Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

- Пропан-бутан<br>
- Метан
pavel
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 18, 2013 6:10 pm

Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от pavel »

Здравейте колеги, мисля да се впускам в този филм, колата е Ауди А6 с двигател АЦЕ(механичен инжекцион), каква марка да потбера и нещо по засукано в монтажа ако има, ще съм много благодарен ако някой го е правил да даде съвет!
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от Markony »

Освен Бигаз ,нищо друго не се сещам.
pavel
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 18, 2013 6:10 pm

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от pavel »

То като марки се предлагат Би газ, Блутроник и мисля Фобос, принципно бих му хакнал Фобоса като среден вариянт, ама айде да се изкаже някой дет е монтирал, че може и аз да съм в грешка.
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от bobigas »

Колега монтирал съм и фобос и бигас на механична инжекция, и при двата варианта е добре да има работеща ламбда сонда. Фобоса изисква по точна настройка обикновенно поставям за настроиката широколентова ламбда сонда построявам газова карта и тогава слагам теснолентовия сензор и му пускам ламбда контрола да си коригира смесста.
При бигас и да не му построиш точна карта ,системата има много голяма корекция по ламбда сонда и си настрийва сместа без проблем. Само с бигаза всичко по запалителната система трябва да е точно че много се влияе от смущения.
pavel
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 18, 2013 6:10 pm

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от pavel »

Кой модел на Фобос мога да ползвам?
Stoilkata
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:08 pm
Местоположение: Айтос

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от Stoilkata »

фобос 1 задаваш самостоятелна система
трябва ти преобразувател на сигнала фобос го предлагат скоро и аз се интересувах за моя кола
купих нещата и не съм го монтирал
pavel
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 18, 2013 6:10 pm

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от pavel »

Колега къде да задам "самостоятелна система"?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от ivanovbg »

Всичките АЦЕ-та които съм виждал са с обикновен изпарител. Ако мислиш че ще запазиш бензиновата част по дълго ако си с ГИ... много се лъжеш.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от rockton »

ivanovbg написа:Всичките АЦЕ-та които съм виждал са с обикновен изпарител. Ако мислиш че ще запазиш бензиновата част по дълго ако си с ГИ... много се лъжеш.
-И аз мога да потвърдя !.. имам същите наблюдения/а аз съм видял доста такива механични бънгии/.. и същото мнение като на колегата!
Защо и е на тая дърта и бъгава механика ГИ , не знам , нооо ти си решаваш.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от ipivan »

Може би клиента иска ГИ,ама това си е таралеж в гащите на майстора!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от bobigas »

Не съм съгласен колеги. Проблема на механичния инжекцион с обикновенна газова инжекция е гърмежа в смукатлния колектор което води до изкривяване малко или много на лостовата система и клапите на механичния инжекцион и вече автомобила не работи така добре на бензин като преди да сложиш газовата уредба. А вече има 4-5 години откакто сме поставили първите газови инжекциони на механична инжекция и има коли на поне 150 хил.км. и си работят на бензин без забележки.
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от joroboichev »

bobigas написа:Не съм съгласен колеги. Проблема на механичния инжекцион с обикновенна газова инжекция е гърмежа в смукатлния колектор което води до изкривяване малко или много на лостовата система и клапите на механичния инжекцион и вече автомобила не работи така добре на бензин като преди да сложиш газовата уредба. А вече има 4-5 години откакто сме поставили първите газови инжекциони на механична инжекция и има коли на поне 150 хил.км. и си работят на бензин без забележки.
Имаш ли съхранен някой файл с настройки на фобос за мех.инжекцион,ако не ти е проблем качи един тук?
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от mafiota »

няма смисъл да се чудите,
проблемите са дъвкани.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=58956
Изображение
pavel
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 18, 2013 6:10 pm

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от pavel »

Понеже се замотах напоследък и нямах много време за влизане във форума, та да поясня, колата е с механичен инжекцион в добро здраве, иска ми се да си остане такова, в момента съм с БРЦ изпарител и хич не съм доволен от разхода който постигам а реално - 10 минимум извън градско и минимум градско 16, като това е долната граница! Предполагам че с ГИ каквито и да са мъките по настройката разхода няма да е такъв.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Монтаж на ГИ на механичен инжекцион?

Мнение от gt40 »

Е то един добър ламбда контрол ( не българския ) би свършил добра работа. Правил съм го на няколко механични, да не говорим че личната ми е с KE-Jetronic и AEB ламбда контрол.
Поздрави.
Публикувай отговор