Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

- Пропан-бутан<br>
- Метан
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от rudoni »

Колеги привет .Отварям си темата за да помоля за помощ! В Сф съм и искам консултация за моята кола!Не ,че е неизправна ,но искам да видя как се чете ,с какъв адаптор и с какъв софт, и ако някой колега се навие да я погледне ,ще бъда много благодарен!
Предварително благодаря!
С нами Бог!

0886 224486
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от rudoni »

Няма ли кой да удари едно рамо?Ей така за спорта , за колегиалността ,заради празниците , а може и за едно бъдещо приятелство?Ние сме преди всичко хора и после колеги!
С нами Бог!

0886 224486
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от Markony »

Kолегите ядат и пият сега :lol: .Прати ми снимки на блока,инжекторите и редуктора.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от rudoni »

Снощи с колегите от форума също бяхме на маса!Ще ти пратя фото.
С нами Бог!

0886 224486
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от rudoni »

И питам....
Търся колега от Варна да удари едно рамо(само рамо) на позната с реглажа на ГИ на Шевролет Круз (такси)
С нами Бог!

0886 224486
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от ipivan »

rudoni написа:И питам....
Търся колега от Варна да удари едно рамо(само рамо) на позната с реглажа на ГИ на Шевролет Круз (такси)
А ГИ случайно да е Агис? :roll:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от rudoni »

Да!Как позна от първи път! :D
С нами Бог!

0886 224486
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от ipivan »

rudoni написа:Да!Как позна от първи път! :D
Ами въпросната мадама пише по всички форуми,да намери някой да помогне на приятеля и! :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от Markony »

И аз получих въпросната молба в Хонда форума....баси яката мацка,няма ли колеги от Варна?
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от rudoni »

Май булчето остана на сухо! Къде са колегите от Варна?
С нами Бог!

0886 224486
Valsval
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 2:06 am

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от Valsval »

Щом е толкова на зор работата , я ме запознайте със случая и ще опитам да съдействам. Във Варна съм в момента.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от Markony »

Sent 04 February 2014 - 16:50

Привет!Би ли ми препоръчал някой наистина кадърен газаджия.По възможност да е от Варна или от където и да е другаде...,само да си разбира от работата.Приятелят ми е таксиметров шофор,кара шевролет круз...Наскоро му монтираха ГИ(Агис),но неправилно...,защото след монтажа започна да свети чек лампата и да дава грешка бедна-богата смес...Колата започна да придърпва и да гори повече на газ..Ходи неколкократно на диагностика за донастройки при вносителя на газовото,но без резултат...Иска ми се да му помогна като го насоча към някои наистина кадърен майстор или сервиз..Предполагам,че е относително да се посочи сервиз,но и аз самата нямам представа.Затова ще съм благодарна на някакво мнение или предположение...Може и да е за Русе.Търсих информация и насоки за този проблем във форума на шевролет,но не намерих нищо...Благодаря ти предварително за споделената от теб информация или лично мнение по въпроса!

Sent Today, 11:50

Видях аз,че е на Хонда,но типично по женски подходих емоционално и реших да пиша..Добър майстор не се намира лесно.Прецених,че ще се намеся в по типично мъжка територия,за да раздвижа проблема,че тъпчем само на едно място,а времето си върви..Отчасти заради възникналият проблем се получава така,че приятелят ми работи с личната си кола всеки ден и на загуба,защото мн се покачи разхода..Вчера пак ходи и няма и два часа след това,чека започна да свети и колата си придърпва в ниските обороти...И понеже всяка марка се чете с различен кабел или софт още по трудно става,когато звъня да питам на др места.Взех кода на двигателя:KL1JF69E9AK555269,година на производство 15.12.2009,двигател 1.6,113 коня..Модификация-J300 83 KW...Газовото е на Агис OBD CAN 2..Сменяна е ламбда сонда 2,мап сензор-без резултат...В момента увеличават и намалят инжекторите всеки ден(дано не казах нещо неточно)и след час два светва чека...И после пак наново.Дано не съм те подвела-колата е Шевролет Круз.Ще се радвам да ме свържеш с някой колега от Варна..Или в краен случай ще пътуваме извън града..Много ти благодаря за вниманието и навременния отговор.Поздрави!
ivangas11
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 8:26 pm

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от ivangas11 »

На този а-л дали не са проблем дефазаторите.Имах подобен проблем.
Valsval
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 2:06 am

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от Valsval »

Изглежда поне на думи доста оплетен случая щом толкова са я борили. Не съм работил с тази газова и автомобил, затова ще ми трябва повечко подготовка. Свалих от propan.ru това: "agi 2.82 obd".
Има и "AGIS_OBD_CAN v2.2.zip" но архива ми дава, че е повреден и е само 0.2 мб. Имам кабел , с който се връзвам към БРЦ, Фобос, AG-centrum, Zenith и разни турски щуротии. Та въпроса ми е софта ще стане ли и кабела има ли някава особеност? Колега я разкажи за тези дефазатори.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Не съм "газаджия" колеги ,ама да питам

Мнение от rudoni »

Здравейте! Отново питам ! Търся колега в региона Пловдив -Хасково-Кърджали за монтаж на ГИ възможно най- добър клас и може би най-добра регулировка, за монтаж на авто Opel Zafira 1.6 от 2002 год .Колата ще се кара на Запад от БГ(Франция, Швейцария, Белгия и др.) и трябва да поеме поне Евро 4.Чакам оферти!
С нами Бог!

0886 224486
Публикувай отговор