Софт Романо

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Софт Романо

Мнение от Markony »

Другата седмица съм на семинар,ако има въпроси ще имам... отговорите.
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Софт Романо

Мнение от caravel »

Markony написа:Другата седмица съм на семинар,ако има въпроси ще имам... отговорите.
Чакам с нетърпение отговорите,а какъв е тоя семинар?
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Софт Романо

Мнение от Markony »

Предполагам за вер.3.6
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Софт Романо

Мнение от steich »

caravel написа:
steich написа:А самия интерфейс за комуникация при Romano Antonio различава ли се от този за по старата RISN ? С RISN се свързвам, но за Antonio ми дава грешка " Warning : the detected ECU is not valid and will be disconnected ". Пробвах с AIS софтуер версия 1.6.0.0 и 3.0.0.0 ... същия проблем.

Някакви идеи ?
Свърза ли се с Романо-то?Интерфейса е същия.
Все още не, но автомобила не е тук. Ще пробвам отново след около месец.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Софт Романо

Мнение от caravel »

steich написа:
caravel написа:
steich написа:А самия интерфейс за комуникация при Romano Antonio различава ли се от този за по старата RISN ? С RISN се свързвам, но за Antonio ми дава грешка " Warning : the detected ECU is not valid and will be disconnected ". Пробвах с AIS софтуер версия 1.6.0.0 и 3.0.0.0 ... същия проблем.

Някакви идеи ?
Свърза ли се с Романо-то?Интерфейса е същия.
Все още не, но автомобила не е тук. Ще пробвам отново след около месец.
Дано съм на линия,ако мога да помогна.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Софт Романо

Мнение от Markony »

Ами мина семинара .Води го "главния инженер" от Романо.Един симпатяга на име Лука.Дефакто той е писал софтуера,защото видях като го попитах няколко кофти фъпроса отвори кода да погледне дали може да стане това което искам.Доколкото схванах Лука е бачкал преди за АЕБ.Превода беше трагедия,но момичето си беше подготвило урока,ама даже и в гугъл липсват нашите технически термини.
Основно новите неща.
1.Антониото е в историята.Новия блок е мултиплатформен.Води се Антонио М2 става и за индиректно и директно впръскване.Като избереш от падащото меню за какво ще се ползва се префлашва за 5 сек.
2.Софтуера е стандартен с някои благинки.Редакцията на картата става с + и -.
Има скин и промяна на визията за маниаците.
3.Нова функция има -добавяне на бензиново време където и колкото искате.С плъзгач се задава от 1-100% бензиново време ,като вече комутирането става от газовия комп.
4.Доста опции за директно впръскване.Грешките на АЕБ са отстранени в новото Антонио
5.Нов сензор-налягане,температура на газта и вакуум в един датчик с 3 кабела до компа.Вътре има контролер и кодира данните и ги праща по К-линия до компа.
6.Ключето за газта също е променено.Вътре има микроконтролер,който разпознава на кой ГИ е сложен и се самопрограмира.
7.ЗА Директното впръскване,на дилърите ще ни пращат инфо за всеки мотор/автомобил с всичко готово настроено и калибрирано.От нас се иска ако е много износен двигателя да бутнем малко картата и да дооправим нещата.Иначе автомобилите подходящи за газафициране Хюндай/Киа,Шкода,ФВ,АЛфа/Фиат са изследвани под микроскоп и ние правим само копи/пейст. Направиха ни някаква демонстрация -смениха комп,сипаха му романски файл и колата бръмна.
8.За интерфейса не стана въпрос...там ще се говори още.
9.Най- важното е ,че Лука ще взима под внимание желанието на монтажниците и ще бута софта всеки месец....за да стане по-лесен и приятен.Питах за софт под Андроид.Лука каза ,че работят по въпроса...

Подготвили са и бюджетен вариант за индиректно впръскване без ОБД с букса 20 кабела.Там е голям цирк,като пробвам ще дам инфо.
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Софт Романо

Мнение от caravel »

Markony написа:Ами мина семинара .Води го "главния инженер" от Романо.Един симпатяга на име Лука.Дефакто той е писал софтуера,защото видях като го попитах няколко кофти фъпроса отвори кода да погледне дали може да стане това което искам.Доколкото схванах Лука е бачкал преди за АЕБ.Превода беше трагедия,но момичето си беше подготвило урока,ама даже и в гугъл липсват нашите технически термини.
Основно новите неща.
1.Антониото е в историята.Новия блок е мултиплатформен.Води се Антонио М2 става и за индиректно и директно впръскване.Като избереш от падащото меню за какво ще се ползва се префлашва за 5 сек.
2.Софтуера е стандартен с някои благинки.Редакцията на картата става с + и -.
Има скин и промяна на визията за маниаците.
3.Нова функция има -добавяне на бензиново време където и колкото искате.С плъзгач се задава от 1-100% бензиново време ,като вече комутирането става от газовия комп.
4.Доста опции за директно впръскване.Грешките на АЕБ са отстранени в новото Антонио
5.Нов сензор-налягане,температура на газта и вакуум в един датчик с 3 кабела до компа.Вътре има контролер и кодира данните и ги праща по К-линия до компа.
6.Ключето за газта също е променено.Вътре има микроконтролер,който разпознава на кой ГИ е сложен и се самопрограмира.
7.ЗА Директното впръскване,на дилърите ще ни пращат инфо за всеки мотор/автомобил с всичко готово настроено и калибрирано.От нас се иска ако е много износен двигателя да бутнем малко картата и да дооправим нещата.Иначе автомобилите подходящи за газафициране Хюндай/Киа,Шкода,ФВ,АЛфа/Фиат са изследвани под микроскоп и ние правим само копи/пейст. Направиха ни някаква демонстрация -смениха комп,сипаха му романски файл и колата бръмна.
8.За интерфейса не стана въпрос...там ще се говори още.
9.Най- важното е ,че Лука ще взима под внимание желанието на монтажниците и ще бута софта всеки месец....за да стане по-лесен и приятен.Питах за софт под Андроид.Лука каза ,че работят по въпроса...

Подготвили са и бюджетен вариант за индиректно впръскване без ОБД с букса 20 кабела.Там е голям цирк,като пробвам ще дам инфо.
Koлега Маркони,защо си написал "главен инженер" в кавички,толкова ли е бил зле този италианец или просто е правописна грешка?
Иначе като чета поста ти имам чувството,че Романо доста са дръпнали на конкуренцията.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Софт Романо

Мнение от Markony »

Преводачката беше много секси....ама превода.....Занете ,че езика е голяма бариера.И аз съм инжинер и съм учила автомобилна електроника,но дефакто стажа е най-големия учител.Програмиста знае много,но на пряк въпрос не може да отговори или не разбира превода ...аз няма как да съм сигурен.Плюс това на някои въпроси отговаряшв със смях,което значи ,че не иска да отговори.Аз знам какво значи това...за едни неща не се говори :)Аз знам някои тънкости от това дето се ровя на хардуерно и софтуерни ниво и това ,което споделяме тук,но това е само практика.Хората не работят така и мисленето им е друго.Примерно питам:Какво правим като гръмне термодатчика за газта,отговора ми е ясен...сменя се целия модул.Демек плащаш и мап-сензорите.Икономията на кабели е за нашо улеснение и за сваляне на цената,ама при подръжката е обратно.
Втори пример:Теза...ние измислихме предавани на данни по един кабел.Аз се засмях ама на глас и ме погледнаха изненадани?????Аз не трябва да знам как работи К-линията и КАН-шината...щото съм прост монтажник.

Трети пример:От къде ГИ взе данни от КАН по ЕОБД,като там данните не вървят....тук вече ме погледнаха на кръв....

Та Главен инжинер е може би,но примерно Боболинчо или Роктон,трябва направо президенти да ги направят :)

Edit:Много съм доволен от шефа на Романо за БГ....много свястно момче.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Софт Романо

Мнение от ipivan »

Може този Италианец да е бил главен инженер на механичния цех(там където произвеждат редукторите и кутиите на компа)! :idea:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Софт Романо

Мнение от steich »

Някак си комуникацията при мен се възстанови. Деинсталирах и инсталирах наново драйверите и се оправи. Друг проблем забелязах обаче. Имаше отметка да трие грешките при рестарт и ми набиваше грешка за педала на газта и спирачката. Трият се и пак се появяват в паметта след известно време, но чека не светваше. Чудех се защо се появяват и съвсем случайно реших да махна тази отметка след което забелязах че тези грешки вече ги няма ... тъй че имайте едно наум за подобни проблеми.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
328iT
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 10:14 am

Re: Софт Романо

Мнение от 328iT »

328iT написа:Малко е встрани от темата на колегата, но..
не мога да се свържа към газовата, а трябва да си я донастроя,
явно при последното посещение в сервиза са сменили софта ..

някой може ли да ми услужи с програмата?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Софт Романо

Мнение от bobolin4o »

328iT, както вече казах в оная тема, дето си я "сбъркал" не е лошо да се представиш, преди да искаш каквото и да е...
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
328iT
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 10:14 am

Re: Софт Романо

Мнение от 328iT »

ти с нещо можеш ли да помогнеш или .. ?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Софт Романо

Мнение от bobolin4o »

328iT написа:ти с нещо можеш ли да помогнеш или .. ?
Мога да ти помогна като ти затрия постовете...
Прояви малко уважение!!!
Няма как да раздаваме софтуер тук на всеки, който поиска. Казах вече, че си се регистрирал във форум, чиито основни участници се занимават професионално с ремонт на МПС. Ако си такъв, дай сведения за себе си, ако не си - чакай някой от колегите да се смили и да ти пусне желаният от теб софт.
Айде със здраве!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
328iT
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 10:14 am

Re: Софт Романо

Мнение от 328iT »

Не се занимавам професионално с никаква поправка на МПС-та,
знам, че не всеки ще тръгне да раздава софт!

Трябва да си донастроя подаването на бензин във високите, но не мога вече
да се кънектна към ЕКУ-то на Романо. Попитах в сервиза, но се направиха, че не
ме чуха - тяхна си работа! Щом мислят, че ще им взема бизнеса - нека си го пазят!
Но смятам, че щом съм да 1800лв. за газ мога и да имам софт за настройка...
но както и да е, това си са лично мои съчинения!

Ако някой има желание нека да ми го прати на ЛС., ако ли не здраве да е!

Поздрави на всички майстори и не такива!
Леки почивни дни..
Георги
Публикувай отговор