www.kolegi.info

Началото на една стара идея!
Дата и час: Съб Ное 22, 2014 4:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Lovato ЛГК LovEco 4EU
МнениеПубликувано на: Пет Мар 07, 2014 4:24 pm 

Здравейте,
Някой по навътре с Ловато дали ще може да ми удари едно рамо?
1. Предисторията е-
На колата ми имаше ЛГК Заволи модел 300. Та "дозаторът" му реши де се пенсионира :D . Та реших да сложа друг ЛГК. След разучаване най- евтиното, което намерих е въпросното Ловато. Вчера дойде всичко е ОК ама. Но май се оказа версия, която може само да се самообучава.Обаче в книжката, която дойде с него има опция за програмиране и с РС. Във всички кабеляци от комплекта няма куплонг за диагностика/или аз нещо не съм догледал но празен куплонг няма!/.
2. Проблемът- Ловатото е с ЕКУ номер 2720011. Въпросното има само два конектора:
голям/2реда по 7пина/- за връзките към инсталацията на колата. Всички пинове си имат кабел, и всички кабели са за свързване.
малък /2реда по 4пина/ той е за превключвателя газ/бензин с нивомер. Та за превключвателя вървят 4кабела. Останалите четири са: земя/0V между него и минуса на акумулатора/, на два пина има по 5V, и четвъртият е +12V. Свалих де що има софт за тази система в нетЯ/Лов еко про, Лов еко 4ЕУ, Лов еко 4ЕУ две плюс, и Лов еко/, пробвах какви ли не комбинации от кабели, пробвах с кабели на УСБ/ПЛ2303/ и на КОМ порт. Ама без резултат. Опитите бяха в къщи със захранване от адаптер на 12V и навързани кабели от газовото +12V/от акумулатора/, +12V/на контакта/ и маса.
Та моля ако някой се е борил с таквоз чудо да сподели дали:
1. Дали въпросният блок с номер 2720011 подлежи на програмиране с комп, и ако да да ми каже къде е ключа от бараката?
2. Изобщо правилно ли съм се ориентирал къде да бода кабели за връзка с компа?
Извинявам се за "научният труд" по- горе! :lol:

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Lovato ЛГК LovEco 4EU
МнениеПубликувано на: Съб Мар 08, 2014 9:15 pm 
КОЛЕГА

Изображение
Там където пише K и L,са Rx и Tx.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 08, 2014 9:32 pm 

Ама съм и аз една тиква!!! Онзи ден си свалих тази картинка. Ама като видях из кабелите, че няма готов куплног за диагностиката се ядосах и съм забравил какво съм си свалил на компа.
Така като гледам схемата излиза, че може би земята на диагностиката, и тази на превключвателя, си поделят общ пин. Утре ще преверя този пин дали наистина е земя. Аз това което успях да замеря оня ден е че земята е под "К" линията на куплонга от картинката.
Но продължава да ме гложди мисълта защо ако може да се програмира с РС това животно не са му извели куплонг за диагностика, или може би врътката е да се прави с някакъв преходник/на дилърско ниво/??? Утре опитите продължават!
Още веднъж голямо благодаря!

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 08, 2014 9:57 pm 
КОЛЕГА

Когато се закача към компютър се откача ключето.Има и ГИ с такъв начин на свързване.Спестява се една букса и малко кабели.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 09, 2014 4:57 pm 

Благодаря още веднъж!
Навързах съгласно схемата преходника, ама без успех!
Пробвах се с усб- ком преходник с ПЛ2303, който работи със сигурност. При опит свързване ми набива грешка, че няма комуникация/това с софт лов еко 4 ІІ plus/. Ако пък сменя местата на Тx и Rx програмата забива, и се оправя само с рестарт на РСто. С другият софт, с който пробвах, Лов еко 4EU. Пак няма ни вопъл ни стон. На всичкото от горе автокалибрацията не стана :( . Процедурата я правя но когато определя положението на ст. дв-л при 2000-2500об сикналът от кис. датчик се колебае от 0,25В до 0,36/0,4В./на бензин сигнала е от 0,2- до към 0,75 макс 0,8В/. При това положение автокалибрацията не може да завърши. Колата върви по- зле и от балканче. Даже и такситата набират по-бързо от мен :shock:. Утре ще съм в Пловдив така, че за спорта ще видя кой е представител на Ловато и ще опитам там за калибриране.

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 15, 2014 9:03 pm 

Вече всичко е готово!!!
Към картинката по- горе може да се добави и този модел на Ловато. Оказа се че има два софта за връзка с този блок:
Lov eco 4EU и Lov eco pro. Като че ли първият софт е малко по-кофти/доста често данните замръзват :( / или този, който съм намерил нещо не в ред. Той също така има доста повече екстри от към настройка, защото на вторият софт за разширени настройки иска парола, пък аз не я знам :D .

Детайли на мнението
Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа