеша за монтаж, а други да си блъскат главите, че да уйдурдисват вече монтираната уредба, щото монтажниците не можели!!!

най оптималното решение... не работи майсторе... я отивай там където са тио я монтирвали и са ти взели парите...

един прибира кеша, друг яде лайна две седмици...

аз работя само с агис, малко са темпераментни и трудно се настройват, обаче за парите са си хубави...
другото което е за да търсиш някаква смес ламбда сондата трябва да работи перфектноо, иначе смес не можеш да намериш..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Agis

Мнение от waseko »

Не знам какво им е трудното за настройване,не се занимавам с газови,но вече 1,5 години си я джиткам,сам си я монтирах.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от bobolin4o »

waseko написа:Не знам какво им е трудното за настройване,не се занимавам с газови,но вече 1,5 години си я джиткам,сам си я монтирах.

Еми понеже не се занимаваш с "газови", за това и не разбираш какво му е трудното. Монтирал си една, на твойта кола, явно не е претенциозна и ти е вързало да ти се получат лесно нещата...
Ако са ти минали стотици автомобили и десетки различни уредби през ръцете, едва тогава ще разбереш каква е разликата между различните уредби.
Ето ти списък с марките уредби, които съм "диагностицирал" напоследък...

Изображение
TuningMaster Изображение
0887 704 900
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Agis

Мнение от traqnsavov »

абсолютно прав е bobolin4o, майстора се разбира не като стане а като не стане дали ще може да я оправи...

:? :? агиса ако на ниски го настроиш да работи перфектно, не можеш да му докараш пълното натоварване, почва да дави много сериозно и с коефициентите не се оправя тая щуротия.....
трябва да настроиш диаметъра дюзите с една идея по малки, и на ниски да вдигнеш коефициента, иначе се дави...
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Agis

Мнение от waseko »

traqnsavov написа:абсолютно прав е bobolin4o, майстора се разбира не като стане а като не стане дали ще може да я оправи...

:? :? агиса ако на ниски го настроиш да работи перфектно, не можеш да му докараш пълното натоварване, почва да дави много сериозно и с коефициентите не се оправя тая щуротия.....
трябва да настроиш диаметъра дюзите с една идея по малки, и на ниски да вдигнеш коефициента, иначе се дави...
Не подценявам труда,който не познавам изоснови,престанете веднага на нож,не,че аз не свалях и качвах два пъти различни дюзи,ПЪК и мнението ми беше само за Agis,Поздрави.
keltis
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 12:57 pm

Re: Agis

Мнение от keltis »

bobolin4o написа:
waseko написа:Не знам какво им е трудното за настройване,не се занимавам с газови,но вече 1,5 години си я джиткам,сам си я монтирах.

Еми понеже не се занимаваш с "газови", за това и не разбираш какво му е трудното. Монтирал си една, на твойта кола, явно не е претенциозна и ти е вързало да ти се получат лесно нещата...
Ако са ти минали стотици автомобили и десетки различни уредби през ръцете, едва тогава ще разбереш каква е разликата между различните уредби.
Ето ти списък с марките уредби, които съм "диагностицирал" напоследък...

Изображение
Браво колега!!! Ти си като лекар по всякакви болести :D без значение, че в медицината такива са GP-тата .
Колкото по-малко знаеш, толкова по-често имаш повод да се чувстваш като откривател!
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от auto »

Немога да разбера,защо се мъчите с тоя бъгав Агис,като Чичко Орлов е измислил Тамона!Супер безгрижна според мен? :D
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Agis

Мнение от traqnsavov »

колега тук ще спорим май агиса е тъп да :lol: :lol: :? ама най добрият е КМЕ ако ти работи сондата сам си се наглася туй чудо, като смениш газостанцията сам си преизчислява коефицентите..

това е гъвкавост, не като другите дървета..... :lol: :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
keltis
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 12:57 pm

Re: Agis

Мнение от keltis »

traqnsavov написа:колега тук ще спорим май агиса е тъп да :lol: :lol: :? ама най добрият е КМЕ ако ти работи сондата сам си се наглася туй чудо, като смениш газостанцията сам си преизчислява коефицентите..

това е гъвкавост, не като другите дървета..... :lol: :lol:
За АГИС-а съм напълно съгласен!При кола с работеща сонда настройката е песен, както и последващата употреба.На около 40 сложени АГИС-а имам два(две инсталации не компютри или датчици) с проблеми и то породени от хардуера - изпарител или рейка.Не бих казал, че отстъпва на Тамона-та като става дума за пропан-бутан.
При метана е друга хавата.
Поздрави!
Колкото по-малко знаеш, толкова по-често имаш повод да се чувстваш като откривател!
emzo
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 11:49 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Agis

Мнение от emzo »

traqnsavov написа:колега тук ще спорим май агиса е тъп да :lol: :lol: :? ама най добрият е КМЕ ако ти работи сондата сам си се наглася туй чудо, като смениш газостанцията сам си преизчислява коефицентите..

това е гъвкавост, не като другите дървета..... :lol: :lol:
Ирония ли долавям :)
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Agis

Мнение от traqnsavov »

лека форма на ирония, понеже къде къде по скъпи компютри не го могат това, да се самоадаптират..... :lol: :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
emzo
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 11:49 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Agis

Мнение от emzo »

Към AGIS-а .... може :mrgreen:
Публикувай отговор