Мап сензор за фобус

- Пропан-бутан<br>
- Метан
milkoony
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 6:31 pm

Мап сензор за фобус

Мнение от milkoony »

Здравейте колеги искам да монтирам комбиниран мап на 12волта.Моя сензор не може да измерва налягането в колекторите и работи на 5волта.Искам да направя това защото не се произвеждат вече на 5волта сензори.Та вапроса е ако подам напрежение 12волта на мап сензора дали ще работи коректно с Фобоса.Сензора монтиран на колата е с 4 кабела и е комбиниран.Моля ако някой е правил подобна интервенция да сподели.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от bobolin4o »

Подаваш си 12В на белия кабел на сензора през контакт (естествено трябва да изолираш белия към компа, че ще го "офазиш").
Сензорът ще мери коректно след като го конфигурираш правилно в софта на уредбата.
Надявам се, че си ме разбрал.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от ogromnii »

ако колата има оригинален мап може да го ползваш, а съществуващият да остане за налягане на газта.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от bobolin4o »

ogromnii написа:ако колата има оригинален мап може да го ползваш, а съществуващият да остане за налягане на газта.
Правил съм го и това, но става манджа с грозде. Не че не работи, ама ме дразни фактът, че от диференциален датчик се вади напрежение, (съответстващо на разликата м/у налягането на газта и разреждането в смук. тръби) и се вкарва в компа второ напрежение от отделен МАП, пък той (компа де) изчислява виртуално на базата на тая каша колко е аджеба налягането на газта... Малко дълго стана обяснението, ама... Иначе му свалям шапка на Митко (тоя, дето пише софта), че е предвидил и такъв вариант на комплектоване.
Както и да е, по-добре да си сложи "фабричен" комбиниран д-к на Фобос, както и се е насочил.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
milkoony
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 6:31 pm

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от milkoony »

Разбрах.Благодаря за помощта.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от ogromnii »

да де, фабричния който не мери диференциално а 2 абсолютни прави същото :) просто са 2 сензора в общ корпус :) т.е. не виждам разликата с това което предложих аз, освен 50-те кинта
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от bobolin4o »

Разлика няма дет' се вика.
На диференциалния трябва да се махне вакума (така сигналът от д-ка ще показва реалното налягане на газта) и да се подаде директно на изпарителя.
После да се свърже МАП-а на колата (ако има такъв де) и да се калибрира с програмата.
Както казах вече, ще работи, но мисля, че 50 лева не са толкова много просто да си го набие на буксата новия д-к (е, трябва да му подаде 12в от контакт, ама това става лесно с преместване на захранващия кабел директно при буксата на газ. комп)
В крайна сметка съм за нов д-к и поради още една причина. Ако му се откачи вакумния шланг към изпарителя (редуктор, както някои държат да бъде наричан :lol: ) ще бъде много по-лесно с един поглед в програмата да бъде установен този проблем...
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
milkoony
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 6:31 pm

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от milkoony »

Сензора е купен-предстои монтаж.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от ipivan »

Да ползвам темата.......
Рено Сценик 1.6,16кл.,Фобос4,налягане на газта-1.6,в колектора-0.3,диф.-1.3
Беше с Апач-1.5ома,дюзи-1.7мм.Дюзите тракаха много и колебаеше тихите обороти.
Смених рейката с Раил-3ома и дюзи 2мм.Автоматична настройка не минава,пише много малки дюзи(предполагам не работи л.сондата,не съм я гледал).
Как да направя аджеба ръчна настройка?
Коефициентите в таблицата в какви граници трябва да са?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от Markony »

2mm не е ли малко.На 1,6 90-100 коня 2,4 слагам по дефоулт.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от ipivan »

Markony написа:2mm не е ли малко.На 1,6 90-100 коня 2,4 слагам по дефоулт.
Бяха 1,7мм.,така пишеше в програмата и аз така ги измерих.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от bobolin4o »

ipivan написа:Да ползвам темата...
Автоматична настройка не минава, пише много малки дюзи (предполагам не работи л.сондата, не съм я гледал).
Как да направя аджеба ръчна настройка?
Първо, няма правило колко трябва да са коефициентите.
Второ, ръчна настройка можеш да направиш само на място, ако имаш газ анализатор.
Трето, защо по дяволите трябва да си е**ш душата да икономисваш пари на собственика, при положение, че тая ламбда сонда трябва да си работи по дефоулт!?! Ако толкова ти е жал за него, монтирай си твоя, направи настройките и после я махни... :mrgreen:
Аз на кола, без фабрично монтирана, монтирах ( БМВ Е30, 1.8 ) и клиента си я плати, ти искаш да няма...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Мап сензор за фобус

Мнение от ipivan »

Направих настройка на място с газанализатора и след това в движение(без газанализатор).Колата добре върви ама за разхода не ми се мисли.Като смени ламбда сондата ще се донаглася!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор