Agis

- Пропан-бутан<br>
- Метан
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Agis

Мнение от 18Turbo »

Имам проблем със настройката на Agis на сеат телодо 99-та, компютъра поддържа ОБД, но колата е с по-стара електроника. Въпроса ми е има ли ръчен режим за настройка, тъй като в МАП не мога да коригирам нищо в кутийките, всички стойности стоят 0, Има някакъв режим за настройка с каране и събира точки на бензин и газ, но и той не работи добре. Отделно като изляза без да са запълнени точките на 100% колата не иска да прехвърли на газ, ако не и кажа ръчно пред лаптопа. Има ли някой който се е занимавал по обстойно с този боклук :mrgreen:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от bobolin4o »

Ми като е боклук, що си го монтирал бе, колега?
Ако пък не си го монтирал ти, изстрелвай клиента там където трябва!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от ipivan »

Трябва да се ползва точната програма за модела.Освен това има някакви пароли подобно на Фобоса!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

bobolin4o написа:Ми като е боклук, що си го монтирал бе, колега?
Ако пък не си го монтирал ти, изстрелвай клиента там където трябва!
Не съм го монтирал аз, помагам на приятел, тъй като колата не е никак добре настроена :)

ipivan, a имаш ли идея от къде да взема точната програма, тъй като аз имам доста версии и само с 2 успявам да се свържа, но нужните ми опции не работят?
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от ipivan »

Първо прочети това.
http://dox.bg/files/dw?a=1cd938ca6f
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

Тази документация я изтеглих от сайта на Агис, полския... но версиите там са тези които имам и аз...
Всъщност Чески бил този шит!
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

Никой ли няма идея, как се настройва това нещо без ОБД :idea:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от ivanovbg »

Като всяка друга - с промяна по картите ръчно в движение. :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:Като всяка друга - с промяна по картите ръчно в движение. :wink:
Ееее, няма ли нещо, дето да е автоматично...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

Това с промяната на картите е супер, само дето не работи! Ако можеш да ми помогнеш наистина няма да е лошо.
Дата на происводство на газовия компютър е април 2014-та, тоест съвсем нов, а софтуера който намирам на сайта най-последния v1.13 е от 2013-та!


Автоматично има, но не става за нищо! Разваля работата дори на бензин, понеже сондтата отчита бедна смес бензиновия комп вдига времената за да оправи работата на газ, обаче като обърне на бензин и колата е одавена! Има опция, която променя времената навсякъде т.е. по цялата карта, и там ги докарваме смесите каквито трябва да са и на 2-те горива, обаче след това като изляза и изгася и запаля колата тя сменя на бензин и повече не правключва на газ, предполагам че трупа онези точни на другата карта.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от bobolin4o »

Пак ти казвам - изстрелвай приятеля си барабар с колата там, където са му взели парите!
Тая работа не може да продължава вечно, едни хора да сгъват кеша за монтаж, а други да си блъскат главите, че да уйдурдисват вече монтираната уредба, щото монтажниците не можели!!!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от ipivan »

ipivan написа:Първо прочети това.
http://dox.bg/files/dw?a=1cd938ca6f
В това има описание на няколко езика как се работи със софта.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
18Turbo
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 27, 2014 7:12 pm

Re: Agis

Мнение от 18Turbo »

Малко е сложно, а и явно тоя няма да я оправи, той ако можеше щеше да я е направил! Ще питам кой е и къде му е сервиза, за да се избягва и лично мое мнение, но също трябва да се избягва и този Агис! Има къде по-добри и безпроблемни машинки и от нисък и среден клас!

Колега ipivan, вече написах по-горе, че това не е софта с който се свързвам, и с този софт от който има скрийншоти във ПДФ хелп файла пробвах, не мога изобщо да видя газовия комп, пише, че няма връзка :)

Прилагам снимка на софта с който отварям компа! Именно тази карта стои само 0-ли и не мога да пипам нищо, а точката не се мести по обороти и вакуум, седи си винаги на едно място, все едно не работи изобщо тая карта!

Изображение

Не гледай, че пише No connection, в момента не съм вързан с компа, само показвам скрийн :)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Agis

Мнение от bobolin4o »

Ми като не може да я оправи (а е длъжен!), тогава да си размонтирва боклука и да връща парите.
Разбирам, че ти се иска да оправиш на приятеля ти колата... обаче принципно ситуацията е извратена...
Ся, ако си си купил чисто нова кола и тя има гаранционен проблем, в сервиз на друга марка ли ще ти го решават, или пък може би някой добър частен специалист ще седне да оправя заводските недъзи?
Обратно при монтажника (продавач) и ако не може да се справи с настройката на това тъпо Толедо, казах какъв е редът...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Agis

Мнение от ipivan »

18Turbo написа:Именно тази карта стои само 0-ли и не мога да пипам нищо, а точката не се мести по обороти и вакуум,
Описанието може да не е за същия баш софт,ама принципа е същия!Как да се мести точката,като на MAP сензора няма маркуч за вакуума в колектора и/или не е зададено в програмата да отчита вакуум?
Трябва и да се мисли малко...........
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор