Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ivanovbg »

bobolin4o написа:Колега, погледнах ги и двете - НЯМАТ газова уредба :mrgreen:
Нямах предвид че имат, а че работят нормално. Нищо не пречи при желание да се сложи, и в пари разхода за гориво ще дойде на половина при 20-тина коня надолу в мощността. Това имах предвид ако им се монтира газ- хем по евтино, хем по мощно от стоковата и напълно постижимо. А монтирането на газта е въпрос на личен избор и желание за икономия.
bobolin4o написа:
ogromnii написа:добре де какво показва ламбдата под пълно натоварване - бедна или богата смес?
Ако по време на прекъсването показва бедна смес ламбдата, това не означава, че е бедна сместа... замисли се - бедна може да показва, защото няма горене, следователно има доста кислород в ауспоха.
След като на бензин е добре, значи единственото което пречи да се запали горивната смес е недостига гориво. Де факто покаже ли бедно си е бедно.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

Тъй, тъй...
Дефакто съм имал случаи много, поради калпаво запалване, въпреки многото гориво да показва бедна смес. За газ говоря.
Това не означава само проблемна високоволтова част, Ти много добре знаеш, че на такъв мотор се връща аванса при по-голям надув и по-високи обороти, иначе буталата се топят... а какво остава за газта, която иска по принцип повече аванс...
Това, че колегата е проверил свещи и лули не означава, че е наред запалването. Това, че е наред на бензин също не означава нищо.
Казах, на газ да е със стокови настройки, даже по-добре е да се настрои аванса, на бензин да се направи качествен ремап и така клиента ще е повече от доволен, е само от финансова гледна точка не чак толкова...
Пък то какво се получава - някой някъде си свалил от интернет "чип" за 1.8 турбо, пък после "газаджията" да си блъска главата.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ogromnii »

аванса се връща защото при свръхпълнене сместа в цилиндъра е доста сгъстена и бързогоряща, независимо бензинова или газова е, аванс-процесорите бърникат аванса при малки и средни натоварвания, при пълно натоварване си е сток.
ясно че като няма горене ще покаже бедна ама какво показва преди да изчезне горенето? ако пак е бедна то значи е бедна :) ако не телето е под друг вол :mrgreen:
а по повод блъскането на главата на газаджията - който плаща поръчва музиката, ако иска ферари на газ ще има ферари на газ какъв е проблема? просто газовата е по-скъпа от на опел кадет 8)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

Тук не става въпрос за сток аванс, а за бог знае какъв; а както каза колега по-назад в темата, не се знае и с времената на инжекторите какво се случва...
Ферари на газ, е това искам да го видя на живо!
Блъскането на главата на "газаджията" е много неприятно, ако "газаджията" си ти самия и си блъскаш главата щото някой некадърник е "чипосал перфектно".
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от rockton »

bobolin4o написа: -щото някой некадърник е "чипосал перфектно".
Много точно казано , на няколко пъти сум оправял бъкии' след "професионалната и компетентна" зло-намеса на "гениални" мапери :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ivanovbg »

Мислете малко колеги. Не ми се вярва да е с грешен аванс и смеси и да не е думнал мотора на бензин вече. Газта е доста детонационно устойчива и си работи перфектно с бензиновия аванс при буст. Недостиг на газ си е.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

bobolin4o написа:Тук не става въпрос за сток аванс, а за бог знае какъв; а както каза колега по-назад в темата, не се знае и с времената на инжекторите какво се случва...
Ферари на газ, е това искам да го видя на живо!
Блъскането на главата на "газаджията" е много неприятно, ако "газаджията" си ти самия и си блъскаш главата щото някой некадърник е "чипосал перфектно".
Цитирам сам себе си и ще обясня защо...
Е сега при мен има Пасат 1,8Т 150 коня, сложих му газ... прави странни присецвания в средни обороти... Що да видя?
Перфектен ремап - 1,1 буст, между 5 и 7 градуса аванс в горница при този буст, НИКАКВО гориво :mrgreen: На бензин се усеща едва-едва. Дойде ми със записани грешки за свръх надув, некоректна смес, температурен датчик на мотора... между другото е сменил турбина, не обясни подробности... Клиента още не знае какво семейно комби си е купил, нов внос :mrgreen: Има и следи от монтирано и в последствие демонтирано някакво устройство, задействано от голям червен ключ - силно ми намирисва на нитро... ако не е било нитро, значи е било обикновено "газово" - с ЩУЦЕР преди дроселната клапа, дупката е запушена с болт ф10 :mrgreen: В дупката на резервната гума си личи, че е имало монтирана бутилка със сечение около 180мм и дължина не повече от 350мм...
Да му е честита новата кола!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от Markony »

Тия новите тунери не мога да ги разбера...какво лошо им има на четирите вебера?
СПоред мен е редно колата да се върне в положение преди тунинг и да се види дали е добре пак на газ.
Така или иначе скоро ще се видят буталата..те ще кажат какво е било :)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

Еми с оригинал нямам тия проблеми, колата е в клиента от тогава - няма оплаквания.
Очаквам да ме потърси за ремапване като хората... че сега видиш ли не въртяла баш гумите като преди :mrgreen:
А за колегата, пуснал тая тема, не знам... какво направи това момче, оправи ли я, не я ли...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobigas »

Колеги проблема на въпросния автомобил се оказва че е в прекалено дългото отваряне на бензиновите инжектори.Оказва се че газовите контролери четат времена на отваряне до 25 милискунди. Установих го като за проба монтирах един газов контролер фобос и в движение след 25 милискунди инжекторно време изписа отворени бензинови инжектори след което и отворени газови инжектори и автомобила започна да придърпва. По съвет на колегата Иванов препоръчах на клиента да постави по големи бензинови инжектори да ремапне контролера и тогава да настройваме газовия контролер. От тогава клиента не е идвал дали е оправил автомобила не мога да кажа.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

O'k.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ipivan »

При мен като дойде чипосан автомобил за газ,гоня клиента културно. :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от oem »

Интересно... имам правни 1.8Т поне 6, 7. Един от тях е мерен при Тони келеша 205 к.с. на мотора. Максимално бензиново време 22.5 мс. На газ с обикновена рейка RAIL IG1 3.0 ohm няма никакъв проблем.

Имам и мапната А6 Allroad 2.7Т автомат (http://www.youtube.com/watch?v=IpWmd4NsJMo&feature=plcp) с измерена мощност около 300 к.с. на мотора. Газта е на БСМ с 2 изпарителя ГАМА1 и рейки този път RAIL HORIZON IG3 2.8 ohm. Също максимално бензиново време е 22.0 мс. И при двете коли газовите коефициенти са между 1.17 и 1.12 мс. във високи обороти.

Бензиновите времена трябва да бъдат максимум 22 мс. В противен случай си говорим за брутално богата смес. 25 мс. е прекалено.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
kvalev
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 11:22 pm

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от kvalev »

Здравейте колеги, днес аз го ядох същия. - при мен бензиновите времена при пълно натоварване направо залепват на 49 ms. Колкото и да я обедня не мога да ги разделя на 2.
Дюзите са 2,5 и диференциалното налягане е 1,5 бара. Какво още да и дам.
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от steich »

Е като обедняваш сместа как очакваш да ти падне времето ?
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
Публикувай отговор