Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

- Пропан-бутан<br>
- Метан
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobigas »

Колеги автомобила е производство 2000. год. кода на двигателя е AEB . На автомобила е монтиран газов инжекцион AG ZENIT като до преди чип тунинга всичко си е било нормално. Редуктора с който беше автомобила AG при високи обороти (около 4500) започваше да сваля налягането и се наложи да го подменим ,в момента на автомобила е монтиран редуктор меджик. Когато автомобила ускорява плавно всичко си е нормално но при спортно каране на около 5500 оборота се появява едно силно придърпване което се усеща когато автомобила е под по голяммо натоварване на първа скорост ускорява до 6000 без проблем на втора придърпва по малко на трета на четвърта вече придъпването е много силно.Проверени са бубини ,,лули свещи налягането в редуктора е 1,3 бара на празен ход и в режим на натоварване стига до 2,4-2,5 бара . Налягането на турбото е един бар. Мнения и препоръки за отстраняване на проблема приемам всякакви .Благодаря преварително .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ivanovbg »

А по газовата правен ли е тунинг? Вероятно не и стига газ. Разпробили ли сте ги повече в съответствие с по голямата мощност?Ако на бензин всичко е нормално бодвай една широколентова в ауспуха и виж какво се случва. Да не превключва на бензин тогава?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

Тук взаимно се изключват според мен две различни понятия - икономия (газ) и мощнност (чип тунинг)
Или чип тунинга е смешен, или газта не е настроена.
Поздрави на клиента!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ivanovbg »

bobolin4o написа:Тук взаимно се изключват според мен две различни понятия - икономия (газ) и мощнност (чип тунинг)
Или чип тунинга е смешен, или газта не е настроена.
Поздрави на клиента!
Защо да се изключват? Горивото е друго само. Мощностите са постижими. По тази логика всички желаещи големи мощности трябва да карат на етанол щото ще качат 20-30 процента мощност само с него.

За второто съм съгласен. Даже е много вероятно и да са и двете :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

Ми за мен нещата са прости - искам да карам на тънка лайсна, карам кола 80-90 коня на газ.
Искам да ме залепя на седалката, карам кола 300+ коня на БЕНЗИН. Това второто още не съм го постигнал :lol:
Пък то българина все иска хем х** до края, хем душата в рая...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobigas »

По газовата опитвах и с по богата смес и по бедна придърпването си остава , инжекторите са реин аз лично за първи път виждам такива.Те са стандартни и не се разпробиват. Опцията за прехвърляне на бензин в този диапазон не е задавана пробвах да я задам но при връщането на газ придърпва доста силно и се отказах. Според клиента на бензин автомобила няма абсолютно никакви проблеми и мощността му е около 190 к.с.
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ivailoradoev »

добреде само общи приказки не казваш при тия обороти дет придърпва какви времена държи нищо конкретно при тия мощности дет обявявате на бензин горивото трябва да емного в плюс ,ако е так на гас дали ще оспееш дая изгориш тая свръхмного гас или пък да имаш недостиг сподели нещо така нещо не става много ясно :shock: :shock: :shock:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ipivan »

bobigas написа:По газовата опитвах и с по богата смес и по бедна придърпването си остава
Възможно е след чипосването бенз. инжектори да остават отворени постоянно и компа на газовата да не може да ги чете.Зенит няма функция за постоянно отворени инжектори.Трябва в движение да се гледа какво се случва! :idea:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ogromnii »

добре де какво показва ламбдата под пълно натоварване - бедна или богата смес?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ivanovbg »

bobolin4o написа:Ми за мен нещата са прости - искам да карам на тънка лайсна, карам кола 80-90 коня на газ.
Искам да ме залепя на седалката, карам кола 300+ коня на БЕНЗИН. Това второто още не съм го постигнал :lol:
Пък то българина все иска хем х** до края, хем душата в рая...
Може пак по тънката лайсна да кара същата 300+коня и преправяйки я на газ да е с 270+ кончета вече. Пак ще му е на половин цена горивото и ще го лепи на седалката.

По темата - стоковите дюзи свършват при не повече от 180 коня. Така че колегата ipivan е прав според мен. Ако пък са сменяни дюзите и не се таванят сменяй и газовите с по големи и му вземи още толкова пари за чип на газ :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:
bobolin4o написа:Ми за мен нещата са прости - искам да карам на тънка лайсна, карам кола 80-90 коня на газ.
Искам да ме залепя на седалката, карам кола 300+ коня на БЕНЗИН. Това второто още не съм го постигнал :lol:
Пък то българина все иска хем х** до края, хем душата в рая...
Може пак по тънката лайсна да кара същата 300+коня и преправяйки я на газ да е с 270+ кончета вече. Пак ще му е на половин цена горивото и ще го лепи на седалката.

По темата - стоковите дюзи свършват при не повече от 180 коня. Така че колегата ipivan е прав според мен. Ако пък са сменяни дюзите и не се таванят сменяй и газовите с по големи и му вземи още толкова пари за чип на газ :lol:
Посочи ми как точно ще стане тая, да имаш 300+ коня кола, дето ще работи нормално и ще гори 6-7 на 100 като не я настъпваш? Практиката ми е показала, че няма такова животно.
Съжалявам, че измествам темата, повече няма да се обаждам...
По темата - правите дву-режимен чип, стоков на газ, пипнат (зверски) на бензин и готово. Колегата ivanov го може.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ipivan »

Според мен решението е над 4000-4500 оборота да минава на бензин.Освен това в програмата на Зенит в меню "експерт" има подменю "макс. мощтност на газ",може и там да се пробват различни варианти.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от ivanovbg »

bobolin4o написа:
ivanovbg написа: Посочи ми как точно ще стане тая, да имаш 300+ коня кола, дето ще работи нормално и ще гори 6-7 на 100 като не я настъпваш? Практиката ми е показала, че няма такова животно.
Обърни внимание на тук http://www.heed-auto.com/index.php?opti ... &Itemid=54 на Audi A4 1.8 Turbo Quattro и Mitsubishi Galant V6 Kompressor напълно нормални уличници са. За аудито се хвалеше приемчика че до морето не е вдигнало повече от 11/100 бензин.
Макар че реално погледнато при 100км/час никога не караш с 300 коня - 50 коня ти стигат и всичко зависи от часовия разход на горивото а не от максималната мощност на двигателя. Когато е кофти настроена в междинните режими е нормално да не работи добре и да харчи повече от необходимото. То и всички гледат максималната мощност при настройките май :lol: и не доизпипват нещата. В това отношение газаджиите бият всеки мапер :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

Колега, погледнах ги и двете - НЯМАТ газова уредба :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 1.8 турбо придърпва на гас след чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

ogromnii написа:добре де какво показва ламбдата под пълно натоварване - бедна или богата смес?
Ако по време на прекъсването показва бедна смес ламбдата, това не означава, че е бедна сместа... замисли се - бедна може да показва, защото няма горене, следователно има доста кислород в ауспоха.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор