Кабел за Lovato Easy Fast Smart - проблема е решен!

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от ipivan »

Провери пак дали кабела е за ниво 5В.Смущения в комуникацията може да има от искрене,запалване,генератор.......Откачи буксата на газовия комп за 2-3мин. закачи я и опитай пак.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от mafiota »

джъмпера е на 5V. Правих опит за връзка при контакт и запален двигател, без успех.
Изображение
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от ogromnii »

сместа е забогатяла от разшляпване на дюзите, намали една идея налягането и си карай :)
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от mafiota »

дюзите не са на много - около 35 000км. са
За налягането така и съм направил, врътнах винта с половин оборот в "-", но без особен ефект (по борд).
Изображение
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от mafiota »

Взех си друг преходник с чип PL2303, събрах кабела, но отново неможах да направя връзка.
Изображение
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от ipivan »

Ако имаш път през Плевен се обади да видим какво се случва.Според мен най-истинския кабел е за КОМ порт.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от mafiota »

Аз съм от Русенския край и като си ходим винаги минаваме през Плевен, при първа възможност задължително ще мина.
В руските форуми дават съвет след PL-а да се включи MAX232, но аз не мога да си обясня смисъла от това, тъй като PL, а и FT-то си изкарват направо TTL ниво с напрежение 5 V :roll:.

Другото което опитах е:
А то может на ноуте Windows7 а пытаетесь поставить старые под ХР
Попробуйте в реестре в ключе HKEY_CURRENT_USER\Software\Lovato\2001N\ComPort прописать вручную цифру порта на котором кабель прописался.
цифрата там беше нула, промених я на 1 да съвпада с номера на виртуалния ком (COM1), без резултат!

Вчера си завърших преходника за микрометричния часовник, взех си оригинален ремонтен комплект за рейката и през почивните дни ще проверя хода на буталцата на инжекторите, а и направо ще я ревизирам тъй като студена от снадките малко пропуска. Поне да видя това обогатяване на сместа дали се дължи на нея. Намерих един мануал, в който се казва че хода на буталцата трябва да е 0,7мм. (за рейка LP).

По принцип това обогатяване не е особенно фрапиращо (-3..4% по дългосрочна корекция), но мен ме дразни, а и преди не беше така. При каране само на бензин числото на корекцията (при мен е на 32 канал на ваг-кома, BOSCH ME7.5) e okolo +5%.

Искам да попитам дали е възможно редуктора да връща газ по вакумния маркуч ? Моят редуктор е тип: RGJ, но версията която е до 110kW.
Изображение
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от mafiota »

изправен съм пред дилема:
имам един мануал според който ходът на буталцата трябва да е 0,7мм.

Измерих нещата как са при мен:
двата инжектора са на 0,6мм, другите два на 0,65мм. Не виждам да е имало интервенции пред мен, та се питам къде е истината?

Оригинално хода на инжекторите 0,6 илили 0,7мм трябва да е?
Ако е било 0,7 и уплътненията да са се раздули, при намаляне на 0,6 няма логика сместа да е по-богата :roll:

PS. Става въпрос за инжекторна рейка 2х2 тип: LP.
Изображение
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от ivanovbg »

Досега съм виждал само подбити и премазани гумички, а не раздути. Лесно се познава по звука. Съответния инжектор е доста по шумен. Да не говорим и че пружинката омеква. По лесно се отваря и по трудно се затваря тогава. Ремонтни комплекти няма ли?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от mafiota »

ремонтен комплект съм подготвил, но е само с о-пръстени и гумени тапички за върховете на буталата. Другия ремонтен комплект с нови буталца и пружинки не го открих. Но се питам на колко се калибрира нова рейка?
Изображение
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от ivanovbg »

Не знам. А този софт пробвал ли си го? http://www.pliki.drypa.pl/entry-d00d3bb ... bbf46d.htm
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от ipivan »

Виждал съм раздути гумички на буталата,тези дето са в долния край и затварят газта.В резултат на това намалява хода на буталото.Ама това на Турски рейки.В случая не е толкова важно дали хода е 0,6 или 0,7.По-важно е да еднакъв хода на всички бутала и след това софта влиза в действие.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от mafiota »

Клуб ТНТМ :)

Изображение
ivanovbg написа:Не знам. А този софт пробвал ли си го? http://www.pliki.drypa.pl/entry-d00d3bb ... bbf46d.htm
Ще опитам и с този софт.
ipivan написа:Виждал съм раздути гумички на буталата,тези дето са в долния край и затварят газта.В резултат на това намалява хода на буталото.Ама това на Турски рейки.В случая не е толкова важно дали хода е 0,6 или 0,7.По-важно е да еднакъв хода на всички бутала и след това софта влиза в действие.
Ще ги направя на 0,6 всичките, предполагам така е било. В долния край гумичката изглежда добре.
Изображение
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от hohooo »

Ето ви актуалната версия на Ловато:
http://dox.bg/files/dw?a=bd66deea27
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Кабел за Lovato Easy Fast Smart

Мнение от mafiota »

тази я имаме, малко по-напред съм дал линк за нея.
Изображение
Публикувай отговор