Agis

- Пропан-бутан<br>
- Метан
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от bobolin4o »

Аз ли не съм догледал или наистина никъде в темата не е упоменато, че "вакума" не е подвързан?
Ако е така наистина - ЕЙ!!!
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от ipivan »

В темата не е казано дали е подвързан вакуума.Някои полски системи имат опция да се подвърже МАП-а към колектора или към атмосферата и съответно да се зададе в софта.Затова предполагам,че не е подвързан вакуума щом не мърда точката.
И пак някои Полски система започват след време да не четат оборотите и се налага да се сложи усилвател с едно транзисторче.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

А би ли обяснил тогава, след като вакума е проблема, защо тогава и по обороти не се мести???
Освен това има мап и е вързан към колектора :wink:

Картата не работи, програмата има ДЕМО РЕЖИМ и в него всичко останало работи без МАП, точно както като я вържа и работя в реално време.

Момчето е на морето в момента, както всяко лято, а газовата е монтирана някъде на около 400км от тук. Обадихме му се по телефона и той каза, че всичко е наред и газовата се самонастройвала, да сменя свещи, бобини, дебитомери, помпи, всичко друго, но не и че проблема е в него! Разбира се това го правят ПОЧТИ всички газаджии, те никога не са виновни. Мисля, че всеки газаджия, преди да започне да монтира газ на някой автомобил, трябва първо да се научи как работи електрониката на самата кола, щото на въпросната кола, след като се изтрият адаптациите започва да върви прекрасно на бензин, докато не покараш малко на газ, след това не върви на нито едното като хората. Тука в Бургас един газаджия (най-добрия в града) незнаеше какво е широколентова ламбда сонда! Незнае какво е стехиометрична смес нито на газ нито на бензин! Няма елементарна представа как се променя горенето с промяната на оборотите и налягането, той 10 години е монтирал смесителна плочн на моноижекция, сега му дали да настройва горивни смеси, че и на турбо коли... Така, че просто не ми се занимава на мен с газаджии, пробвам, ако мога да помогна ще помогна... И аз искам всеки в БГ да поема отговорност и да рабори качествено, да може и да знае, но за съжаление тея хора вече ги няма тук...
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от hohooo »

Това ли желаете да направите :wink:

Елементарно е :idea:

Изображение
adult picture hosting
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от ipivan »

Аз дистанционно повече не мога да помогна.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

hohooo написа:Това ли желаете да направите :wink:

Елементарно е :idea:

Изображение
adult picture hosting
Бинго!!! Сега ако кажеш и как става тая магия? Pege UP Page DOWN както пише в упътването не става нищо :roll:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от ipivan »

18Turbo написа: Бинго!!! Сега ако кажеш и как става тая магия? Pege UP Page DOWN както пише в упътването не става нищо :roll:
Прави се с Ctrl+PegeUp и Ctrl+PegeDown,ама като не мърда точката както беше написал,какъв е смисъла!?
Или Ctrl+стрелка нагоре и Ctrl+стрелка надолу.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

ipivan написа:
18Turbo написа: Бинго!!! Сега ако кажеш и как става тая магия? Pege UP Page DOWN както пише в упътването не става нищо :roll:
Прави се с Ctrl+PegeUp и Ctrl+PegeDown,ама като не мърда точката както беше написал,какъв е смисъла!?
Или Ctrl+стрелка нагоре и Ctrl+стрелка надолу.
Мерси братле, стана! Ще видим защо оборотите не работят :?
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

Еврика, туй нещо се мапна доста прилично, макар, че мапва не директно по вакуум, а по бензиново време, но съм доволен. За газова карта - сравнително прецизно във всички режими!

Какво беше направил "колегата" (аз не съм газаджия), ами беше покарал за автоматична настройка и след което предполагам беше коригирал колата с общия процент времена във натоварен режим, от което колата на средна газ във високи обороти вървече горе-долу нормално богата, във всичкиостанали режими беше зле, като най-зле беше в ниски обороти и лек вакуум, в момента в който се кара най-много 80-90 извън града там ламбдата заковаваше на -25%

Изключително съм благодарен на отзовалите се, особено на ipivan! Мерси много човек! Извинявам се ако отначало не си ме разбрал какъв точно ми е проблема! Иначе за всички да кажа, на този софт картата се коригира само със Ctrl+стрелка!

Успех!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от bobolin4o »

18Turbo написа:... И аз искам всеки в БГ да поема отговорност и да рабори качествено, да може и да знае, но за съжаление тея хора вече ги няма тук...
Напротив, някои от тези хора все още сме тук (и аз не знам защо).
Обаче обикновените хорица отиват да си дават парите при "другите", подлъгани от ниските цени...
После пък почват да търсят решение на проблемите си пак по тънката лайсна, а не както трябва... и така до безкрай...

В крайна сметка виждам си разбрал, че не уредбата е "боклук", а "майсторът", който я е монтирал. И той ще продължи да си ги монтира по същия начин, нехаейки за това, че клиентите му хабят нерви и време да му дооправят работата...
Те пък, клиентите, казват по форумите : "монтираха ми уредба, еди си къде, ама не можаха да ми я настроят; настроих си я сам/ с помощта на приятел, евтино ми стъпа, много съм доволен!"
Докато сценарият е такъв, никой няма да поема отговорност за свършената работа, дилетантите "майстори" ще просперират, а съвестните няма да имат достатъчно работа и ще бягат в чужбина, където трудът им ще е подходящо оценен...

Те така, малко черно стана, ама за съжаление такава е реалността... нещата не се случват по правилата на пазарната икономика - печели не високото качество, за възможно най-ниската цена, а само ниската цена... и народът е доволен...
Еми, докато народът е доволен на това положение, то няма да се промени.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

Така е, прав си! Аз съм на същото мнение. За съжаление 90% от българите са водени не от качеството, а от цената, без да помислят, че ниската цена ВИНАГИ води до спад в качеството (обратното не винаги)! Той ми каза, че колата му е имала около 10 км навъртяни по километраж докато е седяла при газаджията? Как може да настроиш кола във всички режими след 10км? Направо не ми е ясно :? Особено при полужение, че тая газова първо си прави бензинова карта и след това се започва работа при газовата, тоест иска около 10мин или 5км само на бензин да се покара за да запише компа бензиновите времена, направо съм потресен :cry: Ние врътнахме 100тина км и няколко часа :roll: А забравих да спомена - газовата не четеше обороти, беше зададено да чете от 1 бобина за цилиндър, а колата е с обща бобина и комутатор, не с бобини на всеки цилиндър! Абе какво да говоря, просто няма смисъл, дано да попадат по-малко хора при такива "майстори".
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от ipivan »

18Turbo написа: а газовата е монтирана някъде на около 400км от тук..............Така, че просто не ми се занимава на мен с газаджии, пробвам, ако мога да помогна ще помогна... И аз искам всеки в БГ да поема отговорност и да рабори качествено, да може и да знае, но за съжаление тея хора вече ги няма тук...
Къде е монтирана газовата?
А това за отговорността е в сила за всички Българи,не само за газаджиите.Важи и за автора на темата включително!
А за въпросната кола отговорността е по равно както за газаджията така и за собственика на колата,че е отишъл при него!
Пък и той газаджията ако няма такива коли как ще се научи!? :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

Не помня къде е монтирана, трябва да питам момчето!
За това съм написал, че се отнася за всеки :!:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от bobolin4o »

ipivan написа:...Пък и той газаджията ако няма такива коли как ще се научи!? :lol:
Е той, газаджията, как да се научи, при положение, че има "такива коли", обаче отказва да ги направи както трябва и твърди, че "проблемът не е в газовата..."?
Няма да се научи никога, защото не иска и защото никой не си търси правата, а си решава проблемите както намери, но не и при него!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от auto »

Немога да разбера ,защо се занимавате с тези евтини и негодни бингий?
зена 130 лв. за мини кит ебаси и качеството,а с гаранция е и таралеж в гащите :D
Публикувай отговор